Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Şubat '17

 
Kategori
Yapı / İnşaat
Okunma Sayısı
156
 

Ev sahibi olmak ister misiniz?

Ev sahibi olmak ister misiniz?
 

“İyi günler, inşaat halindeki evleriniz için bana bir broşür göndermişiniz. Daha detaylı bilgi alabilir miyim?

“Tabii efendim. İstanbul’un en değerli bölgelerinden Kadıköy’de, geleceğin mimarisiyle geleceğinize yatırım yapmanın tam zamanı. Farklı daire seçenekleri ve zengin sosyal olanaklarıyla sizi bir efsaneyi yaşamaya davet ediyoruz.”

“Çok güzel de, sanki bölge bana biraz uzak gibi geldi.”

“Hiç olur mu efendim? Yaşam alanımızın bulunduğu bölge Sabiha Gökçen Havalimanına 20 dakika, Atatürk havalimanına 30 dakika mesafedir.”

“Ama benim helikopterim yok ki!

“Nasıl anlayamadım efendim?”

“Sizin söylediğinize göre Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan  Atatürk Havalimanına 50 dakikada gidiliyor.  Bu kadar zamanda ancak helikopterle gidilebilir. Yoksa kendi aracımla nasıl gidebilirim ki?”

“Aracınızla giderseniz Fatih Sultan Mehmet köprüsü 19 dakika, 15 Temmuz şehitler köprüsü 10 dakika mesafede. Arzu ederseniz Avrasya tünelini de kullanabilirsiniz.”

“Herhalde bu dedikleriniz Pazar sabahı saat 06 için geçerli. Çünkü o gün sabah saatleri dışında başka türlü  gitme imkanımız yok ne yazık ki. Malum trafik…”

 “Eğer aracınızla gitmezseniz metrobüs 5 dakika, metro 10 dakika, Marmaray 14 dakika, sonra metro yine 25 dakika…”

“Tabi o duraklara uçarak gidersem o kadar zamanda alabilirim. Neyse bu konuda anlaşamayacağız herhalde.

“Efendim fiyatlarımız da çok uygun.”

“Öyle mi? Şartlarınız neler?”

“Siz  ne kadar büyüklükte bir daire istiyorsunuz?”

“3+1 tercih ediyoruz.”               

“İyi çok güzel. Biz hiç peşinat almadan hemen tapu veriyoruz.”

“Tamam çok iyi.  Peki aylık taksitleriniz nasıl?”

“3+1 için 2900 TL. den başlayan taksitlerimiz var. Sizin için uygun mudur efendim?”

“Aşağı yukarı bir ev kirası  kadar. Bu miktar bütçemize uygun. Peki başka ödemeler?”

“Her altı ayın sonunda bir ara ödeme alıyoruz. 50 bin lira kadar. Ayrıca her 12 ayda bir de 4 defa 100.000 liralık ara ödemeler daha alıyoruz.”

“Yani altı ayda bir 8 defa 50 bin lira, 12 ayda bir de 4 defa 100.000 lira ara ödeme alıyorsunuz.^

“Aynen öyle efendim.”

“Bu dairelerin aylık aidatları da az değildir herhalde.”

“Çevre bakımı, güvenlik, havuz, sosyal aktivitelerden yararlanma gibi toplam 1000 $ civarı bir aidat düşünüyoruz.”

“Anladım ama, merkeze bu kadar uzak bir yere bu kadar para veremem.”

“Ama hiç peşinatsız hemen tapu veriyoruz.”

“Siz yine vermeye devam edin, ama bana değil.”

 

Erdal Ceyhan, NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Peşinat yok ama toplamda 950.000.-TL yi bulan bir ödeme söz konusu Erol bey, hangi bütçe kaldırır o ara ödemeleri? En iyisi eldekiyle yetinmek, selam ve saygı ile...

Yurdagül Alkan 
 03.03.2017 17:24
Cevap :
Veya ara ödemeleri yapmak için bankadan kredi alacaklar, bir de faiz yükü binecek. Böyle projelere girmek için çok iyi düşünmek gerekir Yurdagül hanım. Düşününce de hiç cazip olmadığı ortaya çıkıyor. Bir tarihte dövize endeksli ev kredisi alanlar, dövizin hızlı artması karşısında, hem evlerinden oldular, hem ödedikleri para faize gitti. Hem de sonunda borçlu kaldılar. Sonunda intihar ederler bile oldu. Bu dünya ne yazık ki üç kağıtçıların dünyası. Teşekkürler. Saygılar, selamlar...  04.03.2017 14:21
 

Kıymetli Erol Özışık;Bu inşaatları yapanlar söz etmişcesine insanların tüm dikkatlerini çekmek için küçük çocukları, bebekleri bile reklamlarında kullanıyorlar.Reklamlarında peşinatsız diyorlar,araya ödenmesi imkansız ödeme şartını getiriyorlar .Bunların içine düşen bir daha kurtulamaz. İnşaat yapılan yerleri, imar planlarını, yapı izinlerini nasıl alıyorlar buna akıl ermiyor.Gün gelir bunlarda Fadıl gibi alıcıları kandıracaklar gibi geliyor bana.Bunlar birer avcı gibi insanları avlamak istiyorlar.Saygılar sunuyorum.Sağlık e mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 03.03.2017 16:17
Cevap :
Hatırlarsınız 1980 li yıllarda bir banker furyası vardı sayın Burakgazi. Bizim halkımız da varını yoğunu bu bankerlere yatırmış sonunda hepsi perişan olmuşlardı. O reklamlarda da zamanın tanınmış sanatçıları yer alıyordu. Bu tip inşaatların reklamlarında çocukları kullandıkları gibi, sanatçıları da kullanıyorlar. Bu reklamlara aldanmamak gerek. Proje üzerinden daire alan bir çok mağdur insan var halen. Çok yakında inşaat sektöründe seri iflaslar başlarsa şaşmamak gerek. Teşekkürler. Saygılar, selamlar...  03.03.2017 20:46
 

İstanbul'un her tarafı İstanbul ya... Sınırları bile...! Her şeyi satmaya çalışıyorlar... (Tabii alanlar da ar...!) Selamlar, saygılar.

Erdal Ceyhan 
 02.03.2017 4:40
Cevap :
Tekirdağ ile Kocaeli arası İstanbul sayıldığından, uyanık müteahhit firmalar toplu taşımanın gelişmesiyle, dağda taşta evler inşa edip, cazip görünümlü şekilde pazarlıyorlar Erdal bey. Bence bir zaman gelecek bunların hepsi elde kalacak, firmalar aldıkları kredileri ödeyemeyecek duruma gelince de, ekonomi oldukça sarsılacak. Diğer ülkelerde mortgage yüzündün çok firmalar ve insanlar mağdur olmuştu. Teşekkürler. Saygılar, selamlar...  02.03.2017 10:57
 

Valla benim hoşuma gitti dostum, şartlar oldukça iyi görünüyor! Acaba ben altı ayda bir değil de üç ayda bir 250 bin ödesem olur mu, borç bir an önce bitsin istiyorum:)) Bir de aidatı dolar olarak değil de Japon Yeni olarak ödeyebilir miyim? Rica etsem, siz sorsanız; çekinirim şimdi ben:)) Sabır ve selametle.

Ata Kemal Şahin 
 28.02.2017 19:33
Cevap :
Bu diyalog sizin cingözlerle yaptığınız konuşmalara benzedi dostum. Bence siz de gırgırına bu tip insanlarla konuştuğunuzda kim bilir ne güzel sorular sorarsınız. Siz üç ayda 250 bin lira ödediğinizde yüzde 10 iskonto bile yaparlar. Aidat konusunda Japon Yeni için bir sorun çıkaracaklarını sanmam. Yeter siz bir daire sahibi olun. :)) Sevgiler, selamlar....  28.02.2017 20:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 974
Toplam yorum
: 7880
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3392
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster