Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mart '16

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1344
 

Kirliler temizleri de kirletirler

Kirliler temizleri de kirletirler
 

Görsel alıntı.


MB da yazmaya başladığımız günden bu yana MB güvenine, üye yazarların kişiliklerine zarar verecek her hangi bir söz ve söylemde bulunmadan hep kaçındık.

İlkyazımızda MB bizim bağ ve bahçemizdir, yazarlarımızın yazıları da en değerli meyvelerdir dedik.

Yazılarımızda, yorumlarımızda saygıyla başladık, sağlık ve mutluluk dilekleriyle bitirdik. Böyle yürümeye devam ederek bu günlere geldik.

Kimsenin bizi alet olarak kullanmasına izin vermedik ve bizde kimseye yaranmak uğruna yama olmadık.

Bir yazarımız “ MB benim huzur bahçemdir” dedi ortalık toz duman oldu. Yok MB huzur bahçesi değil, huzursuz bahçedir. Peki, bu huzursuz bahçede sizin ne işiniz var? Ne ses, ne seda, ne cevap.

Peki, bu toz dumanı kimler yarattı?

Bulundukları ortamda aykırı tavır ve davranışlarıyla farklı görünmeye, kendilerine bir hava vermeye, herkesten daha farklı ve özel olmaya çalışıp bu yolda şahsiyet gösterisi yapanlar.

Varlığını hissettirmek, kendilerini kanıtlamak maksadıyla çaba harcamayı adet haline getirenler, çarpık vasıflı, düzgün ve gerçekten uzak olanlar.

Onlar ki, yâd ellerin hizmetini görürler. bidayetten beri bazı yazarları alet olarak kullandılar. Şimdi o aletler huzursuz bahçeden uçtukları için ister bayan, ister erkek yazar olsun kendilerine yeni aletler bulma çabası içindeler.

Onlar ki, çıkarların esiri olan güçlülerin emrine amade olmuş, canlarını dişlerine takmış ortada geziniyorlar. Böyleleri de bilmezler ki yama olmak istedikleri güçlüler onların önceleri kimlerin eteklerinden tuttuklarını, kimlerin peşinden koştuklarını çok iyi bildikleri için adlarını bile listelerine almazlar.

Onlar ki, bir tarafa zorla yama olmak isterler, lakin deseni, çizgileri ve kumaşı uymadığı için yama olarak kabul görmeyen ve belli kesimlere saldırıda bulunan kadın üye ise, kendisine sataşıldığını sandığında ağlamaya başlar.Gündemde kalmak için yıkıcı, kırıcı söz ve söylemlerine devam eder.

Böyle olanlar yıkıcıların pensesi, tornavidası gibi aletler olurlar, tek bir komutla çalışırlar ve bu halleriyle hep mutlu görünürler. 

Biz hiçbir zaman kendimize yazar demedik. Peki, yazarlardan da öteyiz diyenler huzursuz bahçe dedikleri MB da ne işleri var, ülkede gazeteler mi tükenmiş, neden kendilerine yakın gazetelerde başyazarlık yapmıyorlar?   

Bunlar 8 yıldır yazdıklarına ve aldıkları yorumlara bakmazlar, etraflarında hiç kimsenin olmadığını görmemezlikten gelirler. Meğer bunlar bidayetten beri yorum ve çekememezlik savaşı başlatmış. MB huzurunu bozmak için çaba harcıyorlar.

Malum geçenlerde bir yazar arkadaşımız müstear isim kullanan yazarlarla ilgili bir blog yayınladılar.

MB da bazı yazarların müstear isim, kimlik ve hayali resimlerle yazanları tespit eden ilk yazar olmanın onur mücadelesi verilmeye başlandı. 

Peki, daha önceleri ne demiştik “ Kirli temizi de kirletir “ Kir’in genel adı pisliktir. Pisliğin maddesi dışkıda olabilir, necasette olabilir. Pislik zararlı olduğu gibi kötü kokar, temizlere de sirayet eder temizleri de kirletir demiştik.

Bunca yalanlı, hileli bilgilerin, hayali resim ve maskelerin doğumuna neden olan mucit kim? Bu konu yazarların içinde de, dışında araştırılmalı. Perde arkasında hayali isim, kimlik, resim ve maskelerle yazarlık yapma fikrini ilk önce kim var etmiştir, bunları var edenler kimlerdir?  

MB bu müstear isimler ve resimlerle yazı yazanlardan dolayı güven ve itimat kaybetmiş midir? Bu tasvip edilmeyen konudan dolayı MB ne gibi yarar veya ne gibi zarar görmüştür?  

Müstear yazar projesini ilk çizen, uygulamaya koyan ve inşasına izin veren ilk mucide bu kirli emelleri uğruna müsamaha gösterilmiş midir?  

Editörlerimizin ya da Baş editörümüzün isimlerinin gizli kalması gerekirken, neden bazı yazılarda Baş editörün adı sıkça dile getirilir? Özellikle tekerrür eden bu konu samimiyetten mi, gerçekten meydan okumak mı, yoksa gerçek eleştirisel bir durum mu?

Müstear isimli yazarların varlık şüphesi neden özellikle bir yazar üzerine toplanmıştır. Birden çok müstear isimli yazarlar, birileri tarafından alet olarak kullanılmış mıdır, onlar neden aniden MB u ter etmişlerdir?

Bir yazarın, bir başka yazardan haber istediğini içeren mesajın kaydı bizde mevcut. Bu MB yazarına hangi kanaldan veya kimler tarafından haberler servis ediliyor?

Editörlerimize yorumları bir iki gün geciktirin, şu, şu yazıları editörden öneriler kısmında yayınlayın, şunları yayınlamayın ve daha birçok benzeri konularda dış müdahale yapılmış mıdır?  

Bir yazarın yazısına, başka bir yazar tarafından yapılan yorumda; MB Baş editörü bu denli eleştirilir mi? Görevliler hakkında böyle yorumlar yazılması hoş karşılanıyor mu? 

MB bu konuda cevap hakkını  kullanmayı uygun görmedi mi? uygun görmemişler ise bidayette alet olarak kullanılan bir yazarın yazdığı gibi ” Editörler size de bir şiir yazarım” gibi laubali sözler gündeme gelmez mi? 

Baş editörün “ Güvenilmez üyelerin yazı ve yorumlarını serbest bıraktığı” sözleri manidar değil mi?

Bazı yazı ve yorumlarda görevlilerin isimlerini zikretmekten dolayı MB bir dış müdahaleye maruz kalmış mıdır, güven ve itimat kaybına uğramış mıdır? 

Kesinlikle biz kimseye alet olmayız, bir yere yama olmak için çaba harcamayız. Alet ya da yama olanları lanetleriz ve insanlık onurundan nasibini almamış sayarız.  

Biz aynı çizgimizle devam ederiz. Takdiri kırıcı, yıkıcı, fesat olmayan, varlığını hissettirme ve kendini kanıtlama şahsiyet gösterisi yapmayan Sayın, yazarlarımıza bırakırız.

Lütfen kirlileri ayrı yere bırakınız temizleri de kirletmesinler.

 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN

 

                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli yazarım, sevgili dost Burakgazi, sizin gibi, hukukun ve erdemlerin, doğru algılarla yansıtılmasına gayret eden bir yazarı hedef alan yazılar nedir, amaç nedir bilmiyorum. Uzun bir süre Marmaris'te bulunmam ve İnternetle uğraşı olanağı bulamamam nedeniyle, birçok değerli yazarların ürettiklerini atlamış bulunmaktayım. Ancak, siz lafa değil, söyleyene bakın. Niteliği ve birikimi nedir. Değerli üretken bir yazara üzüntü yansıtmayı şiar edinmiş birisini görmezden gelmek, yanıt dahi vermemek bence de en doğru yaklaşımdır. Burakgazi, her yazısında bir ders ve mesaj bulunan bir bilgelik okuludur. Üzülme dostum, "meyve veren ağaç taşlanır" gerçeğini göz önünde tutarak, sevinmeniz gerekir diyebilirim. Selam ve saygılarımla. Refik

Refik Başdere 
 07.03.2016 1:28
Cevap :
Kıymetli Refik Başdere: Ne yapsınlar yanlarında,etraflarında kimseler olmayanlar dostluğu, arkadaşlığı kıskanırlar.Kendilerine yakışmayan söz ve söylemlerde bulunuyorlar.Bunlar herkesi enayi kendilerini akıllı sanıyorlar.Cevapları anında verilmeli.Saygılar sunuyorum. Sağlık ve mutluluk diliyorum.  07.03.2016 14:19
 

"MB'nin kirlileri" üzerine yazdığınız yazınız belliki MB cenahında da kabul görmüş,aslında 'lay lom'suya sabuna dokunmayan yazınız soyut birilerini hedefe koyarak asıl kunuşulması ve yazılması gereken konuları ve olayları öteleyerek hatırı sayılır bir kabul görmüş. Epeydir uzağım ama MB'de geçmişte çokça sert fikir tartışmalarına tanık olmuş, yaşamış ve de taraf olmuş bir MB okur/yazarı olarak doğrusu yazınızdan sonara bir fikre varamadım. özetle MB okur/yazarı size göre "kirletilmeye müsait"MB editoryası da sizi onaylıyor ki " hep beraber 'kirletilmemize' şerh düşerek değerli yazınızı öne çıkarıyor. Vallahi kendi adıma müteşekkirim, MB ve siz sayın yazara. Ne desem sahiden bilemiyorum;sayenizde "kirletilmekten" kurtuldum...

Necati TÜFEKCİ 
 05.03.2016 19:58
Cevap :
Paha biçilmez değerimiz ve büyüğümüz: iki yorum arasında hayli zaman geçtiği için tahmin edemedim önceki yorumumda ki beklentiyi şimdi gördüm.Tekrar özür diliyorum.Sizlerinde hayli mücadele ettiğinizi tahmin ediyorum.Bidayette sayın yazarları saygıyla, sağlık ve mutluluk dileklerimle uyardık lütfen bizi kendi kirli emellerinize alet etmeyin siz MB huzurunu bozmayı şiar etmişsiniz ve böyle gündemde kalmak istiyorsunuz dedik.Kişisel olarak eleştirmediğiniz kimse kalmadı,Perde arkasında başkalarına iş veren oldular.Bu kez komut aleti olanlar eleştirmeye başladı. Bilerek, isteyerek ve zevk alarak bu tutum ve davranışlarına devam ettiler.İnsanların tahammül ve sabır gücü sınırlıdır. Ayırdığınız zamana, gördüğünüz zahmete ve bizi duygulandıran çok kıymetli yorumunuza teşekkür ediyorum.Hep sağlığınızı, daima mutluluğunuzu diliyorum.Saygılarımı sunuyorum.   05.03.2016 20:47
 

"MB da yazmaya başladığımız günden bu yana MB güvenine, üye yazarların kişiliklerine zarar verecek her hangi birsöz ve söylemde bulunmadan hep kaçındık. İlkyazımızda MB bizim bağ vebahçemizdir, yazarlarımızın yazıları da en değerli meyvelerdir dedik. Yazılarımızda, yorumlarımızda saygıyla başladık, sağlık ve mutluluk dilekleriyle bitirdik. Böyle yürümeye devam ederek bu günlere geldik. Kimsenin bizi alet olarak kullanmasına izin vermedik ve bizde kimseye yaranmak uğruna yama olmadık. Bir yazarımız “ MB benim huzur bahçemdir” dedi ortalık toz duman oldu. Yok MB huzur bahçesi değil, huzursuz bahçedir. Peki, bu huzursuz bahçede sizin ne işiniz var? Ne ses, ne seda, ne cevap. Peki, bu toz dumanı kimler yarattı? Bulundukları ortamda aykırı tavır ve davranışlarıyla farklı görünmeye, kendilerine bir hava vermeye, herkesten daha farklı ve özel olmaya çalışıp bu yolda şahsiyet gösterisi yapanlar. Varlığını hissettirmek, kendilerini kanıtlamak maksadıyla çaba harcamayı adet haline getirenler.."

Necati TÜFEKCİ 
 05.03.2016 19:46
Cevap :
Paha biçilmez değerimiz, büyüğümüz. Size duayen yazar demek yetmez.Tarihin çınarı desem yine az gelir.Bu biçareye ait sözleri iade edeceğinize keşke size ait olan bir kaç sözlü görüş ekleseydiniz.Böyle gerekli görüp, böyle takdir etmişsiniz. Saygıyla, hürmetle kabul ettim. Hep sağlık ve mutluluk içinde yaşamanızı diliyorum.Saygılarımı arz ediyorum.  05.03.2016 20:14
 

Üstad sizinle dünya görüşümüz her konu da aynı değil. Ama öbür dünya görüşümüz inandığımız kitap ve onun öğreticisinin öğrettiklerinden dolayı aynı.Zira henüz orada yaşama başlamadık. Kazık kakılan ve hiç gidilmeyecek bu dünyada(?) kazanım(?) için her yol mubahtır dolandıranlarca. Onun için değmez çamur sıçrasa da çamurdur sıçramasa da. Saygı ve muhabbetlerimle

E Ruhi YALÇIN 
 05.03.2016 11:38
Cevap :
Kıymetli yazarımız Sayın, E Ruhi YALÇIN: Aynı ananın yurdundan dünyaya gelenler bile aynı görüşte olmazlar. Siz haklısınız. Bazı konularda dahi aynı görüşte olmamız bir şanstır.Evet dünya gelin misali süslenmiş al beni, albeni diyor. fanilerde onunla evlenmek için beyhude yere çaba harcıyorlar.Saygılar sunuyorum.Hep sağlıkla, daima mutlulukla yaşamanızı diliyorum.  05.03.2016 20:31
 
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7071
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2071
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster