Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Haziran '14

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
956
 

Merkür retrosu ve yükselen burçlara göre etkileri

Merkür retrosu ve yükselen burçlara göre etkileri
 

 7 Haziran 2014 tarihinde Yengeç burcunda başlayan Merkür retrosu, 17 Haziran 2014 tarihinde İkizler burcuna geçiyor ve 1 Temmuz 2014’te ileri pozisyonuna geçerek sona eriyor.

 Gezegenlerin durağan pozisyona geçmeleri, düşüncelerimizi ve yaşadıklarımızı gözden geçirerek farkındalıklarımızın artmasına neden olur. İçinde bulunduğumuz koşulları farklı bir açıdan değerlendirerek daha önce göremediğimiz ayrıntıları fark ederiz. Eksik kalmış ve henüz tamamlanmamış konular tekrar karşımıza çıkar. Yeni girişimlerimizi kalıcı bir şekilde hayata geçirebilmek için, geçmişte yaşadığımız olayları neden yaşadığımızı ve edindiğimiz tecrübelerin neler olduğunu tüm ayrıntılarıyla görmemiz, kabul etmemiz ve algılamamız gerekir.

 Merkür zihinsel faaliyetlerimizi ve iletişimle ilgili konuları temsil eder. Merkür retrosunda düşüncelerimiz içselleşir. Gördüğümüz herşeyi kendi açımızdan değerlendirdiğimiz için daha önce fark edemediğimiz davranışlarımızı gözlemleme şansımız olur. Olaylara empatiyle yaklaşarak kendi ihtiyaçlarımızı ve karşımızdaki kişinin neler hissettiğini algılamaya açık bir hale geliriz. Uzun süredir görüşmediğimiz kişilerle karşılaşabilir, kırgın olduğumuz kişilerden haberler alabiliriz. Bu dönem karşımıza çıkan her kişi ve olay, geçmişte kapatamadığımız konuları çözümleyebilmemize yardım edecektir.

 Elektronik aletlerde arızalar, elektrik kesintileri, iletişimde gecikmeler ve yanlış anlaşılmalar, kendimizi net bir şekilde ifade edememe bu dönem daha çok karşımıza çıkar. Retro süresince yeni kararlar almak, anlaşmalar yapmak ve yeni girişimler başlatmak uygun değildir. Yengeç burcunda yaşayacağımız Retro etkiler, geçmişi ve alışkanlıklarımızı düşünmemize, duygusal ve sezgisel olarak yoğunlaşmamıza neden olabilir. Ailevi temalar ve evimizle ilgili konular ön planda olacaktır. İkizler burcuna geçişiyle birlikte iletişim ve haberleşme daha aktif hale gelecektir.

  Türkiye’nin yükselen derecesinde gerçekleşecek olan R-Merkür, yakın geçmişte yaşadığımız ve üstünde yeterince durulmayan önemli haberlerin ve gelişmelerin yeniden gündeme getirilmesine neden olabilir. Daha önce fark edilemeyen durumlar daha açık bir şekilde gözler önüne serilebilir. Geleneklerimiz, atalarımızdan getirdiklerimiz ve alışkanlıklarımız üzerinde düşünebiliriz. Haziran Ayının ikinci haftasından itibaren ülkenin gizli düşmanları, hapishaneler, göstericiler ve geçmişte halktan gizlenmiş bazı konular açığa çıkabilir.

 Bu dönem kendi içimize dönerek yaşadıklarımızı değerlendirmek, davranışlarımızı gözden geçirmek, eksik kalmış işlerimizi tamamlamak için oldukça verimli bir süreçtir. Rüyalarımız almamız gereken mesajlara ışık tutabilir. Zihnimizi yoran her konuyu aydınlığa kavuşturabilmek umuduyla…

Işıkla ve Sevgiyle…

 

Koç

 Ev ve aile hayatınızla ilgili konular gündemde olacaktır. Geçmişten bugüne getirdiğiniz alışkanlıklarınız üzerinde düşünebilir, yaşadıklarınızı kendi içinizde gözlemleyebilirsiniz. Evinizdeki elektronik aletlerde arızalar gündeme gelebilir. Yakın çevrenizle ilişkileriniz gündemde olacaktır.

Boğa

Kardeşinizle ve akrabalarınızla olan ilişkilerinizi gözden geçirebilir, yaşadıklarınızı düşünebilirsiniz. İletişim problemlerine, yanlış anlaşılmalara ekstra dikkat etmelisiniz. Düşüncelerinizi dile getirmeden önce iyi düşünmeli, olaylara empatiyle yaklaşmaya ve objektif olmaya özen göstermelisiniz.

İkizler

Maddi kazançlarınız ve değer verdiğiniz konular öncelik kazanacaktır. Harcamalarınıza ve ödemelerinize ekstra dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Geçmiş dönem hesaplarınız yeniden gündeme gelebilir. Değer verdiğiniz konuları ve önceliklerinizi gözden geçirebilirsiniz.

Yengeç

Geçmişte yaşadıklarınızı ve alışkanlıklarınızı düşünebilir, daha önce fark edemediğiniz ayrıntıları görebilirsiniz. Kendi içinize dönerek yalnız kalma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Ailenizle ve evinizle ilgili konular gündemde olacaktır. Yarım kalmış işlerinizi tamamlamanız gereken bir süreçtesiniz.

Aslan

Kendinizle yalnız kalmak isteyebilir, geçmişte yaşadıklarınızı kendi içinizde gözlemleme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Kendi kişisel ihtiyaçlarınızın neler olduğunu düşünebilirsiniz. Uzun süredir görüşmediğiniz arkadaşlarınızla bir araya gelebilir, onlardan haberler alabilirsiniz.

Başak

Arkadaş çevrenizle olan ilişkileriniz gündemde olacaktır. Geleceğe yönelik hayallerinizi gözden geçirebilir, edineceğiniz yeni farkındalıklarla bazı düzenlemeler yapabilirsiniz. Eski dostlarınızla bir araya gelebilir, geçmişte çözüm bulamadığınız konuları yeniden gündeme getirebilirsiniz.

Terazi

Düşünce ve fikirlerinizi ifade ederken iletişim problemlerine ekstra dikkat etmelisiniz. Geleceğe yönelik hedefleriniz ve kariyer hayatınızla ilgili konular gündemde olacaktır. İş hayatınızda geçmişte yaşanmış konular gündeme gelebilir, yaşadığınız problemlere çözüm üretebilirsiniz.

Akrep

Kişisel gelişiminizle ilgili konular ve eğitim hayatınız gündemde olacaktır. Tamamlamanız gereken konulara ve eksik kalmış işlerinize öncelik verebilirsiniz. Yolculuklar gündeme gelebilir, bazı gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. İnançlarınızı ve hayat felsefenizi yeniden gözden geçirebilirsiniz.

Yay

Başkalarından gelen maddi manevi paylaşımlarınız gündemde olacaktır. Uzun süredir beklediğiniz alacaklarınızı tahsil etmeye yönelik girişimlerde bulunabilirsiniz. Yaşadığınız ilişkileri düşünebilir, kırgın olduğunuz kişilerle bir araya gelebilir, geçmişte yaşadığınız problemlere çözüm üretebilirsiniz.

Oğlak

İlişkilerinizle ilgili konular gündemde olacaktır. Geçmişte yaşadıklarınızı düşünebilir, göremediğiniz ayrıntıları fark edebilirsiniz. Yaşadığınız ilişkiler gündeme gelebilir. Retro süresince ilişkilerinizde önemli kararlar almamanız ve geleceğe yönelik girişimlerde bulunmamanız önem kazanacaktır.

Kova

Sağlığınızla ilgili konulara ekstra dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Sağlık kontrollerinizi yaptırabilir, günlük hayatınızda ertelediğiniz işlerinize öncelik verebilirsiniz. Çalışma ortamınızda iletişim problemleri ve elektronik aletlerde arızalar gündeme gelebilir, maillerinizi kontrol etmelisiniz.

Balık

Aşk hayatınızla ilgili konular gündemde olacaktır. Mevcut ilişkilerinizi gözden geçirebilir, yaşadıklarınızı objektif bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Eski ilişkilerinizden haberler alabilir, bazı kişilerle yüz yüze gelebilirsiniz. Yarım kalmış konuları tamamlamanız önem kazanacaktır. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 134
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1939
Kayıt tarihi
: 24.12.13
 
 

Psikoloji, Ruhsal ve Karma Astroloji, yakından ilgileniyor. Yıldızların rehberliği doğrultusunda ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster