Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Temmuz '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
960
 

Gitmek mi zor, Kalmak mı?

Gitmek mi zor, Kalmak mı?
 

Ruhu, beyni, yüreği yorulmuştu artık. Canı yanıyordu, mutsuzdu... Mutluymuş gibi yapmaktan, O'nu sürekli sakinleştirmeye çalışmaktan, ne zaman neye kızacağını bilmeden hep tedirgin, hep ürkek, hep bir şeyleri örterek, erteleyerek yaşamaktan yorulmuştu.

Kulağının dibinde patlayan küfür dolu bir bağırış, bir ses bombasına dönüşerek beynini darmadağın ediyor. Bazen, neden niçin geldiği belli olmayan bir serseri tokadın, içindeki her şeyi paramparça ettiğinde, ruhunun dağılan parçalarını toplaması bazen günler sürebiliyor. Ve her seferinde dağılan parçalarının üzerine birileri basıyor, eziyor...Canının çok yandığını bile bile.

Her seferinde bir parçası eksik kalıyor. Eksik parçalar çoğaldıkça, ruhundaki boşluk da büyüyor, büyüyor... Bir gün o boşlukta kaybolmaktan korkuyor. Aslında kendi içinde çoktan yitip gittiğinin farkında değil... Bunu kabul etmemekte dirense de gerçeği ne kadar yadsıyabilir?

Gençlik heyecanı bazı şeylerin üzerini pembe bir tülle örtüyor.Çıplak gerçek ortaya çıktığı andan itibaren bedel ödemeye başlıyorsun. Onun ödediği bedel çok ağır olmuştu ve olmaya da devam ediyordu.

"Sen gidersen ölürüm!" diyordu.
Ama kaldığında da kendi öldürüyordu yavaş yavaş!..
Artık tercih yapması gerekiyordu, bu marazi aşk ile kendisi arasında.
İnsan öteki yarısından vazgeçebilir miydi?

Siz vazgeçebilir miydiniz?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sanirim kavramlari tam anlayamiyoruz, ""begeni" "tutku" "yaz ask'i" "marazi-ask" "zorunlu-ask" liste uzayip gidiyor, oysa bence sadece tek bir ASK vardir ve bununda tanimi kisiden kisiye degiskenlik gostersede o ASK sicacik birseydir, iki tarafta bu duygunun yorungesindeyse diyecegim sudur'ki " SEVEN TERKETMEZ" terk etmisse o ask degildir.. soru soyle olmalidir, neden TERK? ask'tan daha ustun ne olabilir? cevre etkisi? farkli sebepler? o zaman demek ki Ask'a hazirliksiz yakalanmak ask'a ihanet olmazmi? bence Askin marazli modeli olamaz, o ask ya vardir ya yoktur, MARAZI begeni ask olamaz, o ancak kendini kandirmacadir, diger taraftan ask bence bir butundur ve o ruhu iki taraf HISSEDEREK butunlestirir, iste o zaman o duygu gercek ASK"dir, elmanin iki yarisida olamaz cunki elma ikiye bolundugunde degil bir BUTUN olarak karsindaysa GUZELDIR.. iyi gunler dilerim efendim..hoscakaliniz, ismail ozuturk

PuPaYelken 
 29.07.2008 4:50
Cevap :
Açıklayıcı yorumunuz ve paylaşımınız için teşekkürler...Ama ben yine de dünya üzerinde nice MARAZİ AŞKLAR olduğuna inanıyorum. Saygılar...  29.07.2008 17:07
 

Gitmek en güzeli...hergün ölmekten iyi.. bir kere öl... değil mi ama.)

Halide 
 19.07.2008 20:02
Cevap :
Haklısınız.Başka ne denir ki?  20.07.2008 15:45
 

Anladığım kadarıyla, öteki yarısı olarak gördüğü kişiden sürekli papara, küfür ve tokat yiyen bir kişinin, muhtemelen kadının, bir seçiminden bahsediyorsunuz. Sanırım yanlış anlıyorum, böyle bir durumda, karşısındaki insanı öteki yarısı gören bir ruhu tasavvur edemiyorum çünkü.

Erdal Aydın 
 15.07.2008 2:52
Cevap :
Evet, maalesef var! Diyorum ya marazi bir aşk diye...Tek çözümün "ölüm" olduğu aşklar da yaşanıyor işte. Adına "aşk" denebilirse tabii...  15.07.2008 11:03
 

Sn Epiküryen, Kanımca kalmak en zorudur.

silik 
 14.07.2008 10:10
Cevap :
Bence de...Asla seçim yapmak zorunda kalmamanız dileğiyle...  14.07.2008 16:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 235
Toplam yorum
: 1840
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2036
Kayıt tarihi
: 26.09.07
 
 

Burada yazarken kim olduğumuzun, ne olduğumuzun bir önemi olmadığını düşünüyorum. Önemli olan yaz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster