Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Temmuz '16

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
641
 

Kadınların en büyük hatası kendilerine verilen değeri erkeklerin ilgisine bağlamak

Kadınların en büyük hatası kendilerine verilen değeri erkeklerin ilgisine bağlamak
 

Peşlerinden koşsa da kadınlar erkeklerin kendilerine değer verdiklerinden emin değiller. Bazıları anlamasa da arkasından koşma değer verme anlamına gelmiyor. Kadınlar peşlerinden koşan erkeklerin ne için koştuklarını biliyor. Onca ilgiye rağmen kadınların mutsuz, yalnız ve biraz da buruk olduklarını görüyoruz. Çünkü bu ilginin kendilerine değerli oldukları için değil bir karşılık beklendiği için gösterildiğini biliyorlar. Alacağını alacak ve gidecek. Yaşlı kadınların yanında niye kimse yok?

Erkeklerin etrafında pervane gibi döndükleri kadınlara bakınız, mutlaka alınacak bir şey vardır. Alacakları bir şey yoksa zaten yüzüne bile bakmazlar.

Kadınlar hoş yaratıklardır, onlarla aynı ortamda bulunmak insanı mutlu eder. Erkekler kadına iyi bir insan olduğu için değil güzel bir kadın olduğu için yaklaşır. Lanet olsun bizde istedikleriniz her neyse verelim; ama bize biraz insan gibi davranın! Biz sadece kadın değil aynı zamanda insanız.  Kadın yanımızı sizinle insan yanımızı yalnız yaşıyoruz.

Beni hak etmeyen erkek koynuma giremez diyen kadını alkışlıyorum. Ama neden alkış sesim duyulmuyor? Çünkü böyle bir kadın yok. Beni hak etmeyen diyor ama bir kadını hak etmenin ne anlama geldiğini bilmiyor; para versin, sırtında taşısın, dertlerimi dinlesin vs. Hiç biri değil, insan olduğumu anlasın.

Ben kadın olsam bana kadın gibi yaklaşana selam bile vermem.  Daha ilk tanışmada saçlarımın güzelliğinden bahseden adamın niyeti bellidir. Erkekler bizden bir tek şey istiyor; ama biz erkeklerden çok şey istiyoruz. O istedikleri her neyse verelim, cehennemin dibine gitsinler.

Bu konuda erkeklerin güzel bir derse ihtiyacı var. İstediğin bu mu, al ve defol! Böyle bir şey olamaz ya, affedersin şey diye bakıyorlar bize “Bir karı buldum!” Karı senin anandır tövbe tövbe! Kendini pazarlayan bazıları bizi ilgilendirmez, kendini bilen kadın erkeklere insan gibi yaklaşır, orasını burasını oynatmaz. Koçum sen hele bir haneme gir, insanlığını göreyim, o dediğin sorun değil, sorun bana bakışın! Ne böyle kadın var, ne böyle erkek. Nadir de olsa gerçek hanımefendileri ve beyefendileri ayrı tutuyoruz.

Kadınlar eğer erkeklerin kendilerine gösterdiği ilgiye göre değerlerini tespit ediyorlarsa oldukça değerli sayılırlar; bir kadının sigarasını on erkek yakarsa bu kadına nasıl değersiz deriz. Ama işte burada “kullanılma, yararlanma” düşüncesi insanı rahatsız ediyor. Bir ilişkiyi erkek istiyorsa “kullanılma, yararlanma” vardır diye düşünmek lazım. Kadın istiyorsa da. Burada erkeğin yapacağı bir şey yok, kadın, “Ben çeşme değilim su içip gideceksin; pınarım, akışımı seyredeceksin” diyecek.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kadınların nasıl olması gereken "hoş yaratıklar" olduklarını tarif edenler kervanına hoş geldiniz;) Boyumuz posumuz şeklimiz şemalimiz için de uygundur kaşesi basabileceğiniz bir standart belirlediniz mi sipariş verelim ;)) Eleştirilerizin bir kısmına katılıyorum fakat nedeninin yetiştiriliş tarzları olduğunu düşünüyorum. Küçüklükten beri yeterli ilgi ve özen varsa standartlarını belirlemeye koşullandırıldı ise uyarma ihtiyacı duyduğunuz tuzakları görecektirler sanırım. Sonrası nasıl görüyorsanız öyle görülmekle ilgili sanırım.

Emef 
 04.07.2016 15:13
Cevap :
İnsanın yetiştirilmesi konusunu tartışmak isterim.Ben insan yetiştirilmez.Kendi kendine büyümesi için ortam hazırlanır.Bununla ilgili bir yazı yazacağım.Bayramınız kutlu olsun.  06.07.2016 17:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5775
Toplam yorum
: 14552
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 639
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster