Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mart '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
56
 

Emniyet Kerim Korkut’un güvenlik sistemini devreye soktu; insanlar cadde cadde sokak sokak korunacak

Emniyet Kerim Korkut’un güvenlik sistemini devreye soktu; insanlar cadde cadde sokak sokak korunacak
 

Bu tür yazıları yazarken utanıyorum; çünkü kendi reklamımı yapmış gibi oluyor. Güvenlik sistemiyle ilgili yazılarımızı okuyanlar emniyetin önce Ankara’da ve sonra diğer illerimizde devreye soktuğu güvenlik planının Kerim Korkut güvenlik sisteminden alındığını görecekler “insanlar cadde cadde sokak sokak korunacaklar”

Aklın yolu birdir, aslında zaten olması gereken bu. Belki de onlar kendileri düşündüler, her şeyi biz biliyor değiliz ya. Mesele doğruların yapılması, kim düşünmüşse düşünmüş. “Madem öyle adını niye yazıyorsun?” Çünkü sistem bu kadar değil, sisteme dikkat çekme ve sistemi tanıtma amaçlı. Giderek sistemin diğer bölümleri de uygulamaya konulacak.

Mesela güvenlik elemanı yetiştirme prosedürü, ordunun kaldırılarak asker polis yapıları kaldırılacak iç güvenlik için tek bir güvenlik sistemi (progs=profesyonel güvenlik sistemi)gelecek. Güvenlik elemanına asker polis jandarma vs yerine sadece “güvenlikçi” denilecek.

Karakol sistemini reddettik, emniyet mobil olmalı dedik. Yeni düzenlemedeki bir ayrıntı ayrıca dikkatimizi çekti. “Her güvenlikçi bulunduğu bölgeden sorumlu olacak” Bizim sistemimizle bire bir aynı. Bu cümle yıllar önce yazdığımız sistemimizde aynen geçiyor. Ben iddia ediyorum, uluslar arası yaklaşımlara paralel olarak ordu kaldırılacak sadece iç güvenliğe yoğunlaşılacak.

Ya şimdi her sokağa caddeye konulan güvenlik elemanı tek başına her şeyi kurtaracak değil elbette. Birincisi özellikle bireysel olaylarda varlığı caydırıcı olacak. Ben üniformaya karşıyım. Caydırıcı etkisi olur ama güvenlik görevlisi de hedef olur. Sivil olacak. Önemli olan etkinliği. Bu husus tartışılmalı yine de. Çünkü caydırıcılığı önemli. Orada bir polis duruyor ben burada banka soyamam. Bu sistemin diğer bir faydası polis her yerde olacak, oradan oraya koşmayacak. Ve bir olay anında orada tek olsa, müdahale edemese bile diğer mobil birimleri harekete geçirecek. Bu sistemle olaylarda yarı yarıya azalma olacağını düşünüyorum. Sokakta polis varken sen burada cinayet işleyemezsin. Artı Türk emniyeti ihtimal ki Kerim Korkut’un bu konudaki yazılarını incelemiş. Yıllardır bağırdığımız “Olay olmadan müdahale edilmesi gerektiği” şeklindeki doğru yaklaşımımız da artık bundan sonra dikkate alınacak gibi.

Abbas Oğuz, NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güleryüzlü,aydınlık ve ince ruhlu,eğitimli ve donanımlı,zerre kuşku uyandırmayan; güvenli,samimi ve içten polislerimizin varlığı insan ruhunu da keyiflendirir.Dileğimiz modern,bilimsel ve açağdaş eğitimlerle yeni nesiller yetiştirilsin ki her kapıya da bir polis dikmeyelim.İnsanın insandan korunmasına gerek kalmasın.Askersizliğe gelince ne zaman ki dünya barış ve kardeşliği,eksiksiz adaleti,doğru ve eşit paylaşımı benimser ve önemser o zaman ordulara da gerek kalmaz.Silah yerine insana hizmet üretilir...Güvenlik sisteminizin dikkate alınması sevindirici.Tebrikler ve selamlar.

Abbas Oğuz 
 11.03.2016 0:00
Cevap :
Özlemişim yorumlarını,su gibi içtim. Bazı cümleleri tekrar tekrar okudum.Mesela "İnsanın insandan korunmasına gerek kalmasın"  12.03.2016 18:21
 

Aman ne güzel kutlarım sizi Kerim kardeş. Esen kalınız.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 10.03.2016 11:44
Cevap :
Beni ilk kutlayan siz oldunuz, başka da kutlayan olmaz zaten.  10.03.2016 12:04
 

Ne ülkeler gördüm, ordusu yok; ne ülkeler gördüm, hapishanesi yok! Ters mantık ülkesiyiz biz, adalet saraylarımızın yokluğuyla değil de dünyanın en büyüğü olmalarıyla övünüyoruz:( Hep eleştirilen İran’da, Tahran’da ne bir asker ne de polis görürsünüz sokakta. Coğrafyamızın yanlışlığına ek olarak bir dizi hatamız var bugünlere neden olan. Site beklenir gibi sokak mı beklenir! Askeri lojman bölgesini bekleyen erler gibi:) Peki, o insanları kim koruyacak terörden? Belki bitirim hırsızlar için caydırıcı olabilir; ama terör güler geçer:( Ve halk için de yarı açık cezaevinde yaşıyor hissi:( Sabır ve selametle.

Ata Kemal Şahin 
 10.03.2016 6:03
Cevap :
Güzel açıklamalar. Fakat işte insan böyle insani davranışları da umuyor.  10.03.2016 15:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5773
Toplam yorum
: 14545
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 639
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster