Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ekim '14

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
674
 

Kendimi anlatmak.

Kendimi anlatmak.
 

Öncelikle herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nı kutluyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın ülke olarak diyorum.

Blog kategorisine şimdiye kadar yazmamıştım. Aslında bu yazım biraz yanlış anlaşılmamak ve biraz da kendimi anlatmak için olacak. Öncelikle yazımın herhangi bir kişiye veya kişilere kesinlikle gönderme yapmak olmadığını ifade edeyim. Çünkü beni en çok yanlış anlaşılmak üzer. Yüreğimde kötü şeyler barındırmak gibi bir şey yoktur kesinlikle..

Uzun süredir bir hastalıkla savaşım var. İstanbul da başlayıp halen İzmir de devam eden bir tedavi sürecindeyim. Savaşım tek başıma değil annem, babam, kardeşim, eşim, arkadaşlarım ve sevdiklerimin de desteği ile birlikte.. Belli aralıklarla ilaç almaktayım ve bu ilaç aldığım birkaç gün görmemden tutun işitmeme, düşünmeme, mide problemlerime ve hatta hatta tüm vücuduma olumsuz bazı etkiler vermekte faydasının yanında.

Bloğu ilaç aldığım günlerde pek dikkatli takip edemiyorum. Yazıları okurken de beğenip önersem bile çok istesem de yorum yapamadığım zamanlar oluyor. Çünkü telefondan giriyorum ve ilaç aldıktan sonra oluşan geçici görme sorunumdan dolayı harfleri tuşlarken yanlışlıklar yapıyorum. Bunun saygısızlık olarak algılanmasını istemediğimden yorumlarım ya gecikiyor veya kısa cevaplar şeklinde oluyor. Lütfen yanlış anlamayın kasıtlı olan bir durum değil.

Geçen hafta 21 Ekim de yattım hastaneye gelişen bazı olumsuzluklar yüzünden ancak bu güzel 29 Ekim gününde taburcu oldum. Benim için çifte bayram oldu.

Bloğa  yazma düşüncem psikoloğumun önerisiydi. Birçok bloğu araştırdım ama Milliyet Blog bana daha seviyeli geldi ve burada olmaya karar verdim. Ara ara psikoloğum beni davet eder gider konuşur dertleşiriz. Daha önceleri o sorular sorar ben cevaplardım. Zırhlarımın olduğuna karar verdi ve zırhlarımı beni tanımayan insanlara karşı kullanamayacağım fikriyle böyle bir öneri getirdi. Çok da iyi oldu ben burada özlemlerimi, anılarımı, kırgınlıklarımı, hayallerimi, en çok da mavi mavi umutlarımı kaleme aldım. Zırhlarımı da kullanmadım gerçekten. Zırhlarım olmadan, yalın halde ve ben olarak kalbim dile geldi, kalemim yazdı. Bu kadar okuyucum olacağını ve destek verecek siz dostlarımın olacağını dahası gönlünüzde yer bulacağımı düşünmemiştim. İşin en ilginci yıllardır kendimi anlatmaya çalıştığım kişiler bile beni anlayamamışken burada yazdıklarımın gönül sesim olduğunu hissedip beni anlayanların olduğunu gördüm. Çok çok çok mutlu oldum.

Herkese en başta sağlık diliyorum. Çünkü insan için en büyük zenginlik sağlık... Sağlığını geri kazanmaya çalışan biri olarak bunu söyleyebilirim... Sonra mutluluk ve başarı dilerim. Herkese çok teşekkür ediyorum...

Sürç-i lisan ettimse affola...

SELMA YILMAZ 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir an önce iyileşmeniz umuduyla yüksek bir moral ve kuvvetli bir bünyeyle inanıyorum ki yeneceksiniz hastalığı Selma Hanım. Acil şifalar diliyorum, sevgilerimle...

Filiz Alev 
 02.11.2014 14:02
Cevap :
Çok teşekkür ederim Filiz Hanım. İnşallah ben de umut ediyorum sağlığıma kavuşacağımı. Sevgilerimle..  03.11.2014 13:56
 

Acı acı sarmaşıkları yolup atabilseniz keşke üzerinizden de üzümler gibi tatlı dizeleri giyinseniz bir güzel.Neşeli ve aldırmaz olsanız,rüzgârlar davet etseniz alıp götürsünler diye sessiz acıları ve hüzünleri.Yeni sevinçler çağırsanız bunaltı dalgalarını kıracak.Kimbilir bel ki de elimizdedir kalpten ve gönülden kovmak aklımıza sinmiş o yaşam düşmanı hırsızı...Tekrar geçmiş olsun dileklerimle sağlığınıza kavuşacağınıza inancım tamdır.Yeter ki morali yüceltiniz durmadan...Selam ve saygılarımla sağlıcakla kalınız.

Abbas Oğuz 
 30.10.2014 14:43
Cevap :
Değerli Abbas Bey, şiir gibi bir yorum olmuş gerçekten. Çok teşekkür ederim iyi dileklerinize. Saygılar..  30.10.2014 15:51
 

Sağlık sorunları insanı daha da kırılgan yapabiliyor, sizi anlıyorum. Önerim bugünlerde sadece kendinize iyi bakın, başkaca birşeyi dert etmeyin. Yaşamın pamuk ipliğine bağlı olduğunu gördünüz, bu hepimiz için böyle: onulmaz bir hastalık, bir trafik kazası ya da başka bir şey hepsi bugünümüzü ve planladığımız geleceğimizi tepetaklak edebilir. İki gün önce o kadar hastaydım ki kalkıp lavaboya bile gidemedim, neredeyse yirmi dört saat yattım ama hep uyur durumda değildim. Bunu da blog olarak yazmayı düşünüyorum, çünkü bilinç ve bilinçsizlik arasında gidip geldim ve ilginç imgelerle uğraştım. Birden fişim çekilirse ne olurdu örneğin? Lütfen kendinize değil yaşama dönün, Allahın izniyle daha kolay atlatacağınıza inanıyorum. Belki bir gün burada ilk bebeğinizin resimlerini paylaştığınız günleri de göreceğiz :-) Selamlar, saygılar Papatya Tarlası.

Güz Özlemi 
 30.10.2014 11:34
Cevap :
Değerli Güz Özlemi, çok kırılgan bir yapısı olunca insan bazen çok yıpranıyor. Fikirleriniz gerçekten doğru, bugün hastalık yarın başka bir can sıkıcı şeyle de karşılaşabilir insan. Güçlü olmak için mutlu olmak lazım. Geçmiş olsun size de umarım şimdi daha iyisinizdir.Bloğunuzu okumak için. merakla bekleyeceğim. İyi dilekleriniz için teşekkürler. Bebeğim olursa birgün inşallah onunla ilgili bloğumun en güzel yazısını yazacağım ve elbetteki resmini de paylaşacağım :) Gülümsettiniz beni :) Saygılarımla...   30.10.2014 13:30
 

Öncelikle geçmiş olsun acil şifalar diliyorum. Ben de İzmirdeyim gönül dostunuz olarak sizi görmek karşılıklı kahvemizi içmek isterim :) selam ve sevgilerimle :)

Tülay EKER 
 30.10.2014 9:18
Cevap :
Sevgili Tülay Hanım, çok teşekkür ederim. İnşallah ilerleyen süreçte kahve önerinizi değerlendirmek isterim. Sevgilerimle.  30.10.2014 12:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 146
Toplam yorum
: 1191
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 740
Kayıt tarihi
: 02.05.14
 
 

İnsanları ve yaratılmış tüm canlıları severim. Yazmak amatörce de olsa hayatımda bir süredir var...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster