Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Eylül '07

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
408
 

Moda dedikleri

Moda dedikleri
 

Bana nedense bu yeni moda kıyafetler kral cıscıbıl söylemini anımsattı. Hani bir zamanlar giyime kuşama çok düşkün bir kral varmış, hep farklı şeyler giymek istermiş, onun bu zaafını bilen bazı sahte terziler “biz size dünyanın en harika kıyafetlerini dikeceğiz” diyerek hayali giysiler üretip giydirmişler, kralın dalkavukları ,soytarıları sözde giydirilen krala çıplak olmasına rağmen, beklide benim bile gözlerimin görmediği bir giysi türüdür aman bana kör mü bu adam” denmesin diye kralı anadan üryanken sanki kral ipekler,satenler,dantelalarla süslü giysiler giymişçesine herkes olmayan giysilerin ne kadar şık ve muhteşem olduğunu söylerken; kralın geçişini izleyen bir afacan ne demişti? “a a a a kral cıscıbıl... o zaman anlaşılmıştı her şey şimdilerde de moda terzi hatalarını moda diye lanse etmekten başka bir şey değil salkım saçak etekler ne sürfile ne makina dikişi uyumlu uyumsuz parçalar yırtık pırtık giysiler.

Annem terzi idi bilirim sürfileyi teğeli güzel dikişi. Ey anacım birde benim dikişimi beğenmezdin, gelde gör moda diye sunduklarını eline geçse hepsini çatır çatır söker önlerine koyardın. En kızdığım özelliğin idi, özene bezene dikersin yada örersin ufacık bir hata yap anında ya senin gözünün yaşına bakmadan söker, içinin yağlarını eritirdi.

Hiç unutmam oğluma bir pantalon alalım dedim büyük bir mağazanın markalı reyonundan, bacak kısımlarında hani inşaat için harç karılmıştır sende harçlı ellerinin baldırlarına sürersin iğrenç bir kalınlık yapar işte öyle bir şeydi anlayın işte.

Birde üstündeki fiyatı gör dudağın anında patır patır patlasın adı, moda.

Git yat yuvarlan, önce harca, sonra çamura, olmadı klorağa yat yuvarlan al sana moda ya da sür, sürüştür çimen lekesi, kahve lekesi hımmm sanırım bu başka bir reklamda idi.

Adı moda adı marka pehhh tüküreyim ben böyle modaya, tükürmekte oda moda idi bir ara. Bu sözü kullanan belediye başkanın en son önerisi banyo yaptığımız suyu leğende biriktirip tuvaletler için kullanılmasını istemişti.

Şimdi gençlerimizde de pek hoşuma gidemeyen bir düşük bel modası var....darılmayın lütfen ama küçükken annelerimiz lastiği gevşediği için hafif aşağı düşen pijemalarımızı göbeğimize kadar çekerlerdi, içimden benimde bu duygu geçmiyor değil inanın...

Benim zamanımda da giydiklerimizi görünce aaa diyorum nasıl giydik biz bunları; boru paça pantalonlar, cart sarı ve yeşil giysiler, apartman topuklar, köpek kulağı yakalar saçlar kabartılmış hatta tiftilmiş :)daha neler neler.
Nasılda kırım kırım kırıtırdık o giysilerle., Allahdan herkes bu modayı takip ediyordu da yoktu birbirimizden bir farkımız....) ilerliyen zamanlardaki moda kimbilir nasıl olacak ve bugunün o çok sevdiğimiz giysilerini nasıl tuhaf bulacağız kimbilir....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

En büyük handikapımız, şimdi beğenmediklerimizi önceden yapmış olmamızdır. Bunun bir çözümü var mıdır bilmiyorum.Saygılar.

Hüseyin Atacan 
 15.09.2007 19:09
Cevap :
Aslında olumlularını ve yaşımıza uygun olduklarını görsek seve seve giyeceğiz de gülerler diye düşünüyoruz sanırım...sevgi ile kalın  16.09.2007 9:24
 

bizim kizin arkadasinin pantonu delik desik oglum ver bir yama atayim diyecegim .Biliyorsun elimden kirkyama gelir . Ama dedigin gibi biz de bir zamanlar ispanyol pacalarla hava atardik ...hey gidi gunler hey...

Nursen 
 15.09.2007 18:56
Cevap :
ne istersen giy...kimse bir şey demiyor artık..kendi modanı kendin yarat.. sevgiler aplam  16.09.2007 9:20
 

Moda rüzgarı bu bellimi olur...Bir sağdan eser bir soldan...Bir gün o moda rüzgarları fırtına olurda kıyafetleri tam uçurursa herkes rahat decek sanırım :)) Gerçi insanoğlu incir yaprağınında minisini aramaya koyulurya neysee... :)) Saygılarımla.

Efsane FB 1907 Baterist Metin 
 15.09.2007 18:26
Cevap :
Mutlak her zaman bir şeyler bulunur bellimi olur , belkide etimizi ters yüz eder giyeriz...) çare çok..sevgi ile kalın  16.09.2007 9:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 292
Toplam yorum
: 1601
Toplam mesaj
: 220
Ort. okunma sayısı
: 1031
Kayıt tarihi
: 08.03.07
 
 

Yazmaktan hoşlanan... Kelimeleri renklendiren bir sihirbazım ben.. Bodrum'da yaşamaktayım.. Sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster