Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Temmuz '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
598
 

İnsanların öleceğini nerden biliyor?

İnsanların öleceğini nerden biliyor?
 

Bugünkü gazetelerin hemen hepsinde yer alan bir habere göre Amerika'da bir kedi, insanların öleceğini önceden biliyormuş.

Long Island eyaletinde bir huzur evinde yaşayan kedi, doktorlarla beraber hastaları dolaşıp onları kokluyor, sonra da bazılarının yanına yatıyormuş.

Oscar adlı kedinin yanına yattığı hasta 3-4 saat içinde ölüyormuş.

Bu gelişmeyi farkeden doktorlar ve yetkililer, kedinin yanına yattığı hastanın yakınlarına haber vererek, hastanız kısa bir süre sonra ölecek deyip haber veriyorlar ve yakınlarının son demlerinde hastanın yanında olmasını temin etmeye çalışıyorlarmış.

İlginç bir haber...

Fakat nedense benim böyle batıl itikatlarım pek yoktur. Üstelik düz mantık yürütmekten öteye cinlik düşünmeye de aklım ermez.

Bakın aklıma ne geldi. Bu kedinin yanına yattığı her hasta mutlaka ölüyorsa, kedi onlara bir mikrop bulaştırıp öldürüyor olmasın?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çağımızda pek çok öldürücü hastalık var evet,ama daha hiçbirisi dört saat sonra,herhangi bir belirti vermeden de öldürecek kadar sinsi değil.Bir evde birisi öleceği zaman o evin önünde köpek havlarmış.Eski inançlardan.Ya da deprem olacağı zaman köpeklerin huzursuzlanması gibi.Siz inanmasanız da böyle şeyler var.Hem yaşlılar ölüyor da doktorlara hemşirelere bir şey yapmıyor galiba,ne dersiniz?

Emel Bahadır 
 28.07.2007 16:35
Cevap :
Benim tezim biraz şakayla karışık bir şeydi. Dediğiniz gibi böyle bir durumda doktor ve hemşirelerin de etkilenmesi lazım. Kedi gerçekten bunu biliyor olabilir mi,inanması zor da olsa olabilir belki. fakat bu deprem öncesi köpeklerin huysuzlanmasından farklı. Ben çözemedim sonuç olarak... teşekkürler katkınız için.  29.07.2007 2:50
 

bu haber safsata bence

stilwater 
 28.07.2007 14:18
Cevap :
Bilemiyorum, birbirinden farklı çok değişik görüşler var, katkınız için teşekkürler  29.07.2007 13:33
 

Ben de haberi ilk duyduğumda önce kedi hasta olmasın sakın dedim. Sonra daha korkuncu aklıma geldi. Kedi bu özelliğiyle ün yapmış ya, kucağına oturduğu hastalar kedi kucağıma oturdu diye psikolojik olarak ölmesin???? değil mi ama??? Sevgiler

Gülün içinden 
 28.07.2007 13:15
Cevap :
Bu da bir ihtimal... Katkılarınız için teşekkürler...  29.07.2007 2:45
 

Valla, o kadar çok şey görüyor ve yaşıyorum ki artık şaka bile kaldırmıyorum şu hayvanlar hakkında. Daha dün her yeri kanlar içinde, derisinin çoğu soyulmuş bir köpeğe mama verirken '' bunları biz kovuyoruz siz besliyorsunuz'' dediler. N'aparsınız, Müslümanız elhamdülilah,olur böyle şeyler. İçinizin fesat olmadığını biliyorum da. Hayat adil değil. Sağlıcakla kalın.

Sevgiağacı 
 28.07.2007 12:56
Cevap :
Böyle bir kanaate nasıl vardığınızı hala anlamış değlim ama, olmuş bir kere, canınız sağolsun...  29.07.2007 13:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 859
Toplam yorum
: 1414
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 952
Kayıt tarihi
: 21.06.06
 
 

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, ekonomik..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster