Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Kasım '15

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
1033
 

İşte Ege ve Akdeniz'de Yunan işgali altındaki Türk adaları

İşte Ege ve Akdeniz'de Yunan işgali altındaki Türk adaları
 

Biz böyle uyumaya devam edersek, adamlar Ege adalarına karakol da kurar; tabur da!


İşte size, Ege ve Akdeniz'de Yunan işgali altındaki 16 Türk adasıyla 1 kayalığın tam listesi: Koyun, Hurşit, Fornoz, Eşek, Nergizçik, Bulamaç, Kololimnoz, Keçi, Sakarcılar, Koçbaba, Ardacık adaları Ege denizi'nde; Gavdoz, Dhia, Dionisades, Gaidhouronisi ve Koufonisi adalarıyla Venedik Kayalıkları'ysa Akdeniz'de Yunan işgali altında maalesef...

İşin acı yanı, 1996'da Tansu Çiller hükümeti, Kardak Kayalıkları için savaşı bile göze alabilmişken; 2004'te başlatılan planlı ve sistematik Yunan işgallerini AKP iktidarlarının düzenli! ve istikrarlı! bir biçimde görmezden gelmesidir. Olan bitene seyirci kalmasıdır.

Ne yani şimdi?! Kardak Kayalıkları vatan parçası da, bu adalar çakıl tanesi mi?! Suriye'yi, uçakları hava sahası ihlali ve sınır tecavüzü yaptığı anda cezalandıranlar, duruma müdahale edenler, hatta söz konusu ülkenin uçak ve helikopterlerini düşürenler; ne oluyor da burnumuzun dibindeki gelişmelere seyirci kalıyor? Bunca sessizlik, Sırf A.B.'ye girme sevdasınaysa; o tren çoktan kaçtı paşam! Kimse kimseyi kandırmasın.

Yok eğer, Yunanistan'a gücümüz yetmez, diye düşünenleriniz varsa; Taaa 1974'te yaşadığı bin bir güçlüğe rağmen Kıbrıs'a çıkan kahraman Türk ordusu, emredildiği an, söz konusu yerleri geri alır.

Bu kadar büyük bir ekonomik krizle boğuşurken bile bunları yapmayı göze alan Atina; fırsatını bulur da, azıcık başını kaldırabilirse dertlerinden... Kim bilir daha ne haltlar işler? Onu da siz hesap edin!

Not: Yazıda kullanılan görsel internetten alınmıştır. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Cem Bey...Bloğunuza yorum ve katkı olarak önce,18 Ocak 2010 yılında "tarih" kategorisinde yayınlanmış bir bloğumu öneririm. Biraz uzundur ama okursanız yararlı olur. Ulaşması da kolay. "Geoogle penceresine "cdenizkent, Kardak adacıkları krizi" yazın hemen karşınıza çıkar...İkinci olarak da, İkinci Dünya Savaşı sırasında, 12 adanın, önce Almanlar sonra da Ruslar tarafından bize geçmesi için bazı girişimler oldu. Hatta, hükümet görevliler tarafından bazı adalara teneke plakalar bile çivilendi. Büyük bir savaşı ensesinde hisseden Türkiye bu konunun üzerine pek gitmedi. Aslında, bugün bile 12 ada tam anlamıyla kesin sonuca bağlanmamıştır ve kurallar da işlememektedir. Yunanistan, zaman zaman bizin Ege'deki hakimiyetimi test eder. Kardak krizi de bunlardan biridir. Cem Bey o bloğumu okumanızı öneririm...Selamlar.

cdenizkent 
 05.11.2015 15:40
Cevap :
Anlaştık! Cemce sevgilerimle...  06.11.2015 21:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1260
Toplam yorum
: 3524
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1684
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster