Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Şubat '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
560
 

Köle misiniz !

Köle misiniz !
 

Kim kendisini köle olarak görüyor diye bir soru sorma ihtiyacı hissettim, bugün gördüğüm bir internet sayfasından dolayı. MB benim için ne ifade ediyor sorusuna iki cevabım var acizane: 1- Milliyet gazetesi okurum ve milliyetin internet sayfasını takip etmeye çalışırım. 2- Kendi duygularımı paylaşmak adına ve uzun zamandır varolan hobi arayışım içinde blog yazmanın en etkili olduğu düşünüyorum, bu beni dış dünyadan belki uzaklaştırıyor ve rahatlatıyor.

Kendini burada blog yazarak köle gibi hisseden arkadaş var mı acaba diye düşünme ihtiyacı bile duymuyorum. Burası bir paylaşım durağı benim için ve MB ailesi gerçekten bir aile, çünkü herkesin yazılarında mutlaka kendilerinden bir parça var. Aileyi oluşturan bireyler gibi herkes birbirine destek olmaya çalışıyor.

Blog ailesine üye olduğum günlerin daha başlarında sevgili Ferdi için yapılanlar beni o kadar mutlu etmişti ki daha başında evet dedim kendi kendime güzel bir yuvaya ayak bastım. Geçen gün yine ağaç dikelim mi diye bir soruya verilen destekleri gördüm ve gurur duydum yapılanlardan.

Kölelik; bir insanın başka birinin malı ve mülkü olması. Bu tanımdan yola çıkarsak eğer, şimdi biz kimin malı veya mülkü konumunda oluyoruz acaba? Milliyet blog ailesine girmemiz için kim bizi zorladı? Veya daha da ileriye gidelim buradan ayrılmaya karar verirsek bunu uygulamaya koymamıza kim engel olacak?

MB üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Yazılarımı yayına değer gören editörlerimize minnet borcum var. Bloglarımı okuyup yorum yapan veya yapmayan tüm blogdaşlarıma teşekkür ediyorum.

İyi ki varsınız... Böyle köleliğe can kurban...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kölelikle uzaktan yakından hiç ilğisi olmayan bir yer bloglarda yazabilmek..Hatta özğürleşme aracı bence.Elinize sağlık.

Nuray Yetkin 
 28.03.2007 10:14
Cevap :
Teşekkürler katkınız için. Saygı ve sevgiler...  28.03.2007 14:16
 

Köleliğin tarifini yapmışsınız...Burada zorla yazyı yazdırmıyor ki Milliyet.. Sonuçta bize verilen güzel bir fırsat... Bazen hüzün bazen sevinç aklımıza her geleni, yaşadığımız,hayalini kurduğumuz ve paylaşmak istediklerimizi burada dile getiriyoruz...Güzelde oluyor değil mi?:)))) İyiki böyle bir fırsatımız var ve içimizden gelenleri yazılarmıza döküyoruz...Sevgiler

Hoşsada 
 22.02.2007 12:12
Cevap :
Kesinlikle haklısınız. Ben de o malum sayfada gördüğümde şok oldum ve birden bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettim. Size sonuna kadar katılıyorum. Saygı ve sevgiler.  22.02.2007 15:18
 

Bu blogu okuyan ilk kişi ünvanını kazanmış oldum. Allah hiç kimseyi başka bir kimseye köle olarak yaratmamıştır.. Köle olmayı kimse istemez.. Anlayamadığım şu! Ne varsa bu insanlığın iç güdüsünde, kendisine köle olunmayı, her ne kadar itiraz edilsede bu fikre, bilinç altında bayılırız birilerinin bize köle olmasına.. Hayırlı günler diliyorum efendim.

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 22.02.2007 11:48
Cevap :
Herkes köleliğe karşı konuşurken, birilerinin başkalarının yaptığı işi kölelik olarak değerlendirmesine karşıyım. Teşekkür ediyorum yorumunuz için. Saygı ve sevgilerimi gönderiyorum o güzel yüreğinize...  22.02.2007 11:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 156
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 796
Kayıt tarihi
: 29.11.06
 
 

İçimden gelenleri yazmak ve paylaşmak adına ... Uzman doktor olarak çalışmaktayım. Yazmayı çok s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster