Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Haziran '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
655
 

HDP Soykırım kararlarına seviniyor ama tehciri yapan Hamidiye Alayları Kürt'tü.

HDP Soykırım kararlarına seviniyor ama tehciri yapan Hamidiye Alayları Kürt'tü.
 

Alman Parlamentosunda Türklerin Ermeni soykırımı yaptıkları iddiasına dönük olarak alınan kararın TBMM'nde kınanmasına dönük dekrerasyona HDP grubu destek vermedi.

HDP'nin tutumu Alman Parlamentosunda alınan kararın doğruluğuna dönük destekleyici bir tutumdur.

PKK terörüne karşı Devletin sürdürdüğü mücadelenin de batılı çevrelerde benzer şekilde soykırım olarak nitelendirilmesini arzulayan HDP'nin bu tutumu Ülkemizin çıkarlarını sabote eder niteliktedir.

Türklerin Ermenileri katlettikleri iddiasını, "Türkler Kürtleri de katlediyor" iddialarının inandırıcılığı için bir atlama taşı olarak kullanmak niyetinde oldukları anlaşılan HDP'lire "bindikleri dalı kesiyorlar" diye hatırlatmak gerekir.

HDP'liler unutmaınlar ki, Ermeni Soykırımı iddiaları olur da bir gün başarı kazanırsa Kürtler buradan kendilerini sıyıramazlar.

Ermeni Tehcirini fiilen gerçekleştiren ve (gerçekten böyle bir durum eğer varsa) bu esnada katliamları yapan Hamidiye Alayları Kürttü.

HDP'lilere anımsatalım istedik.

Kenan IŞIK

jack amca bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Janet Klein'in alışması önemli bir çalışmadır. Yalnız bu çalışmada böyle bir sav öne sürüldü ve çalışmada arşiv belgesi kullanıldı diye eleştiriye tabi tutmaksızın bu böyledir diyemeyiz. Ben bir üniversitede Tarih bölümünde master yapıyorum. Arşive de gittim. Arşiv belgeleri bizim için vazgeçilmez kaynaklardır. Lakin orada bulunan belgelerin devletin katiplerinin elinden çıktığını da unutmamak gerekir. Ben araştırma yaparken bilhassa bunu göz önünde bulundurarak bütün birincil kaynaklara şüphe ile yaklaşıyorum. Soykırım, tehcir ... bütün bu tartışmaların parlamentolarda tartışılmaya ve oylanmaya elverişli konular olduğunu düşünmüyorum. Siyasiler şu konulardan bir ellerini çekseler bu alanda çalışan bütün tarihçiler daha objektif araştırma yapacaklar. Ermeni tarihçiler de bizim tarihçiler de vakaya milli duygularla yaklaşıyor. Bu konular çok zor konular, bir de milli duygularla yaklaştınız mı çalışmak iyice zor oluyor maalesef.

Sunbae 
 03.06.2016 12:19
 

Ayrıca bu önemli bilgiyi kaynağına duyduğum saygıdan ötürü sizin linkinizi vererek Facebook/jackamca sayfamızda da paylaşıyorum... Saygılarımla...

jack amca 
 03.06.2016 10:03
 

Olaya son derece makul, açık, net ve aydınlatıcı bir tarihsel açıdan bakmışsınız. Yazınız kesinlikle okunmayı hak ediyor...

jack amca 
 03.06.2016 9:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 432
Toplam yorum
: 641
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2926
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

Mülkiye mezunuyum. Emekli müfettişim. Ankara'da yaşıyorum. S'oligarşi isimli kitabı yazdım. Kitap..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster