Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1952 İstanbul doğumluyum. İTİA İktisat ve Ticaret Yüksek ok. bitirdikten sonra, iş ve evlilik nedeniyle Yalova'ya yerleştim. 25 yıl aradan sonra tekrar İstanbul'a dönmenin hazzını yaşıyorum. Felsefi anlamda bir Epiküryenim diyebilirim. Daima bardağın dolu kısmına bakarım, yaşam karamsar olunmayacak kadar kısa ve güzel...

 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Edebiyat Hayata Karşı Bir Savunma mıdır?

Sayın Matilla'nın gönderdiği yorum yayınlandıktan bir süre sonra yanlışlıkla silindiğinden verdiğim yanıtı aklımda kaldığı kadarıyla yeniden yazıyorum. Kendisinden tekrar özür dilerim. "Siz felsefeciler her şeye akıl ve mantık yoluyla bakıyorsunuz. Yanlış değil tabii, ama başka yolların da olduğunu unutmayın.Edebiyatın yaşamın gerçeklerini çarpıttığını söylemişsiniz; isterseniz buna, "yaşamın gerçeklerini estetize ediyor" diyelim. Edebiyat hayatın bize yetmediği yerde devreye girer. "Adam" etmese de "iyi" eder.Hem ruhumuzu, hem yüreğimizi. Bu da az şey mi? Teşekkürlerimle."

20 Nisan 2018 13:09
...Üşür Ölüm Bile...*ÜLKÜ TAMER*...

Artık beşibiryerde... Tomris Uyar, C.Süreya, E.Cansever, T.Uyar ve Ülkü Tamer. Huzur İçinde uyusunlar.

05 Nisan 2018 18:21
Alaz Alaz Alazın Çiçekleri Hoş Geldin 54 Yaşım

Okumakta biraz geç kaldım... Ne güzel anlatmışsın yaşını. Ben o güzel yaşı gerilerde bırakalı hayli oldu. Yaşamak söz konusu olduğunda tüm yaşlar güzeldir. Sağlıklı, mutlu,huzurlu,şiirle ve aşkla yaşa güzel kadın.

16 Mart 2018 10:45
 
Toplam blog
: 193
Toplam yorum
: 1740
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2108
Kayıt tarihi
: 26.09.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster