Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

27 Ocak '09

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
783
 

MİM'lendim! Neden BLOG yazıyorum!

MİM'lendim! Neden BLOG yazıyorum!
 

Sevgili Jüliet'e ve Sayın Mustafa Mumcu'ya Sevgilerimle...


Benim için BLOG yazmak ''orgazm'' gibi bir şey!

Sebepsiz yaprak kımıldamadığına göre, demek ki sebepsiz blog'da yazılmaz.. Öyle değil mi efendim?

Herkesin, ''neden BLOG yazıyoruz?'' sorusuna, vereceği bir cevabı ve bu cevabın içinde de gizliden gizliye yol almaya çalışan, acı veya tatlı bir serüveni vardır. Ben de BLOG okyanusunda yazma serüvenimle birlikte, yüzmeye çalışan birisiyim.. Burada sizlerle birlikte ''Milliyet Blog'' havasını soluyor olmak ruhumun heyecanlanmasına vesile oluyor ve ben çok mutlu oluyorum.

''Yazmak! Yazanlar için;aşk'tır, sevda'dır, doğum'dur, ölüm'dür, yaşamak'tır, herşey'dir!'' Daha nasıl anlatılır ki? Varlığını düşünerek ıspat eden bir insan, çıkmışsa bu yeryüzünde ben de varlığımı yazarak hissediyorum!

Benim aklımdan hiç bir zaman, ''hadi ben de yazayım'' düşüncesi geçmedi. Ama! Yazmıyacağım düşüncesi de geçmedi.. Zaten aklımdan, fikrimden, kalbimden geçenleri her zaman kaleme kağıda dökmüşümdür. Benim için yazmak! Hava su toprak gibi bir şey.. Gürültülü bir gökyüzü, çakan şimşekler, yağan yağmurlar ve buluşmak sonrası satır aralarında.. Arasıra da olsa, yazdıklarımın arasından sızan ''gökkuşağı'' olmak.

Okumak ve yazmak başkalarında olduğu gibi, benim içinde bir tutku. Sorsalar, neler okuyorsun diye, vereceğim cevap, gerçekten de ''hiç bir şey'' olur.. Her konuda olduğu gibi, bu konuda da çok cahilim :( Neden derseniz, ben, her şey okumuyorum! Okumuyorum diyorum ama günlerim, haftalarım, aylarım, yıllarım hep okumak ve yazmakla geçiyor.. Nasıl mı? Kendi tercih ettiğim okumalarımın yanında, devamlı düşünüyorum! Düşünmediğim bir an dahi yok! (O yüzden ''düşünme Haftasını'' çok sevmiştim) :) Düşünürken çok meşgul hissederim kendimi.. Hatta dünyanın en yoğun insanı oluyorum o an.. Düşünüyorum, düşünüyorum, düşünüyorum, ta ki, ne zaman düşüncelerim gözümün önünde resmi geçit yapıyor ve ben o an, bütün gördüklerimi okumaya başlıyorum.. Ve ne zaman ki okuduğumun ne olduğunu anlıyorum, işte o zaman sancılarım başlıyor, doğurmam lazım geliyor ve yazıyorum! (yazdığımı sanıyor da olabilirim)

Dahası; ben düşüncelerimle sevişiyorum efendim.. Benim için yazmak demek, ''orgazm'' demek gibi bişi. (!) (Çok ciddiyim!) Şu an bu satırları öylesine cevap vermek için değil, madem soruldu bu soru bana, ben de bilesiniz diye yazıyorum. Tabii sizler ister inanırsınız, isterseniz inanmazsınız ama ben düşünemezsem, okuyamazsam, yazamazsam yaşayamam! (Tıpkı Rahmetli Çerkez Dedem gibi!)

Evet. Şimdi moda ''blog'' yazmak, ''günce'' tutmak! Ne zaman ki Milliyet Blog'da yazdıklarımı sizlerle ve Milliyet Blog okuyucularıyla paylaşmaya (Üleşmeye İmza: Ümit Culduz) başladım, işte o vakit, internet dünyasında var olan yazılarımın yayınlandığı ''diğer'' sitelerden, sessizce veda etmeye karar verdim.. (Kendi sitem ve Radyom da dahildir buna!)

Yazmamla ilgili olarak, ''şimdilik'' son söyleyeceklerim; (özel hayatım da dahil, ) yaşadığım her şey, ama her şey, beni fazlasıyla rencide etti ve çok yordu. Anlıyacağınız Sevgili Dostlar, şimdiler de ''Milliyet'' çatısı altında, yani ''Milliyet Blog'da'' ruhumla birlikte, düşüncelerimi ve duygularımı demliyorum..

Demek istediğim şu ki efendim, aslında ben sizlerin yüksek anlayışınıza sığınarak aranızda dinlenmeye çalışıyorum.. Bundan sonraki hayatımda, tabii ömrüm oldukça, ''yaşarken, '' kendim için bir tek şey istiyorum! Oda sağlık huzurdan gayrısı ve de Allah'tan! Yarınlara ve yarınların da ötesine, ''Milliyet Blog'dan'' seslenebilmek!

Sabiha Rana kimdir? Diye merak eden olursa şayet, ben emekleyen kalemimle birlikte, bir gönül çingenesi, bir gönül işçisiyim efendim..

''Melekler yüreğinizden öpsünler''

Saygılarımla..

MİM'liler:
Bahtlı Jüliet : MİM'i başlatan! http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=157131
Sayın Mustafa Mumcu MİM'leyen! http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=157687
Ömer Sebahattin Çetin MİM'lenen! http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=157557
Sabiha Rana MİM'lenen! http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=158507

<ımg id="imgResim" src="/Images/Blog/131/15/158507.jpg">Ve MİM'liyorum!

1- MuDo
2- Alyoşa
3- Aydın Tiryaki
4- Ben Bir Garip Aşk Bestesiyim :)

Neden ''Blog'' yazıyoruz?
Aydın Tiryaki bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kdz Ereğli güzeldir. Yazınızı okudum ve epeydir okumuyordum. Güzeldir Kdz Ereğli. Ve yazmak sizin için bir aşk. Kalemsiz durulmaz. Yazınca rahatlamak diyelim. Orgazm lafı bana abes geldi. Hamsi festivaline gelmenizi isterdim. Kdz Ereğli' de adamı rahatlatır. Ve Rana hanım insanlar çok değişti. Gerçek dostluklar zor kuruluyor.

İbrahim ARSLAN 
 09.11.2012 8:31
Cevap :
''Melekler Yüreğinizden Öpsün'' Henüz resmi bir davet almadım hamsi festivalinden... :)   09.11.2012 17:53
 

Yazmak... Bir rüyaydı ve gerçekleşti. Yazmak, bir aşk, bir sevda, bir tutku, erişilmez bir sevgi Sabişim; aynen dediğin gibi. Nefes almak,doya doya, doyumsuz solumak... İyi ki varsın, iyi ki yazıyorsun. Hep yaz, hep var ol canım. Söylememe gerek yok zaten biliyorsun:) Nerede olursan ol, takipçinim... Sevgilerimle. Melekler yüreğinden öpsün.

Ay Şen 
 09.11.2012 1:11
Cevap :
''MELEKLER YÜREĞİNDEN ÖPSÜN'' Ayşen'im... Teşekkür ederim.   09.11.2012 3:31
 

Yazılarınız bir çok insana soyadınızın manası gibi çok hoş gelebilir.Kusura bakmayın ama ben sadece tüm insanlığa mesaj verdiğiniz yazılarınızı vede tabiki eses yada g.s ile yazdıklarınızla ilgileniyorum.Filistinde olanları yazın en son yazınızdaki gibi.Yada türkiyenin ilk engelliler huzurevi ile ilgili ne yapabilirizi yazın.Daha öncede yazdığınız gibi lösevle ilgili yazın.Evet hadiseyide yazmak lazım tabi.Adriana LİMA bile kalkıp ülkemize çocuklara yardım için geliyorsa biz hiç bir şey yapmıyoruz gibi geliyor. Dahada güzel yazılarınızda buluşmak ümidiyle.. Saygılarımla....

SAKIR SEZGINSOY 
 29.01.2009 22:26
Cevap :
Sayın SEZGİNSOY, Size hak vermemek mümkün değil.. Takdir edersiniz ki İnternet korkunç bir pazar yeri. Fayda sağlayan seslerimizi duyurmak için bazen çizgimizin dışına çıkabiliyoruz tabii bu duruşumuza yakışmaz! Ama yinede kendime tanıdığım bir süre, zaman dilimi var. O zaman gelince her şey çok daha farklı olacak! İnşallah.Çok tıklanan konular arasında ''futbol'da'' var.İnanınız özellikle yazmıyorum ki ''bak bak yine tık almak için ve de anlamadığı halde futbol yazmış.'' demesin diye! Bazen bizlerde ne yazacağımızı şaşırıyoruz.Gerçi ben gönüllülüğün verdiği huzur ve rahatlıkla kendi bildiğim gibi devam da etmeye çalışıyorum.Yönlendiren yorumunuz benim için çok değerli size ne kadar teşekkür etsem azdır. Özlemişim sesinizi ne iyi ettinizde geldiniz. :) Saygılarımla efendim.  30.01.2009 0:24
 

blog yazısının arasına ufak resmi nasıl ekliyorsun ? ben denedim olmadı.

Sokrates 
 29.01.2009 11:36
Cevap :
Sevgili Aşk Bestesi, blog yazınızı ve seçtiğiniz resmi de belirledikten sonra taslak olarak kaydetiyorsunuz.. Taslak halindeyken yukarıda tercih ettiğiniz resmin üzerine mausle sağ tıklayıp kopi yapıyorsunuz. Sonra da sayfada istediğiniz kısma yapıştırıyorsunuz. Yine taslak olarak tıklayınız kontrol edip yayına verirsiniz. İnşallah anlatabildim? :( Sevgilerimle :)  29.01.2009 16:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1987
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4887
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster