Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Temmuz '17

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
49
 

FETÖ neden normal yolla iktidara gelmeyi düşünmedi?

Herkes darbeye odaklandı, bu soru sorulmadı, bu konu da konuşulmadı. Yapılanma şekline bakıyorsunuz kırk yıl öncesine dayanıyor. E bu kadar zaman, bu kadar da güç edinildiğine göre büyük çalışmalar yapılmış.

FETÖ artık katil bir örgüt, şöyle yapsaydı iyi olurdu demeyeceğim. Ancak insan yine de merak ediyor, bunca işi parti kurarak iktidara gelmeye harcasan belki de başarılı olurdun.

Daha başlangıçta niyetin ülkeyi yıkmak olduğu, bir diğeri ise demokratik yolla iktidara gelindiği zaman yapılamayacak (yapılmasına müsaade edilmeyecek) şeyler planlandığı anlaşılıyor.

Sonra kendisi bilgili biri değil, askerden polisten darbeci olur ama yönetici olmaz; örgütün yapılanmasına bakılınca böyle bir şey hiç düşünülmemiş sanki.

Belki halkta karşılığı olan muhafazakâr anlayışın zaten Ak Parti’de toplandığı düşünüldü. Ama darbenin geneline bakıldığında normal yolla (parti kurarak)iktidara gelmenin sanki hiç düşünülmediği gibi bir durum var.

“Demokratik yolla iktidara gelindiği zaman yapılamayacak (yapılmasına müsaade edilmeyecek) şeyler planlandığı” ihtimali de önemli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet, son cümle açıklıyor...

Kadri KANPAK 
 03.08.2017 14:57
Cevap :
Evet, fark etmişsin.  07.08.2017 21:03
 

Merhaba, Son cümleniz konuyu açıklıyor. Üstelk bu örgütün kurucusu CIA. Demokratik bir düşüncesi nasıl olsun ki? Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 02.08.2017 13:09
Cevap :
Teşekkür ediyorum saygılar selamlar.  03.08.2017 8:44
 

Merhaba Kerim Bey...Bir robot, ancak kendine yüklenen programları yapar ve onları konuşur. Fethullah'ın kendisi düşünemez. Yaptıkları, söyledikleri, ABD emri ve CIA'nın programlaması doğrultusunda olur. 24 Ocak 2014 tarihli ve "Fethullah Gülen, Ruhullah Humeyni'ye mi özeniyor" başlıklı bloğumda bu konuya değinmiştim..."Fethullah Gülen gelsin, ağlayarak, sızlayarak müritleri ile sohpet etsin. Ama iktidarın ve muhalefetin şu çağrısına da uysun: "Türkiye'ye dön, Ya siyaset yap ya da fitneye fırsat verme"...Belki başkla bir bloğumda, Erdoğan'ın da kendisine "Ya cemaat lideri gibi davran ya da cüppeni çıkar siyaset yap"...Ama, dediğim gibi,"Gülen'in aklı ipotek altındadır"...Ülkede de bir çok insanın da aklının, Gülen'in tarafından ipotek altına alınmıştır...Selamlar.

cdenizkent 
 01.08.2017 18:11
Cevap :
İlgili yazıyı okudum, yazdıklarınızda haklısınız.  03.08.2017 8:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6178
Toplam yorum
: 15177
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster