Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Eylül '15

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
571
 

Milliyet Blogda bir yalnız kurt: Kerim Korkut

Milliyet Blogda bir yalnız kurt: Kerim Korkut
 

7 yıldır yazdığım sitede bir arkadaşımız adıma bir toplantı düzenleyerek Milliyet Blog yazarlarını davet etti. Ve 7 yıldır birlikte yazdığım binlerce yazardan bir tek kişi bile toplantıya gelmedi. Hepsine teşekkür ediyorum; çünkü bana beni tanıttılar. Kendimi bir şey sanmama engel oldular; meğer hiçbir şey değilmişim. 7 yılda yazdığım 1700 yazının hiç değeri yokmuş, sayfamı ziyaret ettiği söylenen 1,5 milyon kişi doğru değilmiş, sanal/uydurma rakamlardan oluşuyormuş.

Hemen bugün şu anda siteden ayrılmak istedim fakat sitenin bunda suçu yoktu. Ve hiç kimse bana değer vermek, davetime uymak zorunda değildi. 7 yıldır bu insanlarda nasıl bana karşı insani bir duygu oluşmamıştı? Bunun için ya gerçekten önemsiz/değersiz biri olmalıydım ya da onlara karşı yanlışım, kabul edilmez bir halim olmalıydı.

İşin ilginç yanı duyuru yazısını 250 kişi okumuştu. Sizi ilgilendirmeyen, gitmeyeceğiniz bir toplantının/davetin yazısını niye okuyorsunuz? İnsanı neden beklentiye sokuyorsunuz? Duyuruyu okuyan 250, blog kategorisinde olduğu için bu kadar kişi de görmüştür, 500 kişiden Kerim Korkut’un davetine bir kişi bile katılmayı değer görmemişti. Sitede adı sanı duyulmamış herhangi bir yazar bile çağırsa birkaç kişi olsun katılırdı. Ben adı sanı duyulmamış her hangi bir yazar, kayda değer bir insan bile değildim.  Yerimi, sınıfımı, değerimi bana gösterdikleri için bütün Milliyet Blog yazarlarına tekrar teşekkür ediyorum. Meğer insan değilmişim, anneme söyleyeyim beni yeniden doğursun!

İlginçtir ben beni çağırdıkları zaman ta Gebze’ye bile gittim. Çağrılsam yine giderdim. Yok, bu ilgisizliğin köklü bir nedeni var. Yazılarım olabilir; çünkü doğruyu söyleyen dokuz köyden kovulur. Çok açık sevilmeyen bir insanım. Ah keşke nedenini de öğrensem!

Kimse yoktu ama herkes vardı. Marmara’nın bulanık dalgaları kıyılara vurarak hoş geldin anlamında el salladılar. Yazılarımda dertlerini yazdığım fakir çocuklar “Kerim ağabey gelmiş” deyip gülümseyerek kafenin penceresine üşüştüler. Şehit Muharrem Öksüz al bayrak elinde hemen yanı başımda kabrinden çıkarak cennete yükseldi. Hasta anacığım ta uzaklardan, mezardaki babamın elini tutarak kalktı geldi.

Kimse yoktu ama yalnız değildim; haksızlığa uğrayan dünyanın dört bir yanından milyonlar ruhumun derinliklerine sel olup aktı. Türkiye’de sözde insanlık değerleri olan Milliyet Bloğun binlerce yazarı insanlık için çarpan bir yüreği yalnız bıraktı. Yalnızlık başkalarına dayanan/yaslanan insanlar için söz konusudur. Zaten “kartallar tek tek uçar kargalar sürüyle” denilmiştir. Değilse benim derdim bu tavra nasıl layık görüldüm.

Hepsi birbirinden değerli çağırsalar koşup gideceğim Milliyet Bloğun müstesna kişileri bir anda silindi gitti. Bana hiç değer vermeyen insanlara benim değer vermem beklenemez. Bu çok değerli Milliyet Blog sitesinde yalnız/bağımsız/tek başına yazmayı sürdüreceğim. Bütün Milliyet Blog yazarlarıyla iletişimimi kestim. Hiçbir şekilde hiçbir yazarın yazısını okumayacak yaptığı yorumları sileceğim. Bu nedenle kimse benim yazımı okumasın ve bana yorum yapmasın!

7000 Milliyet Blog yazarı varsa 7 milyar da dünyalı var. Yani onlarsız da olur. Davetime gelmeyenler, bir satır yorumla mazeret bile bildirmeye tenezzül etmeyenler ölsem Allah rahmet etsin bile demezler. Böyle insanlarla benim ne işim olabilir. Kendi onurlu dünyalarında kendi krallıklarıyla mutlu olsunlar. Ben okunmayan yazıları, değer verilmeyen insanlığı ile kendi sınıfımda ezilenlerin yanında ayakaltında olsam bile haksızlığı haykırmaya son nefesime kadar devam edeceğim!

Tüm Milliyet Blog yazarlarına elveda!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Blog yazarlarının toplandığını bilmiyordum. Sadece şunu demek isterim. Elveda demeyin. Yazılarınızı keyifle okuyorum. Selamlar

Sevim Güney 
 01.01.2016 20:23
Cevap :
Yorum için teşekkür ederim Sevim hanım.Selamlar efendim.  02.01.2016 18:10
 

Merhaba Kerim Bey, Ben yeniyim Milliyet Blog da, hemde çok yeni:) Bazı milliyet blog yazarlarının yazılarını çok severek okuyorum, hergün takip ediyorum bugün ne yazmış acaba diye hatta sevdiğim yazıları güm içinde fazla fazla okuduğum da oluyor, siz de bu yazarlardan birisiniz, yazılarınızı hem severek okuyorum hem de gerçekten korkusuz olmanıza hayranlık duyuyorum. Davetinizi bilmiyorum ama ilerleyen zamanlarda olursa burada yazan herkesle tanışmak isterim seve seve, çünkü yazan insanların hepsinin çok özel insanlar olduğunu düşünüyorum. Sevgiyle kalın..

Selda Çakmak 
 23.11.2015 13:38
Cevap :
Yazdıklarınızla beni onurlandırdınız.Ben davette bulunmamıştım. Bir arkadaşım. Belki ondan oldu.Selamlar efendim. İnşallah dediğiniz gibi MB'den arkadaşlarla bir gün bir araya geliriz.  24.11.2015 12:20
 

Merhabalar Kerim Korkut. Sizin adınıza toplantı çağrısını kim organize etti bilmiyorum. Sürekli bu platformda faaliyet gösteremediğim için, ne toplantı çağrısını ne de bu yazınızı gördüm. Bugün şöyle sizin sayfanızda biraz daha gerilere doğru gittiğim de "Yalnız Kurt" başlıklı bloğunuzu da merak ettim ve okudum. 7 yıldır beraber yazıştığınız blogculardan kimsenin toplantıya gelmediğinden bahsederek sitem ediyorsunuz. Haklısınız. Hatta gelemeyenlerin ve gelmek istemeyenlerin bir mazeret yorumu bile göndermediklerini dile getiriyorsunuz. Haklısınız. Şimdi asla iki yüzlü davranmak istemem. Bu toplantıdan zamanında benim de haberim olmuş olsaydı, ben de gelemezdim. Ama sizin yazılarınızı tasvip etmediğim için, sizi tanımadığım için değil, başka bir sebeple, yani şahsıma ait bir mazeretimden dolayı gelemezdim. (Toplantı yeri ile ikametgahım arasındaki mesafe vs.) Ancak, en azından haberdar olduğum çağrıya olumlu veya olumsuz bir cevap vereceğimden eminim. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 22.10.2015 19:05
Cevap :
Ama bir arkadaşımızın ta Eskişehir'den kalkıp geldiğini söylemeliyim. Yine de bize ulaşamadı. Aslında laf aramızda ben de gitmem; ama bana gelmeliydiler!Adımı duyunca bütün İstanbul kalkar gelir diye umdum. Kendim adam değilim ama nedense bende farklı olduğum,korunmam gözetilmem gerektiği şeklinde arsızca bir düşünceye sahibim.Çok ağladım!  24.10.2015 9:52
 

Kılavuzu karga olanın…! Vallahi dostum bu olayı kişisel yapmanın ve yakınmanın hiçbir anlamı yok. Sizin suçunuz değil inanın bana! Ben sizi severim yazılarınızı da denk geldikçe okurum. Ha yorum yazmamamın nedenlerinden biri MB eskisi gibi sık ziyaret etmediğimden ikincisi sizin farkına varamadığınız veya bizlerin zararsız diye düşüneceğimizi düşündüğünüz önemsiz gibi görünen, içinde virüs barındıran tamamen etsel, fiziksel ve düşüncesizsel görünümüyle insana benzer yapıların haddinden fazla görünmesi, yer kaplaması dolaylı da olsa başkasının üzerinden kendine pay çıkarmasından mütevellit diyebiliriz! Bakın sizi yalnız bırakan sebeplerin başında gelen bu sorunu ve bu halk edebiyatını anlamamış olabilirsiniz!:))) Ama İğneada’ya gelin balık tutalım, domuz vuralım, Tarzan gibi ormanda hayvanlara, kaptan Swing gibi deniz’de korkuya hükmedelim ve ben size işin aslını orada mangalda balığımızı yerken sofrada elma ve kızılcık suyumuzu içerken anlatayım :)) Saygılar…

M.Talip Girgin 
 23.09.2015 20:39
Cevap :
Talip bey çok özel bir insan ya...Şu yazdıklarına bakar mısın Allah aşkına...Denizin oğlu sanki...Ne zaman kayalıklara vuran dalgaları gördükçe Talip Girgin'i hatırlayacağım. Sert mizaçlı insanlarda yamuk olmaz. Kaya gibi sert.  24.09.2015 19:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5195
Toplam yorum
: 13511
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 666
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster