Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mayıs '10

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
784
 

Fenerbahçeliler üzülmesin bugün Fenerbahçe kazandı!

Fenerbahçeliler üzülmesin bugün Fenerbahçe kazandı!
 

Maç sonunda tüm Fenerbahçe camiası gibi üzüldüm, ama karaları bağlamadım. Neden derseniz, esasen bugün Fenerbahçe' nin kurtulduğu gündür. Fenerbahçe bugün sadece şampiyon olamamıştır, ama geleceğini kurtarmıştır. Geleceğini vizyonsuz bir Başkandan, poşet bir forvetten, top stop etmeyi dahi beceremeyen Brezilyalılardan, mantıksal reflekslerini kaybetmiş bir Hocadan, 6 senedir doğru düzgün transfer yapamayan bir yönetimden, herşeyden önemlisi bu saydıklarımı HEP DESTEK TAM DESTEK diyerek, yanlış da yapsalar alkışlayan ŞAKŞAKCI zihniyetten kurtulmuştur.

Ey Fenerli; bugün surat asma değil, sevinme günüdür. FB nihayetinde sadece bir şampiyonluk kaybetmiştir, ama geleceğini çapsızlardan, vizyonsuzlardan, uğursuzlardan kurtarma yolunda büyük bir adım atmıştır. Bunu SANA RAĞMEN yapacaktır. Neden mi sana rağmen diyorum?

Ey Fenerli; bugün hiç üzülme. Bugünkü mutsuzluğu sen hak ettin! Bu Başkanı, bu yönetimi baş tacı eden sensin. Sakın şöyle stad yaptılar, böyle tesis yaptılar, hizmetleri büyük, amatör branşlarda şöyle başarılıyız diyerek kendini kandırma! Bu zihniyet seni 12- 13 senedir kandırıyor. 10 milyon Euro' ya Topuz'u, 5 milyona Özer'i, 17 milyon Euro' ya Guiza' yı sana izleten kişilere tepki göstermedin. 13 senede 4 şampiyonluğa, iki tesise tav oldun.

Ey Fenerli; kurumsallaşma diye diye sportif başarısızlığı gelenek haline getiren bir adamı avuçların patlarcasına alkışladın. 35'lik bitik Carlos' un, poşet forvet Guiza'nın, Deivid'in formalarını almadın mı? Kötü de oynasalar alkışlamadın mı? Sen 3 maç oynayıp, 20 maç yatan Alex'e sahip çıkmadın mı?

İŞİ SON MAÇA BIRAKAN FUTBOLCULARA SEZON BOYU DESTEK VERMEDİN Mİ? Bu ülkenin en iyi forveti SEMİH kulübede Aziz ve Daum tarafından çürütülürken, buna GÖZ YUMMADIN MI?

Daha neler neler yazılabilir ama gerek yok. Sezon başından beri yazdık zaten. İsteyen yazıları okur ve sezon başından beri ne demek istemişiz görür.

Bu sezonun hikayesi şu: Böyle başa böyle takke. Takke düştü kel gözüktü!

Ey Fenerli; tüm bunlara rağmen seni tebrik ediyorum. HATA YAPTIN; bu başkana ve hocaya, yetersiz futbolculara sahip çıktın. Ama YÜREKLİ bir taraftar olduğunu gösterdin. VEFALI olduğunu gösterdin. KAFANI DEVE kuşu gibi kuma gömerek gerçeklerden kaçma huyun da olmasa, biraz da futboldan anlasan; DÜNYANIN EN ESASLI TARAFTARI olacaksın.

Ey Fenerli; şampiyonluğu neden ikidir son maçta kaçırıyoruz diye düşün biraz. Düşün ki, artık kafanı o kumdan çıkar. Hak ettiğin başarıları sana veremeyecek kadar vizyonsuz kişilerden artık MEDET umma! Sana tesis yapacağım diyene, 3 sene üst üste şampiyon yapacağım vaatlerine kanma! Biraz soru sormayı, muhalefet yapmayı, sorgulamayı öğren.

Bursaspor'a ve Tranzonspor' a tebrikler. Bu sezonun gerçek kahramanı oldular.

Son söz de son 6 SENEDİR kıyasıya eleştirdiğim AZİZ YILDIRIM beyefendiye... Sözünü tutamadın. Onurlu davran ve İSTİFA ET. Sana yakışanı yap ki, sana yakışmayacak bir şekilde yollanma bu kulüpten! Zaten inat edip de koltuğa yapışacak bir halin de kalmadı. Onurlu ve şanlı FB kongre üyeleri ilk genel kurulda gerekeni yapacaklardır.

Bugün FB aslında kazanmıştır...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Milliyet.com.tr sitesinden 1995 kez görüntülenmiştir

Bu blog Canlı Maç Anlatımı sayfamızda da yayınlanmaktadır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınızı çok önemsiyorum, çok doğru teşhisler var içinde.. Aziz Yıldırım'ın istifa edeceğine ise inanmıyorum. Aslında Bursa'nın şampiyonluğu artık hepimizin sporu spor gibi kabul etmesi için milad olmalı.. Hakemlere baskılar, yenilgide bahane ve sorumluluğu başkalarına yıkma çabaları, düşmanlıklar sona ermeli. Saygılarımla..

Bekir Gümüş 
 19.05.2010 0:23
 

Son maçtan önce aklıma şu geldi. Dedim şimdi biz kazanırsak yönetim Daum'u yıne de gönderir gönderir dedim bizim sabrımızı zorlamaz herhalde. SORA dedim aziz yıldırım nolucak? Farkettim ki kupa maçına cüneyt çakır'ın atandığından beri aziz yıldırım ı istemediğimi takımıma bize zarar verdiğini gördüm. Yazınızdaki aziz yıldırım ve yönetim. daum ve teknik heyet le ilgili olan her kelimeye katılmakla birlikte ek olarak; Herkes gözünü açsın diyorum herkes.. gazetelerdeki, fb.li yorumcularda dahi kişisel sorunların fb klübü ve taraftarına kin nefret ve örgütlenme ile el birliğiyle bu maçı göz göre göre kaybettirildik arkadaşlar. aziz yıldırım git git ki ahları bizim üzerimizden al. git ki şike şike die emziği alınmıl bebekler gibi ağlayan fb camiası ve taraftarlarının beyinlerini yoran hakemlere atılan çengellerden ve bakanlıklardan bizi kurtar. git aziz yıldırım git ki yaptığın katkılar onurlu ve şerefli kalsın tarihimizde bu kara leke dönemi böyle sırıtık yüzlere duvar olsun. saygılar

pasteur 
 17.05.2010 14:46
 

Bursa maçında takım 2-0 önde iken Guizayı İ.BB maçında Denizi yuhalayanlar yüzünden. Kaçan şampiyonuk sonrası Başkan ve yönetimi protesto edenler bilinki şampiyonluk halinde en üste çıkıp sevineceklerdi. Bu iki yüzlü spor (ahlak) anlayışı F.B ye kaybettirmiştir.

Yalçin Sevimli 
 17.05.2010 11:34
Cevap :
Yalçın Bey değerli yorumunuz için teşekkürler. Deniz konusunda hak veriyorum, ancak Guiza bu protestoyu sonuna dek hak etmiştr. Bu adam FB' nin şampiyonluğuna mal olmuştur. Son maçlarda girdiği pozisyonları harcamıştır. TS maçında attığı golü de herhalde süper bir gol olarakl değerlendirmemek gerek. 17 milyon Euroya alınan bu adamı alan da oynatan da suçludur. Tıpkı Aragones, josico, maldonado ve diğer bilimum feci transferleri yapanlar gibi. saygılar.  17.05.2010 19:34
 

Son maçta kaçan şampiyonluğa üzülürken içim yanarken yazmış olduğunuz yazıyı okudum ve teselli buldum. Değerlendirmeleriniz son derece yerinde ve birçok taraftarın dile getiremediği gerçekler aslında..Umarım en kısa zamanda gerekenler yapılır ve bizde düzlüğe çıkarız...

Kadri Biçer 
 17.05.2010 0:56
Cevap :
Kadri Bey, Ben şahsen Aziz Yıldırım' ı insan olarak sever ve bir büyüğüm olarak sayarım. ama FB' yi ileri götürecek bir vizyon yaratmakta zorlanıyor. İyi bir insan, ama iyi bir yönetici değil. Taraftarımız yeni isimlere şans vermekte neden bu kadar gönülsüz? Ben bunu sorguluyorum. Bu camiada, bu işi daha iyi yapacak kimse yok mudur? Bu kadar vazgeçilmez ise, Fenerbahçe zaten bitmiştir. Milli Şef' lerden kurtulma vakti geldi de geçiyor.  17.05.2010 11:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 566
Toplam yorum
: 204
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 573
Kayıt tarihi
: 10.05.07
 
 

İlgi alanları ekonomi, para politikası, siyaset, edebiyat, futbol, Türk ve Ortadoğu Tarihi, AB ve..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster