Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

kevser şekercioğlu akın

http://blog.milliyet.com.tr/kevser

08 Ekim '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1030
 

Her şey sende biter aslında

Her şey sende biter aslında
 

Problemi, baskıya ve haksızlığa çıkarıyorsan yanındayım. Dışımızdaki şartlar bazen derinden etkiler bizi ve bizi biz yapan tüm varlığımızı ama her vara yoğa problemmiş gibi bakmak kişiliğinin özelliğiyse orada dur lütfen.

Hemen hemen herkes farklı bakıyor hayata çocukluğunda ve gençliğinde. Tek başına düşünürken dünyayı değiştirebileceğine inanıyorsun da….. Dünyayla yüzyüze gelince hiç bir fark olmuyor Don Kişot’la aranda. Dünyayı kendine uydurmak mı? Ne mutlu ki uydurmaya kalkanlara hiç yüz vermiyor dünya. Yoksa şu anda uzayda avare dolaşan noktacıklardık.

Delilik ve akıllılıksa yaşadığın yere ve kişilere göre değişkendir her zaman.

Ne karış koyun sürüsünün içine ne de pusu kur sisli sinsiliklerde. Herkese ve herşeye rağmen çok güzel bir dünya kurabilirsin kendine. SAKIN VAZGEÇME.

Zaman, ne görünür ne de elle tutulur ama vardır öyle bir hissettirir ki kendini sabrı bile öğretir zamanı geldiğinde. Zamana hor davranmadığında o da sana iyi davranır inan bana. Bazen varlığımızdan bile endişe duyuyorum bu görünmezlik içinde kaybolduğumda. Dizlerimde yaralarım, ayaklarımda kurumuş kanlar varken bile yürümek iyi geliyor insana.

Her şart ve koşulda çabalamak zorundasın. Kimse için değil kendin için. İnsanlar yalnız doğar yalnız ölürler ve her hissin sana hissettirdiklerini bile yalnız yaşarsın, dile dökebiliyorsan bile anlamaz kimse senin kadar. Çaban da senin emeğin de, ne kimseye paye verirsin ne de sen payelenirsin. Hayat, tüm çetrefilliği içinde düz ve kısadır biliyor musun? O kadar yaşanmışlıklar yıllar sürse de gözünü kapattığında tüm yaşananlar bir göz açıp kapama süresi kadar kısa geçer gibi gelir insana.

Çaban karşılığında ellerine bak. Göreceksin neler var neler yok. O bile görme derecene göre... Nasıl anlatılır bilmeyene hayatı tarif etmek? Oğreneceksin, öğretecek sana da tüm incinmişlikleri yaşatarak. Benim derdim en az acıyla nasıl büyüyebilirsin onu göstermek sana. Sakın nankörlük sokma yaşadıklarına. Nankörlük her şeyden daha fazla intikamcıdır, hiç acımaz ne yaşına ne de yaşadıklarına.

“Kimse sormuyor ne yiyorum ne içiyorum” demeden önce otur da bir düşün sen hiç sordun mu kimseye “Nasılsın” diye. Kuru laflar, kuru şikayetler, kuru “Ben yaptım ama o yapmadı” mahalle lafları, kurudan becerikli havaları... İnan kimse inanmıyor. Sen göstermesen de yapılan, yapılmış gibi göstersen de yapılmayan görünüyor herkesler tarafından. Onun için biraz dingin ve sabırlı ol.

Büyüyeceksin, büyütecek hayat seni de sen istemesen de... Bırak kalabalıkla büyü, yanında insanların olsun hatta dostların, kalabalık olmak her zaman iyi gelir insana her şart ve koşulda. Yapayalnız olduğunu düşünüyorsan şapkanı bir koy önüne bakalım neler söyleyecek sana. İyi dinle olur mu şapkalar hiç yalan sokmazlar hayata. Bir de aynaya bak, hem kendi tarafından hem de aynanın içinden nasıl göründüğüne. Hep pişmanlıklar içinde kalakalıyorsan bunda da payın ne acaba? Durmadan deneme, yanılma yollarında oyalanma dön geriye gidemiyorsan öteye. Sen senden ne öte geçebilirsin ne de beriye. Başımıza gelenlere engel olamayabiliriz zaman zaman ama çoğunluk, ne olursa olsun her şey sende biter aslında.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Büyüyorum ve bunu hiç sevmiyorum biliyorsun:( Zaman sabrı öğretiyor evet ama sabır hiç keyifli değilki:( Hayatıma yön verirken yalnızım belki ya burnunu sokanların bıraktığı soru işaretleri,duysan bir türlü duymasan başka türlü??...Sonra herşeye rağmen çabalamak,ya ellerime baktığımda boşluğu görürsem sil baştanmı alayım herşeyii,yok yok zor bu büyüme meselesi ve de sıkıcı he ama dediğin gibi ablacım ''..büyütecek hayat beni...'' Herşey bendee biterde beni bititrmeden olsaa ne iyi olacak:( Yüreğine sağlık muhteşem bir yazı...

sbseda.. 
 14.10.2008 12:21
Cevap :
Büyümek güzel inan bana, sabır ondan daha güzel yeter ki sen neye sabredeceğine doğru karar ver. Kim sokarsa soksun burnunu sen kendine inanırsan senin burnun sana doğruyu gösterir endişelenme. Bir şeyleri doğru yönden yapmaya başlarsan ve sabırlı olursan ellerin hiç bir zaman boş kalmaz asla. Büyütecek hayat seni sakın merak etme, öyle güzel bir yorum yazmışsın ki zaten büyümeye kararlı kelimelerin var ama benim dualarım en az acılarla, üzülmeden büyümeniz. İnsan bitmiyor her seferinde yeniden doğur kendini sakın korkma... Senin de yüreğine ve gözlerine sağlık,  14.10.2008 17:47
 

Bazen yalnızlık çokluk demek içinde bir çok şey yeşertiğinde .Yalnızken insan daha derin bakıyor , daha derin düşünüyor , daha çok şey üretiyor bence gerçek yalnızlık kalabalık içindeki yalnızlık birbirini anlamayan , durmadan ortalığı karıştırıp kaos yaratan insanların arasında olmak daha da uzağa itiyor insana . Kişi çabaladıkça kendisi istedikçe yol katediyor hayatta ama öyle zamanlarda oluyor ki hastalıkta sağlıkta gibi bakamıyorsun o insanın doluluğuna boşluğuna .

GÜLDAL BERKER 
 10.10.2008 19:09
Cevap :
Diyorum ya hangi pencereden ve hangi gözlerle bakıldığına bağlı biraz da bu. İlişki biçimlerinde değişkenliğe uğruyor zaman zaman, bazen hiç tarzı olmayan birine aşık olup takılıp gidiliyor peşi sıra bazen de en olmadık kişiyle sürdürülen bir ömür boyu meselesi. Yazıda bahsettiğim yalnızlık, gençlerin hiç bir emek vermeden hep almak istemelerine dokundurma yaptım aslında. Emeksiz beklentiler beni çok üzüyor şu aralar (genelde) ve herkesin boşluktan kaynaklanan mutsuzluklarına daha da fazla üzülüyorum. Sağlıkla kal  10.10.2008 22:59
 

öyle zamanlarda geliyor ki bu didikleyici sorgulayıcı yazıların bir bilsen...

beenmaya 
 09.10.2008 13:08
Cevap :
Öyle zamanlarda yazıyorum ki artık konuşacakların bittiği noktada belki diyerek... Sevgilerimle  09.10.2008 16:07
 

şimdi herşey yüzeysel kevsercim.. canı-ı gönülden soran yok ki "ne yiyorsun, ne içiyorsun, nasılsın" diye.. ben yapıyorum, sen yapmıyorsunlarla da zaman geçirmek istemiyorum artık. Çünkü zaman gerçekten çabuk geçiyor.. "azıcık aşım, dertsiz başım" diyorum.. herşeyin bende benim içimde saklı oldugunu çok geç de olsa kavradım..

sema öztürk 
 09.10.2008 12:40
Cevap :
Biz kavradık da şimdikiler emek vermeden şikayet ediyorlar bu bana biraz farklı görünüyor. Tabi ki herkes öğrenecek ama az acılarla olsun diyedir çabalarım arkadaşım. Koşulsuz sevgi yok sen soracaksın ki sorulsun sana da nasılsın diye... Sevgilerimle  09.10.2008 16:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 369
Toplam yorum
: 1590
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 860
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1965 Akçakoca doğumluyum. Evli ve dört kız annesiyim, küçük bir kızın  anneannesiyim. A.Ü. Halkla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster