Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

aygoz Özlem Eryoldaş

http://blog.milliyet.com.tr/aygoz1

07 Ağustos '09

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
880
 

Korkma yavrum yanındayım..

Korkma yavrum ben senin yanındayım diyebilmek ! Çevremde ki çocuklara baktığımda ki onlar kendilerine büyüklük sıfatını çoktan yakıştırmışlar korkuyorum.

Derin bir nefes alıyor sigarasından kız çocuğu..Öyle dertli ki..Çantası kocaman. Tıpkı sorunları gibi..Göz makyajı karamsar..Saçları her renge merhaba demiş bile..Kaşları incecik..Konuşmaları ve ses tonu..Kulaklarıma çarpan cümleler beni bile yoruyor..

Sevgilisi aldatmış.. O da bunun altında kalamazmış..Hemen o netden tanıştığı çocukla buluşmalıymış.Ama annesine ne yalan uydurup geceyi onunla geçireceğini düşünüyor kara kara ! Ben de düşünmeye başlıyorum o annenin yerine koyarak kendimi..Güzel kızım ağlama bitecek bu diş sıkıntıların diye içi sızlayarak sızlanan annesi.. İlk yürüdğün de ki sevinç çığlıkları..Güzel yollarda yürüsün dilekleri..Okula başlamasının verdiği garip heyecan..Ve diğerleri..

Şimdi o kız çocuğu annesine söyleyeceği yalanları düşünürken..Anneciğinin komşusun da ördüğü dantelleri düşünüyorum çeyizi için..

Kız çocuğu derin bir nefes daha alırken sigarasından benim de ciğerim yanıyor sanki..Plan yapıldı. Annesine sınavalr için çalışması gerektiğini o yüzden Şile deki arkadaşlarının yazlığında sakince çalışacaklarını söyleyecek..Hemen netden tanışılan çocuk aranıyor buluşma randevusu alınıyor bile..Ben hala diş sancısı çeken küçükbebeği düşünüyorum..Söyleyeceğim çok şey var küçük kıza..Gitme demek istiyorum..Sonra kızın gözlerinde ki anlamını çözemediğim bakışla karşı kaşıya kalıyorum..Susuyorum..Susmalımıyım bilmiyorum..Evet susmamalıyım. Ben bu gelgitleri yaşarken kız çıkıyor mekandan..Koşuyor ..Uzaklaşıyor..Diş sancısı çeken küçük bebeğin ağlama sesi de uzaklaşıyor..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 185
Toplam yorum
: 1201
Toplam mesaj
: 81
Ort. okunma sayısı
: 1396
Kayıt tarihi
: 10.03.07
 
 

Yazabilmenin özgürlüğüyle... İstanbul'un bir bahar sabahında dünyaya gelmişim. Keşfetmek, anlayabilm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster