Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
490
 

Mamiga

Mamiga
 

TÜRKİYE'DE KADIN KATLİAMI

Kadın, sen Türkiye’de doğmuşsan eğer yanlış yapmışsın. Çünkü Türkiye, kadınların insan olarak kabul edilmediği bir ülkedir. ”Cennet kadınların ayakları ayakları altındadır” derler; ama altına güya cenneti serdikleri kadının ayaklarını tahta tabutta birleştirirler.

Türkiye’de 2009 yılının ilk on ayında 953. kadın da öldürüldü. Adam evlenme teklif ediyor. Kadın hayır, diyor. Ve adam kadını öldürüyor.

Türkiye’de 70 milyon insanın vicdanı böyle bir olay karşısında zerre kadar titremiyor.

953 köpek öldürülseydi bütün ülke ayağa kalkardı.

Utanmaz arlanmazlar, onursuz gurursuzlar bir de bu kadınları cenaze töreni yapıp dualarla gömüyorlar. Hangi yüzle!

Ve bu katil en geç 20 yıl sonra Türkiye’nin hapishanelerinden elini kolunu sallayarak çıkacak. 20 yıl ne ki? Hiç bir caydırıcılığı yok. Kötü bir insan olsam ben de öldürürüm.

Üç nokta var burada:

*****Halkın (aşkı, onuru, gururu, namusu için yaptı) diyerek erkeğe gösterdiği kapkara cehalet kokan, insanlık dışı hoşgörülü yaklaşım. Bu nedenlerle katile hoşgörülü davranan insan, alçaktır.

*****Devlet istese bu 953 kadından en az 800’ü kesinlikle ölmezdi. Devlet ülkemizde insanların öldürülmesini engellemiyor. Hatta ölüm gerçekleşinceye kadar bekliyor. Suçlu yakalayıp aferin alacak ya.

*****Katillerin cinayetleri çok kolay ve rahat bir şekilde işlemelerinin nedeni 20 yıl yatıp çıkacaklarını bilmeleridir. Ömür boyu hapis yatacağını bilen biri kolay kolay bu cinayetleri işleyemez.

Kanlar içinde, başı bir yana kaymış, gözleri aralık tam 953 kadın, 953 ana kuzusu. Yeni doğmuş bebeği ağlıyor. 5 yaşında Ayşe’si Kerbela’da şehit olan Hüseyin’in Zeynebi gibi saç baş yoluyor. 10 yaşında Mehmedi “Anam! Anam!” diye feryat ediyor.

Nazlı bakışlı 953 kadın, analarım, bacılarım, kardeşlerim, gencecik yaşınızda, hayatınızın baharında sizleri aramızdan aldılar. Çocuklarınız yetim kaldı. Boyunları bükük kaldı. Kiminiz daha çocuktunuz belki. Örgülü saçlı lise talebesiydi kiminiz.

Anam! Dün mezarına uğradım. Ayrık otları sarmış her yanı. Acın yüreğimde onulmaz yara oldu. Yanında Zeynep bacımın mezarı. Alçaklığına isim bulamadığım babamın sizi katlettiği gün hayatım karardı. Dün gördüm o Allahsız, kitapsız adamı. Kahvede okey oynuyordu. Afla çıkmış.7 yıl anam, sadece 7 yıl yattı.

Bir yılda 953 kadının öldürüldüğü Türkiye’de, Çankaya’da Türk bayrağı asla dalgalanamaz. Böyle bir acizliği, utancı bu devlet kaldıramaz. Askerinizi, polisinizi terhis edin. Hiç gerek yok.

Eğer bu ülkenin devleti kanunlarında “kadın” kelimesini kullanırsa yırtarım o kanun kitabını. Türkiye halkı ruhunu, vicdanını kaybetmiş yani ölmüş olabilir. Ama Kerim Korkut ölmedi daha!

Korkunç şüphe. Türkiye’de kadın katliamı devam ederken insanın aklına her şey geliyor.

953 kadının hunharca katledildiği ülkenin başbakanı “vah vah” bile demiyor.

Malum zihniyet içinde kılıçla kellelerin koparıldığı Arabistan’daki şeriat düzenine ve İran’daki molla rejimine özlem duyanlar var.

Yoksa Türkiye’deki kadın katliamı “örtülü recm” uygulamasının sonucu mu?

Bir şeyi illa da sizin kendi elinizle yapmış olmanız gerekmez. 953 kişi 953 kadını öldürmeye karar veriyor ve öldürüyor. Bir tanesini bile kurtaramıyorsunuz. Bütün güç ve yetki sizin elinizde. İnsanın aklına ne gelir?

Cumhuriyet savcılarına bu konuyu araştırmaları için suç duyurusunda bulunuyor ve kendilerini vatandaş olarak göreve çağırıyorum.

Öldürülen kadınların çoğunun “özgür kadın” diye adlandırılan guruplara ait olması insanda bu şüpheyi doğuruyor.

953. kadın da öldürüldü. Ellerinize kına yakın Türkiye kadınları! Onların ölümüne üzülmediğinizi düşünüyorum. Üzülmüş olsaydınız ölmezlerdi. Çünkü üzülmüş olsaydınız her öldürülen kadında tepkinizi ortaya koyar, Türkiye’nin her yerinde meydanları doldurur, yöneticileri tirtir titretir, katile ülkeyi dar ederdiniz.

İsteseniz yapardınız; istemediniz. Çünkü öldürülen kadınlar size göre ahlaksızdı ve ölmeleri gerekiyordu.

Devletin yardımıyla eli kanlı katiller işlerini gördüler; sizde seyrettiniz.

Ve kadın dernekleri. 953 kadın öldürülmüş ve sizden ses çıkmadığına göre bu yerlerde konken partisi düzenleniyor olmalı.

Ve alınları secdeden kalkmayan Müslüman hanımlar. Gözünüzün önünde 953 suçsuz günahsız kadını öldürüyorlar ve siz Allah’tan cenneti umut ediyorsunuz.

Bana bu ülkede kimse çağdaşlıktan bahsetmesin. 953 kadının öldürülmesini sadece seyreden bir halk çağdaş olamaz.

Kadınlarla ilgili ne kadar kitap varsa hepsini yırtıp çöpe atacağım.

Siz Duygu Asena’yı gözyaşları içinde uğurlarken ümide kapılmıştım. Demek bizi kandırdınız. Kadınların savaşında kahraman olup madalya takmaktı derdiniz. Öldürülen 953 kadın için hak ettiğiniz gurur madalyalarınızı alın lütfen!

Ve siz insanlıktan nasibi olmayan, peygamberin torununu şehit eden Yezit’ten daha yezit, Şimir’den daha şimir, adiliklerine isim bulamadığım alçak katiller! İnşallah bu ülkenin insanları yanılır düşer de Ağaç Hareketi düzenini bu ülkede kurarlar. O zaman 953 kadının katili, bundan önceki on binlerce suçsuz günahsız kadınlarımızın katilleri şunu bilin ki, değil dirinizi, ölünüzü bile vermeyeceğim. Hepinizi oraya gömüp hapishane avlusunda sizin için mezarlık kuracağım!

Erkeklerin neyinden bahsedeyim? Katiller ve akrabaları.

Abbas Oğuz, Gecenin hüznü bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsan zalim ve çok cahil olduğu için kaldıramayacağı çok şeyi yüklendi.Evcilleşmemiş hayvani yönlerinin kabarıklığı ile baba hindiler gibi ortalıkta şişinip duruyor ve karanlık çağların o kalıtsal kanlı mirasını paylaşıyorlar hâla.Tanrının ruhunu taşıdıklarına inanmıyorum ben.O ruhtan nasıl katiller çıkar.Hep öldürmekle meşgüller.Bir de yeryüzünün halifesi denmiş üstelik.İşlerine gelmeyince Taktir-i ilahi ve kader deyip geçiştiriyorlar çoğu şeyi,ama ilahi adaletin bununla ilişksini açıklayamıyorlar.Hem Cehennemi yaşayan bir tecrübeyle Cennet'te nasıl yaşanır onu da bilemiyorum.Üç-beş şeyi ezberleyip İslam Felsefesi hakkında ahkam kesenler yüzündendir hep bu yıkım ve kıyımlar.Ortadoğu kültüründen kaynaklanıyor.Ve İslam ülkelerinin durumu ortada.Kadının yeri yok oralarda.En aşağılarda tutuluyor.Ülkemize gelince cinayetler yansıtıyor zaten fazlasıyla.Hayatın esas anlamı ve cevheri olduğunu öğrenmeli kadın.Zulmün çığlığını duymalı ve ayağa kalkmalıdır...Selamlar.

Abbas Oğuz 
 11.03.2017 13:51
Cevap :
"Taktir-i ilahi ve kader deyip geçiştiriyorlar çoğu şeyi,ama ilahi adaletin bununla ilişkisini açıklayamıyorlar.Hem Cehennemi yaşayan bir tecrübeyle Cennet'te nasıl yaşanır onu da bilemiyorum.Üç-beş şeyi ezberleyip İslam Felsefesi hakkında ahkam kesenler yüzündendir hep bu yıkım ve kıyımlar. Orta Doğu kültüründen kaynaklanıyor." BEN BU İŞTE BİRAZ YOZLAŞTIRILAN TÜRKLÜĞÜN DE PAYI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.  12.03.2017 18:15
 

Yıl 2017 rakamlar neredeyse iki katına ulaşmakta..Ve korkutucu rakamlar daha dün akşam iki kadının daha katledildiğini izledim haberlerde, niye.. biri eski kocasına geri dönmüyor diye diğeri sanıyorum kıskançlık..Ne kadar cesaretlendi bu insanlar bir insan yaşamına son vermek bu kadar kolay mı!?Nereden alıyorsun bu cesareti! Son yıllarda artan kadın cinayetlerinin başta büyüklerimiz olmak üzere kadını aşağılayan hor gören zihniyetlerden alındığını düşünüyorum...Selamlar...

Gecenin hüznü 
 11.03.2017 10:24
Cevap :
"Son yıllarda artan kadın cinayetlerinin başta büyüklerimiz olmak üzere kadını aşağılayan hor gören zihniyetlerden alındığını düşünüyorum.." Ben de böyle düşünüyorum...  12.03.2017 18:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6086
Toplam yorum
: 15070
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster