Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ekim '10

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
459
 

İsrail'i köşeye sıkıştırmışız meğer!

İsrail'i köşeye sıkıştırmışız meğer!
 

Davos’ta Başbakan İsrail’e “one minute” derken İsrail’e fırça atmanın memlekette ruhunu teslim aldığı seçmenin ayağı yere değmiyordu. Nitekim iktidar yakaladığı one minute rüzgarı ile yelkenini iyice doldurmuştu.

Yetmedi, Gazze’ye yardım amaçlı yola çıkan konvoya uluslararası sularda yapılan İsrail saldırısında yurttaşlarımız katledildi.

Başbakan Vekili Bülent Arınç olay üzerine sıcağı sıcağına konuştu: “Hiç kimse bizden bu olay sebebiyle İsrail'e savaş ilan etmemizi beklemesin. Böyle bir şey olmaz. Mümkün de değil, doğru da değil.” dedi ve tepki aldı.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Hakan Albayrak 17 Nisan’da, “Bir grup AKP’li milletvekili 15 Mayıs’ta demir alması planlanan yardım gemilerinde çoktan yer ayırttı” diye yazmıştı.

Daha sonra Mavi Marmara gemisine katılacak olan AKP’li vekillerin engellendiğine dair haberler kamuoyuna yansıdı.

Mavi Marmara gemisinde dokuz kişinin öldürüldüğü katliamdan sonra AKP iktidarı uluslar arası alanda hukuki mücadele başlattı, görünüşe göre başarılı da oldu…

Hürriyet’in internet sitesinde “İsrail'in yardımını bile kabul etmediler” başlığı ile Başbakan’ı öven haberin içeriğinde önemli bir ayrıntı vardı:

“Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD)’ye, bir anlamda “Türkiye’nin oluruyla” geçen yıl üye olan İsrail, bu yıl OECD’nin turizm konulu toplantısına ev sahipliği yapmak istedi.”

İsrail’in OECD’ye üyeliğini google ‘İsrail oecd ye üye oldu’ yazarak sorgulayınca “AK Parti veto etmeyince, israil OECD’ye üye oldu” başlığı ile linkte verdiğim habere ulaştım.

“Bebek katili, soykırım yapıyor, siz öldürmeyi iyi bilirsiniz vb.” sözlerle Başbakan’ın şiddetli eleştiriler yöneltmesine rağmen, İsrail’in OECD üyeliğini Türkiye’nin veto etmediğini gördüm.

Yine bu haberde söz etiğim Mavi Marmara’ya yapılan saldırıda ölenler için Gülen’in “Filistin'de yaşanan bu drama son verebilmek beklentisiyle yola çıkan, uğradıkları müessif saldırıda hayatlarını kaybederek şehit olan insanlarımıza Allah'tan rahmet diler, başta aileleri olmak üzere, milletimize ve bütün insanlığa taziyelerimi bildiririm.”dediği ama daha sonra “kendisini ziyarete giden gazetecilere söylediği iddia edilen “Mavi Marmara gemisine binenler ‘Biz orada şehid olmaya gidiyoruz’ demişler bu bile, bile ölüme gitmek, bu şekilde ölüme gidenler şehit olamazlar” yönündeki sözleri halen kendisi tarafından yalanlanmadı.” içeriğinde haberlere ulaştım.

Son söz yerine, AKP’ye “one minute” gazı ile oy veren seçmene şiddetle, “Yalanmış Meğer” şarkısını Harika’nın sesinden dinlemelerini tavsiye ediyorum.

Habere not; Başbakan’ın dediği çıkmış… İsrail yalnız kalmış, Pakistan’a yardım etmesine karşı çıkılmış!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mavi Marmara olayının üzerinden aylar geçti. Benim unutkan milletim bu olayıda unuttu gitti. Esip gürleyen, hesap soracağız diyen Ak parti iktidarı, Allah için ne yaptı o günden bu yana İsrail'e yaptırım olarak. Sn.Başbakan İsraili halkın önünde şov ile terörist ilan ederken, çekti mi Büyükelçimizi geriye. Terörist bir Devlette, temsilciliğinizin ne işi var? Hepsi yalan dolan bunların. Danışıklı döğüş diye düşünüyorum. Ama halkımız nasıl uyuyor aklım almıyor inanın. Saygılarımla...

Murat Yazmacı 
 14.10.2010 12:48
Cevap :
İsrail'i OECD'ye sokmuşuz,daha ne olsun!  14.10.2010 13:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1116
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 818
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster