Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1992 yılından beri yurtdışında yaşıyorum. Moskova Maksim Gorki Edebiyat Enstitüsü mezunuyum. Moskova Devlet Üniversitesi'nde bir süre stajer olarak öğrenim gördüm. Halen yurtdışında yaşamaktayım.

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Ekmeleddin İhsanoğlu Cumhurbaşkanlığını kazanır mı?

Bir yanlış anlama var sanırım. İKÖ bir halifelik gibi devletlerüstü bir kurum değil ki ! Müslüman ülkeleri de Avrupa Birliği yöneticileri gibi demokrasiden paylarını almış, uzlaşma kültürünü benimsemiş kişiler değiller. İKÖ, islam ülkelerinin sorunlara çözüm bulmak üzere kurulmuş bir ulema heyeti değil ki ? İKÖ’nün kuruluş amacı; (1967 Arap-İsrail savaşında El-Aksa Camii gibi kundaklanması gibi), kutsal mekanların korunması, ırk ayrımını ortadan kaldırmak, sosyal-kültürel işbirliği... Sizin bahsettiğiniz sorunlar ise tamamen “yerel sorunlar”. Örneğin; Suudi Arabistan kralı, Kabe çevresindeki Osmanlı kalesini yıktırdı ve Kabe’nin etrafına bir sürü gökdelen yaptırdı. Hangi güç bunu engelleyebildi ? Koskoca diktatörler, krallar ve karşılarında “yaptırım gücü olmayan” İKÖ adında bir kuruluş ! Bence Ekmeleddin Bey’e haksızlık etmişsiniz. Kanaatimce "Cumhurbaşkanlığı = MHP oyları + CHP oyları + biraz da AKP oyu" formülüne yakın daha uygun bir aday bulunamazdı. Saygılarımla.

23 Haziran 2014 15:46
Gabriel Garcia Marquez ve mirası

Benim Hüzünlü Orospularım ve Yüzyıllık Yalnızlık eserlerini okudum. Rusya'da 2012 yılı: G.G.Marquez yılı ilan edilince biyografini detaylı olarak araştırdım, araştırdıkça da kendisine olan hayranlığım arttı. Günde 3 paket sigara içtiği 1980'li yıllardan itibaren sağlık sorunları peşini bırakmamasına rağmen, yazdığı romanlara da yansıyan olayları ve hayatı hınzırca yorumlaması, yüzünden hiç eksik olmayan gülümsemesi sayesinde hep yaşama tutunmasını bildi. Allah günahlarını affetsin. Hatırlattığınız için teşekkürler, elinize sağlık. Saygılarımla.

25 Nisan 2014 23:09
Rusya sevdası

Ey ehlibeyt ! diye seslenirken, sanki vaaz verir gibisiniz ! Rusya, Hz.Ali, Hz.Muhammed, Hz.Ebubekir... derken asıl ne anlatmak istediğinizi unuttunuz sanırım. Yanyana getirildiğinde bir anlam çıkarılması zor kelimeleri tek bir yazıya sığdırmış olmanız da, hayal gücünüzün ne kadar derin olduğunun kanıtı. Allah yardımcınız olsun, işiniz zor bu hayatta ! Saygılar, hürmetler sayın hocam.

22 Nisan 2014 17:57
 
Toplam blog
: 70
Toplam yorum
: 99
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 2474
Kayıt tarihi
: 28.12.08
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster