Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Nisan '07

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
1963
 

Kuşak farkı jenerasyon

Kuşak farkı jenerasyon
 

Bir mefhum. Bizim zamanımızda diye, başlayan bitmek tükenmek bilmeyen süreç. Hiç algılamamışım, o kadar dinlediğim halde. Bir de buna kuşak değimi de eklendi mi doyum olmuyor. Aynı tarihler, olaylar birlikte yaşanmıyormuş gibi.Şikayet eden ilk kuşak oluyor.

Ayak uyduramıyor desem, tabiat kanunlarına ters düşer. Yaşam zaman içersinde her iki tarafa eşit davranıyor. Kıskançlık, o da olamaz. İki taraf aynı özlem içersinde. Bir an büyümek, genç kalma özlemi. Gençler diğer kuşağa baktığı zaman, senelerin getirdiği derin çizgileri değil, değerlerin çizgilerini görüyorlar.ski kuşak ise sevgi dolu bakıyor gençlere, öyle olmasa onların yoğun olduğu yerlerde sık sık boy göstermiyorlar mi. Müziklerini sesli, danslarını garipseseler de.

Zamanında steplerle Cherlestonlarla başlangıç yapmadılar mı. Ya kıyafetler saç dizaynı aynı cenber içersinde kalmamış mıydı. Her iki kuşağın tarzları ne kadar inkar etseler parelel de kalmıştır. Peki bu kuşak kavramı ne ? Darda kaldığı zaman, başını yaslıyacağı onu dinliyecek eski bir dost. Yaşamını son damlasına kadar sürdürmek için cıvıl cıvıl bakışlar arasında o gençlik. Kuşak değimi adı altında iç içe bir yasam. Sevgi, saygı dolu.

Uzayın çok uzaklarında bir karadelik vardır.Bilmezliğin sembolü gibi. Kapkara bir delik. İşte o an bizim için, onun gibidir. İçimizde her an hazır, bekler durur. Gizemdir, cözmeye asla çalışmayız. Yaşattığı haz, ruhumuza sarılmış bir tül perde gibidir. Gözlerimiz bazen paylaşmaya kalksa da. Beşerin gizemidir.Aynı yaşamda. Adı var mıdır? Varsa biz koymuş olabilir miyiz. Sanmam Saklidir, benliğimizden bile.

Güneş tan'a yol alırken,
Karanlığa uzanıyor,
Ayın mavi beyazi.
Dans eden kırlangıçlar
Yuvalarına çekilmiş.
Gecenin sessizliği,
günün kahkahalarına hazırlanıyor.

Saygılarla

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 271
Toplam yorum
: 97
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 1264
Kayıt tarihi
: 20.02.07
 
 

Bütün canlıları seven, kendi penceresinden yaşamı anlamaya çalışan, onlardan bir şeyler öğrenmek ist..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster