Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Kasım '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
491
 

İthal Et/Ucuz Et Uygulaması İşe Yaramadı Çünkü 29 Liraya Satılan Kıymanın Yarısı Yağ

İthal Et/Ucuz Et Uygulaması İşe Yaramadı Çünkü 29 Liraya Satılan Kıymanın Yarısı Yağ
 

Şikâyet ettiğim konuyu kimse anlamıyor, çok önemli oysa.  Devlet tarafından halka bir kolaylık bir güzellik yapılacağı zaman yanında mutlaka bir sorun da geliyor. Ya pahalı oluyor, ya istediğin gibi olmuyor, ya da tedariki zor oluyor falan.

Eti 50 lira yerine 30 liraya satıyorsun. İyi güzel, teşekkür ederiz de etin yarısı niye yağ oluyor. Devletin ucuz etine bakıyorsun kasaptaki pahalı ete, vatandaş 30 liraya devletin sattığı eti almıyor yine gidip kasaptan 50 liraya alıyor. Çünkü devletin sattığı etin yarısı yağ.

Bir hayvanın yarısı yağ olur mu ki senin sattığın etin yarısı yağ oluyor? Hatta aklımıza çok ekstrem bir şey geliyor: Hani kasap ette hiç yağ yok diğeri yarı yarıya yağ ya, acaba diyoruz yüksek paraya satılsın ve daha çok satılsın diye kasaptaki etin yağı da mı devletin ucuz etine katıldı?

Kasabın sattığı da inek dana her neyse, senin sattığın da; nasıl bu kadar farklı oluyor? Özel olarak arasan böyle yağlı hayvan bulamazsın.

Devletimize güveniyoruz ama aklımız da karışıyor yani. Sanki bu iş yürümesin (Çünkü halk bu şekilde ucuz ete itibar etmeyince yapmak istedik ama olmadı diyecekler ve birilerinin düzeni kaldığı yerden devam edecek) diye uğraşılıyor. Ucuz et dediğini aynı fiyata kasaplardan da alırım. Aynı eti ucuza satacaksın, budur yani.

 

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Korkut; Önemli bir konu ve bu konu bir kaç örnekle yazılmalı. Kesinlikle kıyma bizim kıymaya benzemiyor, öncelikle siyah, gerek tadında ve gerek renginde bir değişiklik var.Yazdığınız gibi yarısından fazlası yağ ki oda siyah yazık oluyor yemeğe.Kesinlikle bu kıyma yada kuşbaşı 5 liraya da satılsa bir daha almam. Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 02.12.2017 15:29
Cevap :
Kıyma siyah mı dedin, o kadar da değil. Fakıbaba AKP'de desteklediğim bir kişi.Yağ oranı %15 miş, üzerinde yazıyor ya bu kadar yağlı kıyma olmaz.Bizim sarı öküzde bile bu kadar yağ yok.  05.12.2017 19:09
 

Kerim bey rasyonel adamsın hesap bilirsin 80 milyonluk bir Ülkenin et ihtiyacı 5 bin ton ithal etle veya tamamen ithalatla giderilebilir mi? Bu işler hamaset, palyatif hamlelerle ve fetva ile halledilebilinir mi?

Nizamettin BİBER 
 30.11.2017 14:50
Cevap :
Biliyorum çözüm olmadığını ve son derece haklısınız.  03.12.2017 18:54
 

Kerim Kardeş! Haklısınız aldığımız kıymaya veya kuşbaşının yarısı yağ.Selam ve sevgiler sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 30.11.2017 7:38
Cevap :
"aldığımız kıymaya veya kuşbaşının yarısı yağ." Nahide hanım da onayladı gördünüz.  01.12.2017 22:52
 

Kerim Bey, Et süt kurumundan da aldım diğer bir marketten de aldım. Kıymayı bilmem. Kıyma almadım. Et aldım. Hem lezzetli hem de normal hatta az yağlı. Belki bana öyle rastladı. Özellikle paketli market ürünleri daha da yağsız. Selamlar.

DurmuşGüler 
 29.11.2017 19:36
Cevap :
Özellikle kıyma duruyor satılmıyor, hem de bu fiyata, hemen bitmesi gerekir oysa.  30.11.2017 10:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6086
Toplam yorum
: 15069
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster