Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Aralık '06

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
372
 

IMF bütçesi

Mecliste tartışılan bütçe; yoksulluğu kaldıran bütçe değildir. Bankalarda ki paranın %80'i, nüfusun %5'i ne aittir. Orta direk denilen kesim bitti, "orta kürdan" oldu. Açlık ve yoksulluğu devletin kendi rakamları bile kabul ediyor. Kamu görevlisi ve emekli açtır. Biz bunu hak etmiyoruz. Ben 22 yıl çalıştım 1. derecenin 4. kademesindem emekli oldum. Aldığım aylık;773 YTL. Eşim Diş Hekimi olmasa açım arkadaşlar. Milletin vekilleri 4 yıl çalışıp (Parmak kaldırmak) emekli olunca ayda 3500 TTL alıyorlar. Böyle sosyal adalet olur mu? Haksızlıklara isyan ediyorum.

Ömür boyu gelecek korkusuyla yaşıyoruz. Diğer ülkelerin emeklilerinin, gelecek korkusu yok. Biz; yarına karnımızı doyurup doyuramayacağımızı düşünürken onlar ise "Acaba tatilimizi hangi ülke de geçirelim?" diye düşünüyorlar.

Sağlık ve eğitime gerekli bütçe ayrılmadığı sürece; normal ruh sağlığına sahip bir toplum olmamız düşünülemez. Gelecek nesiller de fiziksel ve ruhsal yönden sağlıksız olacaklardır. Durum ortada, %95 sağlıksız, %5 sağlıklı bir toplum. Yorumu yazımı okuyanlara bırakıyorum.

Ben çevrem de sıkıntı çeken insanları görünce uykularım kaçıyor, ruh sağlığım bozuluyor. Lüks demiyorum, herkesin insanca yaşamaya hakkı var. Bunun için de mücadele etmeli ve sesimizi duyurmalıyız.

Engin Civan denilen, bir zamanların prens'inin zimmet davası zaman aşımı nedeniyle ortadan kalktı. Gazetelerde çok önemsiz bir haber gibi verildi. Bence çok önemli haberdi.

İşlenen suçlar yapanın yanına kâr kalmamalı...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tr nin muzmin bir hastaligindan bahsediyorsunuz sadece kendi pencerenizden bakarak yoksa senaryo hep ayni. Toplum bireyleri ta isin basindan itibaren yonetime katilacak sivil tolum kuruluslari vasitasiyla yonetenlerden hesap soracak. Biz buralarda once bunu ogrendik halk bu benim vergi param hesabini verin diyen bir bilinc icinde. Dilerim ulkem bu bilincle yoneten ve yonetilen insanlarla dolu olur. Saglik sizinle olsun

Newyorker 
 02.01.2007 7:32
Cevap :
Newyorker Yorumunuz da haklısınız.Biz yıllarddır ne yazık ki ABD tarafından yönlendiriliyoruz.Ben 68 kuşağıyım.O zaman "6. filoya hayır" demiştik, şimdi nekadar haklı olduğumuzu görüyoruz.Yıllarca sindirildik.Bugün58 yaşındayım,teklike içerisin de olduğumuzu görüyorum.Türkiye, Türkiye'den yönetilmediği sürece şikâyet etmeye hakkımız olmayacak.68 yılında bazı şeylere baş kaldırdım,bugün yine baş kaldırıyorum,vatan'ım için mücadele ediyorum, edeceğim. ABD Irak'a neler yaptı? BÖL-PARÇALA-YÖNET.Petrolün üzerine otur.!!!....  03.01.2007 2:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 501
Kayıt tarihi
: 02.09.06
 
 

1948 Bayburt doğumluyum. İlkokul Trabzon+Erzurum, ortaokul Erzurm+Adıyaman+İsparta; lise Isparta...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster