Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mart '12

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
178
 

Gel de çık işin içinden...

Gel de çık işin içinden...
 

Google'dan alınmıştır


Bugün her zaman ki gibi birçok şirkete başvuruda bulundum iş bulma sitelerindenm. Amacım okurken deneyim elde edebileceğim, para kazanabileceğim ve vaktimi daha iyi değerlendirebileceğim bir staj ya da part-time bir iş. Kimisinden haber gelmiyor. Kimisi ise arıyor beni ama ikamet ettiğim yerden farklı bir yerde iş teklif ediyor. Oysaki başvuru yaparken ikamet ettiğim yeri ön yazıda oldukça net bir şekilde ifade ediyorum ben.

Bugün son staj yaptığım yere tekrar staj yapmak istediğimi; fakat bu sefer cüzi bir miktarda da olsa maddi olanak sağlamalarını rica ettim. Okulum devam etmekte olduğundan kaç günümün boş olduğunu sordular. Hafta içi dört gün çalışabileceğimi; çünkü okulumda derslere devam etme zorunluluğu olmadığından, okula gitmem gerekmediğini ifade ettim. Hemen işin içine prensipleri soktular. Yok neymiş; resmi boş günüm ne kadar ise o günler çalışabilirmişim. E bu seferde bir günüm sadece boş olduğundan da kabul edilmedim tabi.

İyi de okula gidip gitmemek benim sorumluluğum. Ben de okula gitmek isterim; ama bana yararlı bir şeyler öğrettiği müddetçe. Amacım kimseye çamur atmak değil. Ama şöyle bir gerçek var ki eğitim denilen şey ezberden ibaret. Çoğu profesör bile kitapların aynısını işliyor derste. Ekstra bir şey katmıyorlar bu bilgilere. Durum böyle olunca da ben de okula gitme gereği duymuyorum; çünkü ben bu konuları evde kitapta kendim çalışarak daha doğrusu ezberleyerek de halledebilirim.

Okuldan mezun olduktan sonra iş bulmamı kolaylaştırabilmek için daha fazla deneyim edinmek istedim; fakat imkan vermediler. Sonra da tecrübesiz eleman istemeyiz deniliyor. E iyi de fırsat verilmiyor ki deneyim kazanayım.

İşin özü şu anda bunalıma girdim. Okula gitmek istemiyorum; çünkü verim alamıyorum. Çalışıp deneyim edinmek ve para kazanmak istiyorum; bu sefer de imkan bulamıyorum. Gel de çık işin içinden…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba, ben yazılarınızı okumak için bloğunuza göz atarken, beni önerdiğinizi gördüm, çok onure oldum Pınar Hanım, eksik olmayın, içten teşekkürlerimi sunuyorum size. İşle ilgili sorununuza gelince, -aslında sorun demek saçma- henüz çok gençsiniz ve yolun başındasınız. Lütfen bu kadar karamsar olmayın ve ümidinizi kaybetmeyin. Hayat çok güzel ve her doğan gün bize yeni seçenekler sunuyor. Siz temiz kalple niyetinizi evrene beyan edin ve tüm karamsar, olumsuz duygulardan kendinizi arındırın. Sadece hedefinize kitlenin! O zaman olumlu ve sizi mutlu eden seçeneklerin arttığını göreceksiniz. İçten, sevgiler, selamlar gönderiyorum.

A.Nilgün Aktaş 
 07.03.2012 13:53
Cevap :
Merhaba Nilgün Hanım, Yazılarınız gerçekten güzel. Eğer önermemiş olsam size haksızlık etmiş olurdum:) Evet yolun başındayım daha pes etmiyorum kesinlikle; böyle olaylarla karşılaştıkça önce kısa süre hayal kırıklığına uğrayıp, sonra hırsa geliyorum. Biliyorum ki ileride güzel şeyler olacak...  07.03.2012 14:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 19
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 1072
Kayıt tarihi
: 25.02.10
 
 

19 Mart 1990 İstanbul doğumluyum. Uludağ Üniversitesi İktisat öğrencisiyim. Kitap okumayı seven, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster