Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Nisan '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
289
 

Katil kocalardan kurtulmak için devlete sığınmak hatadır

Katil kocalardan kurtulmak için devlete sığınmak hatadır
 

Hiç şüpheniz olmasın, Türkiye’de evli her 10 erkekten biri katil ruhludur; olumsuz bir durumda karılarını öldüreceklerdir. Bu olumsuz durumlar şunlardır;

---- Aldatma (Dedikodu safhasında olsa bile ölürsünüz)

---- Boşanmak isteme

---- İnternette çet yapma (Bilgisayarın başında olsanız bile risk vardır)

---- Erkek arkadaş (Bir erkekle sadece konuşuyor olmanız bile öldürülmenize neden olabilir)

----  Telefonda bir erkekle konuşma, telefonunuza mesaj gelmesi (Kandil mesajı bile tehlikelidir)

Kocanızın böyle olduğunu öğrendiğiniz anda (Kadınlarda da vardır maalesef-yiğit erkek masalının etkisiyle- böyle kocaları adeta çağırırlar) artık yapacak bir şey yoktur. Dönüşü olmayan bir yola girmişsinizdir. Yaşamayı unutun. Kaçsanız sizi bulur, öldürür. Devlete sığınsanız daha kolay öldürür; hiçbir şeye yaramayan bu sözde tedbir nedeniyle kimliğiniz ortaya çıkar. Boşanır kurtulurum diyorsanız avucunuzu yalarsınız. Ondan boşanır Azrail ile evlenirsiniz!

Devlete sığınanlar, kocam beni öldürecek beni koruyun diye dilekçe verenler noldu? Hepsi de öldürüldü! Türkiye’de kanun adamları ve adaletle uğraşanlara aldıkları maaşlarını millet olarak helal etmiyoruz! Kocam beni öldürecek diye kanuna dilekçe verip devlete sığınan kadın buna rağmen öldürülürse katili devlettir. Burada devlet vatandaşını önemsememektedir.

Bu tür olaylarda en büyük görev halka düşmektedir. Devlet duyarsız, katil ise korkusuzdur. Türkiye çapında gösterilecek olağanüstü tepki devleti de katili de hizaya getirecektir. Şu anda bir kişinin karısını öldürmesi o kadar kolay ki. Bazı salaklar, salak oğlu salaklar katilin arkasından “ Aferin, namusunu temizlemiş…” diyorlar ve katil bunu duyuyor. Namus kahramanı olacak adam. Müebbet verilmiyor ya, on, on beş yıl yatar çıkar. Böyle olayların olduğu yerde ve aynı anda bütün Türkiye’de sokaklardan sel gibi insan akacak. O bakan koltuğunda nasıl rahat oturursa otursun bakalım.

Gerçekten böyle bir şey varsa, devlet devlet olsa katilin burnundan fitil fitil getirir. Olayı derhal araştırırım. Tehlike varsa kişiyi gözaltında tutar yerlerini ayırırım. Peşine adam takarım. Adım adım izlettiririm. Her gün arar, çağırır karşısında devletin gücü olduğunu hissettiririm. En önemlisi de eğer böyle bir şey olursa bugünkü gibi on on beş yıl yatıp çıkamaz. Hapishanede yaşlanır ve orada ölür (TÜRKİYE’NİN YENİ DÜZENİ AĞAÇ HAREKETİ)

Bugün 2 milyon kadınımız maalesef katil kocalarla evlidir. Kendileri de kocaları gibiyse sorun yok. Aşağıdakileri unutacaklar.

----- Yolda tanımadıkları bir erkekle işleri gereği olsa bile konuşamazlar. Erkekle yan yana olmak yeterlidir.

-----  Kocaları yanlarındayken tanıdıkları erkeklere bile selam verip konuşamazlar.

----- Yalnız başlarına hiçbir yere gidemezler.

----- Mutlaka saçının telini bile göstermeyen elbise giymek zorundadırlar (Bazı katil kocalar aksine eşlerini açık giydirirler ama söylediğimiz şeyler olursa yine öldürürler)

---- Aldatma. Boşanmak isteme. İnternette çet yapma. Erkek arkadaş. Telefonda bir erkekle konuşma, telefonunuza mesaj gelmesi

Bunlardan hangisini yaparlarsa yapsınlar ölüm fermanını imzalarlar.

Peki, bu durumdaki kadınlar ne yapabilirler? Devletten yardım istemek hem zaman kaybıdır hem de katilin işini kolaylaştırır. Savcı koruma isteyen kadını evine yolluyor. Bu ülkenin hâkim ve savcılarında sorun var. Sayın savcı senin görevin sana dilekçeyle müracaat eden kadını kocasının öldürmesi için evine yollamak değildir. Bu insan artık devlete emanettir. Onun canından sen sorumlusun. Kaç tane kadınımız bu şekilde öldürüldü, vicdanınız rahat mı?

Bu bir meşru müdafaadır. Sizi koruyan yoktur. Göz göre göre hayatınızdan olamazsınız, canınızı koruyacaksınız. Asla ona yalvarıp ikna etmeye çalışmayın. Bu köpekler siz yalvardıkça daha çok şımarırlar. Katil kocaları durduracak tek şey en az onun kadar korku vermektir. Bunlar aslında ödlektir. Böyle bir olay karşısında kurbanlık koyun gibi gel beni öldür demeyeceksiniz. Kendinizi her türlü savunacaksınız. Ölürse ölsün, siz mağdursunuz, kanun size ceza veremez. Bu işte kiralık katil tutmak dâhil her yol mubahtır. Katil olmak ölmekten daha iyidir. İnsanlığı, vicdanı, acımayı unutacaksınız. Size acıyorlar mı? Bir de erkekler kadınları çok kolay kandırıyor. Adam az sonra öldüreceği karısıyla yatağa girip sevişebiliyor. Niye bu kadar safsınız ya!

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu ülkenin Hakim ve Savcılarında çok büyük bir sorun var. Tecavüze uğrayan Kadın ve çocukların tecavüzcülerini serbest bırakabilecek vicdana sahibler. Ya eğitimleri eksik ya da çok dindar yetişmişler.. Saygıalrımla...

SELVİ 
 02.05.2012 9:26
Cevap :
Sizin isminizi (SELVİ),yazılarıma yorum yaptığınızı görünce heyecanlanıyorum.Siz doğalsınız ama aynı zamanda insani yanınız da çok ön planda.Ve en önemlisi dobrasınız. Siz söylemişseniz o öyledir.Teşekkür etmeyi pek beceremem kusura bakmayın.  02.05.2012 19:00
 

YAZ KALEMİM : Sayın KORKUT Katil kocaları tarif etmekle Mağdur kadınların sığınacağı liman oldun, ayrıca Bundan böyle Savcılar kendilerine gelen mağdur kadınların şikayet dilekçelerini bir üstü yazı ile "" Gereğinin Sayın Kerim Korkut tarafından takdir ve ifası"" ricasıyla derlerse ne yapacaksınız...!Evet Sayın Korkut çok haklısınız Ben Kadın Bakanımız Fatma Şahinin kelepçe takma fikrine daha sıcak bakıyorum, Tabi bu görüş benim gibi biçarenin görüşü. Önümüzdeki seçimlerde aday olmasanız bile haklarını savunduğunuz bu kadınların oyları sizindir..!SAYIN KORKUT ÇOK ÖNEMLİ BİR KONUYA PARMAK BASMIŞSINIZ ÖNCELİKLE BU ÇOK ÖNEMLİ VE TÜRKİYE İÇİN YÜZ KARASI OLMUŞ HALİN DOĞU VE GÜNEYDOĞU İLLERİNDE MENBASINDAN KURUTMAK LAZIMDIR,AYRICA YİNE SİZİN DEĞİNDİĞİNİZ GİBİ BU SUÇLARIN CEZALARINDA İNDİRİM,PİŞİMANLIK DURUŞMADAKİ HAL VE TAVIR FALAN FİSTAN NEDENLERİYLE İNDİRİLMEMELİ,CEZALAR AKSİNE YÜKSELTİLMELİDİR. Kıymetli Korkut sağlık sıhhat ve Nanay mutluluk diliyorum..!

Mehmet Burakgazi 
 01.05.2012 19:31
Cevap :
Çok değerli Burakgazi beyefendi kadınların mağduriyeti üzerine sürekli yazıyorum.Yorumunuz insana gerçekten güç veriyor.Birkaç kez okudum.Yorumlarınızda ince noktalara temas ederek yazılarımıza genişlik kazandırıyorsunuz.Yazılarıma değer ve önem vererek okuduğunuzu görüyorum.Ben biraz bağıra çağıra yazıyorum.Çünkü içim dolu.Ama tabii ki yazılarımız sadece tepki gösterip bağırmamalı;akıl ve bilim yönü de olmalı.Siz,n değerli varlığınızla gerçekten güç kazanıyorum.  03.05.2012 6:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5194
Toplam yorum
: 13511
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 666
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster