Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ocak '11

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
1895
 

Milli Piyango yılbaşı gecesi skandalını örtbas etmesin, özür dilesin…

Milli Piyango yılbaşı gecesi skandalını örtbas etmesin, özür dilesin…
 

2011 yılının ilk saatlerinde eve gelip Internet’i açınca aklıma Milli Piyango biletlerime bakmak geldi ve www.millipiyango.gov.tr adresine girip ana sayfada doğrudan açılan sorgulama penceresine yazıp baktım. Bir biletimde amorti vardı diğer iki biletime bir şey çıkmadı. Ancak tam listeden kontrol etmek için biletlerimi atmadım. İyi ki atmamışım. Çünkü sorgulama sayfasında bir yıl önceki çekiliş varmış. 31.12.2009 tarihi yazıyor ancak açılış sayfasındaki yılbaşı çekilişi sonuçlarının bir yıl önceki olabileceği kimin aklına gelir ki… Bu herkesin gözünden kaçabilecek ve yanlış çekiliş sonuçlarını buraya koyanları bağışlatabilecek bir bilgi değildir.  

Milli Piyango’nun resmi web sitesinde, çok fazla kişinin uyanık olma olasılığının yüksek olduğu yılbaşı gecesinde kullanıcıyı çok kolay yanıltacak bir sorgulama sayfası skandal sayılırdı. Büyük ikramiyeyi kazanmış kişinin bile biletini yırtıp atma riski doğurabilecek şekilde sonuçlanabilecek büyük bir hata vardı ortada…  

Hemen Twitter’da haber verdim:  

“Milli Piyango sayfasında rezalet.... Sayfanın başlığı 31 Aralık 2009 sonuçları...” 

“Milli Piyango Ana sayfası: Tarih 1 Ocak 2011 Çekiliş Tarihi : 31.12.2009 Bilet Numarası :” 

“Milli Piyango sayfasına girip biletinizi kontrol edip çıkmadı diye attınızsa çöpten geri alın. 31 Aralık 2009 çekilişi var... REZALET...” 

Gazetelere baktım bu konuda haber yok, hemen Milliyet Blog’a yazdım ve durumu anlattım. Blogu 03.05’de yayına gönderdim ve 3 dakika sonra Milli Piyango’nun hatasını farkedip sessiz sedasız 31.12.2009 sonuçlarını yayından kaldırdığını görüp bloga bir blognot yazıp bıraktım.  

Öğleye doğru uyandığımda Milli Piyango sayfasına aşırı yoğunluktan zor ulaşıldığını gördüm, birkaç denemede açıldı. 31.12.2010 sonuçları vardı ancak sorgulama sonucu hatalı sayfaya yönlendiriyordu. Ancak bu yoğunluktan kaynaklanan kabul edilebilir bir durumdu.  

Milli Piyango sayfasında bir açıklama, bir özür olması gerekiyordu. Ancak onlar “kimse farketmedi, durumu örtbas ettik” sanıyorlardı. Hiçbir yerde konu hakkında bir haber veya açıklama yoktu. Milli Piyango’nun Ankara 2869306 numaralı telefonunu aradım. Yetkili kimse yoktu, ben de santraldaki görevliye durumu anlattım ve yetkililere haber vermelerini ve özür açıklaması yapmalarını istedim. Pazartesi birilerini görevlerinden olma olasılıkları yorumumu onlara da yaptım.  

Bu sırada Milliyet Blog’a bir e-posta gönderip gece yazdığım bloğu bir an önce yayına almalarını istedim:  

“Merhaba Milliyet Blog,  

Dün gece Milliyet Blog'a bir blog gönderdim. Milli Piyango web sayfası gece en az 1 saat boyunca bir yıl önceki sonuçlara göre sorgulama yaptı. Bu durum yalnızca blogda yazılacak bir konu değil, aynı zamanda haber değeri, olan bir skandaldır. Konu hakkında hiçbir yerde herhangi bir haber göremedim. Blogu kısa zamanda yayına alırsanız ve ayrıca gazeteye bilgi verirseniz sevinirim. O saatlerdeki Milli Piyango sayfasından 3 görüntüyü ekte gönderiyorum. 

Şu anda hata düzeltildi ancak yoğunluk nedeniyle sorgulama çok zor yapılıyor. 

Saygılarımla 

Aydın Tiryaki
http://blog.milliyet.com.tr/aydintiryaki 

Milli Piyango’nun ana sayfasında bir yıl önceki sonuçlara göre ikramiye sorgulaması yapılması skandal sayılacak bir hata olduğu için bu durumu herkesle paylaşmak ve sorumluların ortaya çıkmasını istedim.  

Aydın Tiryaki  

Ankara, 1 Ocak 2011, 13.05  

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yılbaşı çekilişiyle ilgili bloğumda bu bloğunuzun linkini verdim. İnşallah faydası olur birilerine. Uyarı için teşekkürler.. blog.milliyet.com.tr/2011_Milli_Piyango_Yilbasi_Cekilisi_Sonuclari___Buyuk_Ikramiye___Iste_Kazanan_Numaralar/Blog/?BlogNo=282377 Mutlu yıllar efendim..

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 01.01.2011 23:07
Cevap :
Sabiha Hanım, teşekkürler. Umarım bu hata kimsenin canını yakmamıştır. Saygılarımla.  01.01.2011 23:20
 

Ben çöpü karıştımaya gidiyorum, hani olur ya...Çıkmışsa size mutlaka döner hesap numaranızı isterim. Zira hiç aklıma gelmeyecek bir durum. Aydınlattığınız için teşekkürler... Sağlıklı mutlu yıllar...

Saime Eren 
 01.01.2011 19:03
Cevap :
Saime hanım, umarım hiç kimse kendine gelmiş şanstan olmamıştır. Saygılarımla.  01.01.2011 23:23
 

AYDIN BEY...BRAVO SİZE...BEN DE SKANDALA TANIK OLDUM...AMORTİYE BAKMIŞTIM ÖNCE...2 NUMARA TUTUYORDU...FAKAT ÇEKİLİŞ DEVAM EDİYORDU...30 MİLYAR BÜYÜK İKRAMİYE GÖRÜNÜYORDU...TARİH 29 ARALIK DA DEĞİLDİ...ERTESİ GÜN DOĞRU LİSTE YAYINLANDI...ŞİMDİ SİZİN BU HABERİ YARIN BÖÖYYÜK YAZARLAR KENDİ HABERİ GİBİ YAZARLAR...YAZIKLAR OLSUN...BİR ÖZÜR BİLE DİLEMEDİLER...MB NİN EN ÖNEMLİ MİSYONU BU İŞTE...GÖRMEYEN GÖZLERİ UYANDIRMAK...TEŞEKKÜRLER...SAYGILARIMLA...ÖNERİLERİME ALIYORUM...İYİ YILLAR...

Mesut Selek 
 01.01.2011 18:25
Cevap :
Mesut Bey, ben hatalı sayfanın 1 saat sürdüğünü gördüm, sizin gözleminizden bir saatten daha uzun olduğunu anlıyoruz. Saygılarımla...  01.01.2011 23:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2371
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster