Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ekim '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
436
 

İnönü'de ki toplantıya ben de geliyorum.

İnönü'de ki toplantıya ben de geliyorum.
 

Sevgili İlyas ağabeyim bu sabah beni cep telefonumdan aradı. Ne yaptığımı sordu. Hiç dedim, dün akşam bir öğretmen arkadaşımdan bir ileti almıştım. O iletiyi gece yayına vermiş, Ama beğenmediğim yerleri düzeltiyordum.

“Ne oldu” dedim.

“Eskişehir’de ki Talip Köprübaşı'nın (*) yaptığı toplantıya geliyor muşsunuz gelmiyor muşsunuz?” dedi.

“Vallahi benim burada durumlar sakat. Bu ara çok harcamam var” dedim.

“Sen yine gelmek istiyorsan 2 saat içersinde beni ara” dedi.

2 saat boyunca düşündüm taşındım ve bir türlü karar veremedim gidip gitmemeye. Bir yandan eşim Selver hanımın gözünün içine bakıyor bir yandan da karar vermeye çalışıyordum. 2 saat dolmuş ve henüz karar verememiştim ki telefonum çaldı. Arayan yine İlyas ağabeyim di. Ne cevap vereceğimi karar veremediğimden kapatmak zorunda kaldım. 1, 2 dakika için de karar vermem gerekiyordu. Ve tam ben İlyas ağabeyimi arayacakken telefonda yine kendisi idi…

“Alo, ben biletini aldım geliyorsun” dedi.

Biraz zora ki olmuş, sıkılmıştım.

İlyas Bey'e...

“Tamam geliyorum” dedim.

Evet, Talip Bey, ben de geliyorum. Oradayım. Görüşmek üzere.

Ah bu ara da Sabiş ablam da geliyor muş. Yüreğimizi öpmeye geliyor galiba. Daha kim bilir kimler geliyorlar. Ben şimdi den kağıt kalem alayım, bu sefer takım elbiselerimi giyip İlyas Beyin bahsettiği yere Basmane’ye dediği saatte 19’a doğru olmak üzere yola çıkayım.

Dönüşte, daha çok anlatacaklarım olacak. Herhalde 29 Ekim günü burada olurum.

Görüşmek üzere.

Dip not: Aydın Sevinç'in kampanyası için tolanan imzaya siz halen katılmadınız mı? Geç kalmış sayılmazsınız. 1000 imza için son gün 29 Ekim'dir. Aşağıda ki adrese tıklayıp yorum hanesine adınızı yazmanız yeterlidir.

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=71077

(*) Talip Beyin soyadını yalnızlıkla Köprübaşı yazılmıştır. Bölükbaşı olarak düzeltir ve kendisinden bir kez daha özür dilerim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Seninle beraber İnönü'de olmaktan önce senin mutlu olman gerekirdi. Şimdi bu yazından başlayarak İnönü maceramızı anlatan diğer yazılarına da yorumlarım başlıyor, Sevgili Ahmet. Senin kısa bir süre de olsa ailenden uzak kalmanı ilerde onlarla beraber yaşayacağımız güzel bir MB İzmir buluşması ile gidereceğiz. Selamlar, sevgiler.

İlyas Bayram 
 03.11.2007 1:04
Cevap :
Teveccühünüz efendim, herhalde yolculuğun başlangıcında sizi görmeden Karesi trenine binecek kadar kafamı kaybetmedim. Zaten onun için aradım sizi. Neredesiniz diye. Trenin için demişiniz yoksa dışında mısınız diye. Biletim de yoktu. Acaba niye ki şu cep telefonları var ki. Yoksa süs diye mi? Sevgi ve saygılarımla.  03.11.2007 9:06
 

Sevgili Ahmet gerçketen seni inönü de tanımak büyük bir zevk, hele o akşam FB Kasımpaşayı zor zar da olsa 2-1 yenince güzel oldu. Kendine iyi bak..sevgi ve saygılarımla..

Mehmet EREN 
 29.10.2007 15:13
Cevap :
Sevgili dostumbeni seni tanımamla çok mutlu oldum. Öyle mutlu oldum ki inşallah dostluğumuz yıllarca sürer. Sevgi ve saygılarımla.  29.10.2007 15:43
 

Sevgili Dostum, İnönü'de seni tanımak keyfini bana yaşattığın ve buluşmamıza katıldığın için sana çok teşekkürederim. Bana Uygun gördüğün yeni Soyadıma zor da olsa alışmaya çalışacağım. Saygılarımla..

Talip Bölükbaşı 
 28.10.2007 18:34
Cevap :
Ben de size ve orada ulunan tüm arkadaşlara ilk önce teşekkür ederim. Soaydınıza gelince herlade İzmir'de çok sevdiğim bir büyüğümün soyadı ile küçük bir karışık oldu zannedersem. Biraz da isim unutkanlığı vardır bende. Affınnıza sığınarak soyadınızı düzeltiyorum. Özürü mahsur karşılayın.  29.10.2007 9:36
 

Öncelikle, çalışmamızın başından beri sergilediğiniz hassas tutum ve yardımınız için çok teşekkür ederim. Ancak burada izniniz olursa ufak bir düzeltme yapmanızı rica etmek durumundayım. Dipnotunuzda "Aydın Sevinç için toplanan imza" ifadenizi sanırım yanlışlıkla kullandınız. Bildiri metninin altındaki -şu an itibarıyla- 521 adet imzadan sadece biri bana aittir. Atılacak imzalar ya da bu ortak çabaya gösterilecek destekler yalnızca o metin bağlamında geçerlidir. Biliyorsunuz, ufak tefek de olsa konuyu farklı zeminlerde ele alan dostlarımız oldu. Sizin bu ifadeniz de kendileri için malzeme olsun istemedim efendim. Sevgi ve saygılarımla. İnönü'ye selam götürünüz benden de.

Aydın SEVİNÇ 
 27.10.2007 8:00
Cevap :
Özür dilerim, aceleye geldi kontrol ve edilmeden yazılan bir yazıydı. Gereken düzenlemeyi kampanya olarak ekleme yaptm. Hatırlatığınız için teşekkür ederiz.  29.10.2007 10:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 540
Toplam yorum
: 1220
Toplam mesaj
: 179
Ort. okunma sayısı
: 3151
Kayıt tarihi
: 02.01.07
 
 

Hiç bir motorlu araca binmeyi sevemedim. Daha doğrusu sevdiremediler. Onun yerine iki tekerlekli ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster