Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '13

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
111
 

Kalitesi Belli, Sonucu Belirsiz Maç

Kalitesi Belli, Sonucu Belirsiz Maç
 

 

Fenerbahçe’nin muhtemel onbirinin Trabzonspor karşısında ne yapacağı muamma… Zira takımın omurgasını oluşturan merkezi beyin sistemi Bekir-Egemen-Baroni ve Mehmet Topal gibi top kullanma  ve hızlı oynama becerileri zayıf olan futbolculardan kurulu olması Fenerbahçe’nin en ciddi zaafı… Zira bu futbolcuların merkezi beyin sisteminde görev aldıkları maçların büyük bölümünde Fenerbahçe’nin ilk golü yemesi hatta ve hatta maçları çevirmekte zorlandıkları bilinen bir gerçek… Buna rağmen Fenerbahçe’nin en büyük avantajı Emre… Emre’nin orta sahadaki ve takımdaki varlığı Fenerbahçe’ye önemli ölçüde özgüven sağlıyor. Yeterli mi? Hayır, yeterli değil.

Bu maça da bildik bir kadroyla çıkmayı göze alan Aykut Kocaman’ın, takımına göz dolduran bir futbol oynatmayacağı malum. Aykut’un pek de öyle bir derdi yok. En nihayetinde kendisinin dahi açıklayamadığı ve kendisinin de tatmin olmadığı bir futbolu Fenerbahçe ortaya koyuyor. Elindeki kadroyu verimli kullanmaktan uzak bir teknik hocanın hedefinin ne olduğu pek de anlaşılabilir değil.

Fenerbahçe’nin en ciddi zafiyetinin defans olduğunu söylemiştik. Defansta en büyük sürpriz Hasan Ali oldu. Ziegler’in onbir dışında kalıp yerini Hasan Ali’ye bırakması, sol kanattaki hücum gücünü bir nebze olsun olumsuz etkileyecektir. Ama yine de en ciddi sorunun Bekir ve Egemen ikilisi olduğunu belirtelim. Bu ikilinin ateşten top olması ve hem top kullanmadaki yetersizlikleri, hem de rakibin ileri uç elemanlarının prese dayalı bir baskı kurması söz konusu olursa, Fenerbahçe’yi çok zorlu bir doksan dakika girdabı içerisinde görebiliriz.

Öyle sanıyorum ki Sow ileri ucun solunda oyuna başlayacak ve Kuyt sağ koridorda her zaman ki gibi görev alacak. Böyle bir tercihin başarılı sonuçlar vermediği, hatta çok da verimsiz olduklarını geride bıraktığımız maçlarda gördük. Aykut Kocaman’ın tercihlerindeki ısrarı bildiğimizden, yeniden aynı şeyleri izleyeceğimiz malum.

 

 

 

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Canlı Maç Anlatımı sayfamızda da yayınlanmaktadır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

dünkü maçta trabzon kötüydü kabul.. ama sivasta kötüydü ama elazığda kötüydü yinede fenerbahçe puan kaybetmişti.. ama dün fenerbahçe kazandı bu çok şeyin değiştiğini ve daha değişeceğini gösteriyor.. nihat bey sizin aykut hocaya bi kininiz var anlaşılan alex meselesinden ötürü...eğer alex fenerbahçeyi seviyorsa çıkar topunu oynardı hocayla aşık atmazdı ve takıma zarar vermezdi.. eğer stoch oynatılmıyorsa alexe çanak tuttuğu içindir..çocuk düşünemedi alex kadar büyük oyuncu olmadığını alexten çok daha kolay silineceğini.. aykut hocanın hocalığı tartışılır her takımın başındaki hocanın tartışıldığı gibi... ama biz biliyoruzki aykut kocaman hepimizden daha iyi fenerbahçelidir.. bu dakikadan sonra aykut hocayı tartışmaya gerek yok şampiyon olamazsa zaten gidecek yok eğer şampiyon olursa yine haklı çıkan aykut hoca olacak..

co?kun gürbulak 
 18.02.2013 19:46
 

Nihat Bey; Rıdvan Dilmen de güzel bir tespit yapmış. Eğer Emre gitmeseydi, Fenerbahçe en az 6 puan daha fazla alırdı. Ancak bir durum daha var, Emre gitmeseydi; bu kadar futbola sadece futbola odaklanabilir miydi? Neyse iyi ki dönmüş, yokluğu BATE maçında kabak gibi ortaya çıktı. Rövanş maçında da çok ararız. Saygılar.

Engin ALTUNISIK 
 18.02.2013 14:10
Cevap :
Aynen... Sorun bence Emre'de değil. Basın kendisine çok yükleniyordu. Rakip futbolcular ve hakemlerde yeterince tahrik ediyorlardı Emre'yi. Sonuçta etten kemikten birisi herkes gibi. Şimdilerde daha olgunlaştığına tanık oluyoruz ama bu durum nereye kadar devam eder bilemiyoruz tabi. Eksikliği fazlacak belli olan bir futbolcu Emre. Bunu zamanında görmeyen Aykut ve Aziz esas sorunlu olan sorumlular.  18.02.2013 16:52
 

Evet Emre bu takımı derleyip toparladı oysa saatli bir bomba idi geçen sene. onun tek kişilik barikatı diğer hatlarıda harakete geçiriyor zaman zaman Tuncayvari işler yapıyor.maçın en göz dolduran adamı Bamba idi be usta ona yazık oldu ama Trabzon'a çok iyi oldu. Kupa Papazı Sadri maçtan erken kaçmış geçen sene gibi melemen olacaktı yine taraftarın tavasında.... Kasımpaşa ?

Cumhur Milletoğlu 
 18.02.2013 13:24
Cevap :
Yani Hocam anlayacağın gibi Fenerbahçe aynı tas aynı hamam. Emre'ye dua etsin Aykut-Aziz... Her zaman karşılarında bir Bamba bulamazlar. Bulamadıkları için ligin koca birilk yarısı koca takım yokları oynadı...  18.02.2013 13:29
 

Yine maçı izlemeden yorum yaptın dimi usta:))))))))))))

Cumhur Milletoğlu 
 18.02.2013 10:48
Cevap :
Evde başköşeye kurularak maçı izledim Necati. Sen bu oyundan menunsan diyecek bir şey yok. Bir düşün bakalım, eğer Emre olmasaydı maçın skoru ne olurdu? Bir futbolcu bir takımı ne kadar değiştiriyor değil mi? Ya diğerleri! Bana söyler misin, sahada göz dolduran başka hangi futbolcu vardı? Yapılan yorumlar şişirme yorumlar... Fenerbahçe'de hiç bir şey yoktu.   18.02.2013 12:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1512
Toplam yorum
: 3024
Toplam mesaj
: 195
Ort. okunma sayısı
: 1120
Kayıt tarihi
: 07.08.07
 
 

Yazarım... Okurum... Öğrencilik yıllarımda çok yazdım... Kompozisyon derslerinde yazdım... Duvar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster