Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Haziran '15

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
985
 

Güzel yurdumun duygusal insanları

Güzel yurdumun duygusal insanları
 

Görsel alıntı


 

Daha önceleri de bu ekranlarda yazdık, dedik ki, “ Yalan ve hile yaşam kaynağı olmuş “ 

Evet, bir başka yaşam kaynağı ise “ Dini duyguları istismar etmek suretiyle köşeyi dönmektir”

Bunun içinde dini söz ve söylemleri kurşun gibi kullanıp yürekte yara  açmak suretiyle hedefi on iki den vurmaya yeterlidir.

Dini duyguları istismar etmek suretiyle köşeyi dönenler, daha rahat makam ve mevkilere ulaşırlar.

Dini duyguları istismar edenler katlara, yatlara, yazlıklara ve yaylalıklara daha erken sahip olurlar, acısız, hüzünsüz ve tasasız huzur ve mutluluk içinde yaşarlar.  

Dini duyguları istismar ederek kısa yoldan köşeyi dönenlerin sayısı artarken, soyulanlar fakirleşiyor, yoksullara katılıyor, fakirlerin sayısı gittikçe çoğalıyor. 

Bakın cahillik çemberini aşmış, beyin olarak gelişmiş bilgili, kültürlü, aydınımız Prof. Dr. S.A.  Annenin başına neler gelmiş.

1996 doğumlu kızı Nil doğuştan itibaren artan rahatsızlığı nedeniyle 2011 yalında vefat eder. Daha önce boşanan Profesör vefat eden kızının acısıyla baş başa kalır.

Kendisine dini nasihatlerde bulunan ve cemaat toplantılarına davet eden T.B isimli kişi üstlendiği ahiret habercisi rolünü yalanlarla ve hilelerle çok başarılı bir şekilde yerine getirir.

Sözde ahirete gittiğini, orada kızı Nil’i çok üzgün gördüğünü, neden üzgünsünüz diye sorduğunda Nil ” Anneme söyleyin çok fazla zekât, sadaka, ve kurban parası dağıtsın ki mutlu olayım dedi”

Kızınızın mutluluğu için dağıtacağınız zekât, sadaka ve kurban paralarını bağlı bulunduğumuz Sakarya’daki hocamız Z.K. ya bizzat benim teslim etmem gerekir ki hocamız onu fakirlere, yoksullara dağıtsın.

Anne yüreği, evlat sevgisi ya Nil’in annesi hayli yüklü zekât, sadaka ve kurban parasını Sakarya’daki Hoca Efendiye götürmek üzere ahiret habercisi T.B. ye teslim eder.   

Bir müddet sonra ahiret habercisi T.B. tekrar Nil’in annesine gelir, Z.K. hocamız Nil’in ahirette huzur bulması için daha çok zekât göndermesi gerekiyor der.

Dayanmaz anne yüreği ya Nil’in annesi elinde, avucunda, köşede, varını, yoğunu Sakarya’daki Hoca Efendiye teslim etmek üzere ahiret habercisi T.B. ye verir. 

Ahiret habercisi yeniden gelir zekât yetmedi Sakarya’daki Hoca Efendi Nil’in rahat etmesi için annesi evini de satsın demiş.

Nil’in annesi de ev bu yalan dünyanın beyhude hanı değil mi, boş ver yalan dünyanın evini diye evini de satmış paraları ahiret habercisi T.B. ye vermiş. (Haber Fevzi ÇAKIR - HT GAZETESİ)

İşte dini duyguları istismar ederek, yalanlarla, hilelerle, zahmetsiz, yararlanmanın, iyi niyeti kötüye kullanmanın ve sömürerek köşe dönmenin ne kadar kolay olduğunu okudunuz.

Peki, burada bütün suçu ahiret habercisi T.B. ye mi yüklemek lazım, Sayın, Profesörün hiçmi hatası yoktur?

Aydınımız Profesör Dr. anne S.A. bu kadar ilim ve bilim okudu, hiçmi bir dini konuda bilgi sahibi olmadı?  

Bir başkadır güzel yurdumun insanları onlar böyle temiz duygulara sahiptir.

Bu güne kadar kim ahirete gidip gelmiş ki ahiret habercisi T.B. gitsin orada Nil’i üzgün şekilde görsün?  

Yok, canım gitmemiş de Nil’i rüyasında görmüş, neden Nil annesinin rüyasına girmiyor da T.B. nın rüyasına giriyor? Dini duyguları istismar ederek yalanlar ve hileler uydurmak bedava parayla satılmıyor.

Profesör Dr. S.A. nın bu yolda dağıttığı zekât, sadaka, kurban parası ve sattığı ev parası ahirete göç eden kızı Nil'e sevap, ahiret habercisi T.B. ye anasının sütü gibi helâlı hoş olsun!.

 

 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Malesef en baştan başlıyor istismarlar Sayın Mehmet Bey.Bu konuda maşallah üstümüze yok.Nasıl aldanıyor,nasıl inanıyor nasıl çanak tutuyoruz bu işlere aklım almıyor.Güzel günler diliyorum,selam ve sevgilerimle.

Şennur Köseli 
 27.06.2015 15:50
Cevap :
Kıymetli Şennur ;Haklısınız gerçekten bu konularda bizim üstümüze başka bir toplum yada kimseler yok. Dini konuları istismar edenlere en çok inanan ülke bizi ve bizim toplum.Ahiret habercisi acılı Profesör anneyi ne güzel kandırmış, eh evlat haberi olunca sözler kurşun olmuş yüreği yakmış.Geçimlerini, yaşamlarını bu yol ile temin eden yalancılar hileciler ve din istismarcıları böyle kazanıyor,ülke insanları soyuluyor.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  27.06.2015 17:24
 

Sn. Burakgazi Mesleki ilginiz nedeniyle sizden, yurdumuzda politikacıların da sıklıkla başvurduğu bu dolandırıcılık türünün nasıl cezalandırıldığını soracaktım ki, Sn. Erol Işık’a; “Evet haklısınız bu konu kanunlarımızda da " Dolandırıcılık suçudur" Lakin dini duyguları istismar ederek dolandırıcılık suçu. Diğer dolandırıcılık suçlarından daha az cezalı bir suç. Çünkü zorlama, tehdit karşılığında bir işi ifa etme gibi durumlar yok.” Diye verdiğiniz cevabı okudum ve şaşırıp kaldım. Demek ki bu anneyi ruh hastası yapacak kadar manevi baskı (bence bu baskı aslında tüm maddi baskılardan daha ağır bir baskı) uygulayıp dolandıran bu din bezirgânlarını aynı işi yapan politikacı bezirgânlar koruyor…

Emin TOPRAK 
 26.06.2015 11:50
Cevap :
Kıymetli öğretmenimiz Sayın Emin Toprak; Bir konunda suçun meydana gelişi, oluşu işleniş şekli, zor,şiddet,baskı,hürriyetten yoksun bırakma gibi konular dikkatle göz önünde bulundurulur. Sizin diğer sayfanızda yazdığım gibi bu konunu siyasetçiler yapmış dini duyguların istismarının şekli,dikkate alınır bu olayda verilecek ceza diğer dolandırıcılık suçlarından verilecek cezadan az bir ceza olur.İnsanları kandırmanın şikayeti bile kabul edilmez.Gerisini siz düşünün.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.   26.06.2015 15:49
 

Değerli Mehmet Bey, bazen yaşanan acı olaylar insanın duygu ve düşünme yeteneğini etkiliyor. Annemi çok kereler Allah ım evlatlarımın acısını görmeyeyim diye dua ederken duydum. Ve geçirdiğim süreç içinde canım annemin ne kadar yıprandığını da gördüm. O anneninde bu durumunu kullanan vicdansızları Allah bildiği gibi yapsın. Dini kullanarak insanları zayıf yerlerinden vurmak hele o çok kötü. Saygılarımla..

Papatya Tarlası 
 26.06.2015 10:40
Cevap :
Kıymetli Selma öğretmenimiz ( Papatya Tarlası ) Hem vicdansız, hen merhametsiz hemde arsız, ayarsız bakınız üç kez üst, üste gelip Hoca dediki yetmez daha çok zekat, sadaka, kurban parası göndersin.Peki insan bu dönemlerde hiç mi uyanmaz, benim varım yoğum elimden gidiyor demez mi? Bilemiyorum ancak Profesörün hatası çok.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  26.06.2015 15:44
 

Din istismarı yaparak menfaat temini konusunda örnek çok, balık baştan kokarmış, şimdilerde balıklar tamamen kokmuş durumda. Ülkemizde haksız yoldan çıkar temininde genel adıyla dolandırıcılıkta DİN kullanılıyor. Nil ve profesör annesinin öyküsünü duyduğumda inanmak istemedim, o ki profesör bir kadın bu kadar saf olmamalı diye düşündüm, selamlar kardeşime...

Yurdagül Alkan 
 26.06.2015 9:53
Cevap :
Kıymetli Yurdagül Alkan: Bence Profesörü cemaat toplantılarına götürdükten sonra beynini iyice yıkadılar. Baktılar ki cemaatin yaptıklarını onaylıyor ve bir şeyler hissediyor tamam dediler bu çantada keklik.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  26.06.2015 15:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7071
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2085
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster