Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Kısa öz geçmiş: Gecenin kara yüzünde dişlenirken çığlıklar bir kadının sancılarının sükunete durduğunda, açtım dünyaya gözlerimi. Ilık süt kokuları kendi eksenine çekiyordu beni açlığımı bastırmak için- Kulak verdim içgüdülerime bedenimi saran iki kol yardımıyla ulaştım süt dökülen gözelere. Daha sonra iki sevecen gözün sa..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Büyük af ve erken seçim gerekli

SAPIK VE TECAVÜZCÜLERİ ÖZEL AF İLE DIŞARI. DÜŞÜNEN AYDIN DEMOKRAT SOSTALİST İNSANLAR İÇERİ ALINARAK ESİR EDİLİYOR

26 Kasım 2016 10:04
Sosyalizmin insanseverliği hurafesine özgürlük penceresinden bir bakış

bu gün kapitalizim üreten emekçi insanların alınteriyle doymuyor ve kanını istiyor sizin gibi bir eli yapda bir eli balda ama emek vererek üretimin kapısını açmamış sömürüyü bilmeyen ve ezilen insanların alınterinden nemalanarak yaşayanlardan elbette marksı anlamasını bekleyemeyiz.. halkları en güzel sömürme yentemi din denilen o afyondur ki bu afyonu alan korku ve kendine güvensizlik yüzünden birdaha asla kendisi olamıyor siz Karl arksla uğraşacağüınıza yıllardır halkların beyinlerini yiyerek bitiren dinlere bakın asıl sömürüyü oradaa bakmayı bilirseniz göreceksiniz...

05 Ekim 2011 00:27
Sosyalizmin insanseverliği hurafesine özgürlük penceresinden bir bakış

Evet haklısınız Emekçiler (Proleterler) için yine aynı iş aynı üretim olablir. ama herkesin bir sosyal güvencesi olacak eğitim ve sağlık devletin birinci görevi olacak. Günümüzde Kapitalist Emek sömürüsüne karşı insanlarda mücadele oluşamadığından. Emekçiler Neredeyse açlık sınırında ve hatta daha beter durumlarda çalışmalarını sürdürüyorlar. Sağlık, Eğitim Emekçi insanın bireysel sorunu haline getirilerek Üzerinde en çok sağlık ve eğitim adına sömürü ağları kuruluyor. Asgari ücretten emekli olmak zorunda bırakılıyorlar __ yetmedi aldıkları 800 tl maaşlarında Hastahane farkı ilaç farkı ve tükettiği ilacın % 15şi de bu maaştan alındığında İşçi emeklisinin Maaşının % 20 si sağlık harcamaları adı altında devlet tarafından geriye alınıyor. Eğitimde ise En baştan sonuna kadar soygun İşçi çocukları işçilerin gece gündüz çalışarak anca harçlara yetiştire biliyorlar. Sosyalizm de Üretim makineleri devlete çalışır Ve herkes eşittir Eğitim Sağlık Devletin birinci görevidir.

02 Ekim 2011 14:21
 
Toplam blog
: 151
Toplam yorum
: 164
Toplam mesaj
: 32
Ort. okunma sayısı
: 634
Kayıt tarihi
: 05.10.08
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    Türkiye işçi sınıfı, 12 Eylül 1980 faşist darbesinden beri pek çok mevzi kaybına uğradı. Sınıf harek