Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ekim '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
470
 

Ne olursak olalım, olduğumuz gibi görünelim

Ne olursak olalım, olduğumuz gibi görünelim
 

Ne olursak olalım, olduğumuz gibi görünelim. Sahte maskeler kullanarak, kimseyi aldatmayalım.

Hayatımızı dolu dolu, istediğimiz gibi yaşayalım.

İnce hesaplar da yapmayalım. Ne aşk, ne hayat, ne de dostlarımız ince hesaplarla uğraşanlardan hoşlanmaz. Bunu zamanla anlayacaksınız.

Kendiniz gibi yaşayın. Hayatı ertelemeyin.

Hayat hakkında bilgisi olmayan, çelişkili insanlar biten ilişkinin ve giden kişinin ardından ne olduğunu anlayamadan şaşırırlar. Neyi anlatacaksın ki bu insanlara, bütün konuşmaların yetersiz kaldığı noktalarda bir şeyleri anlamaları mümkün olabilir mi?

Olduğumuz gibi görünmek biraz da paylaşmaktır aslında. Yaşamak için bence gereklidir paylaşmak. Bu şekilde hayat gerekirse toparlanır, bir şeyler eksikse bölüşerek giderilebilinir, eldekiler çarpılarak çoğaltılabilinir. Ancak o zaman ki hayatın bir anlamı olur. Ortak paydaların olmadığı birliktelikler ne kadar uzun süreli olabilir ki?

Birlikteliklerde aynı yere bulunabilmek, uyumsuzluk yaşamamak önemlidir. Sabah birlikte uyanmaya, paylaşmaya, yalnızlığa, kalabalığa, sessizliğe, gürültüye, bazen günü onu çok özleyerek geçirmek isteriz. Bazen de kısa yokluklarda nefes almaya ihtiyacımız olur.

Birlikteliğini, başkalarının gözüyle hayata bakarak, “o onu” dedi, “bu bunu dedi” diyerek, başkalarının sözüyle yönlendirmeye ve şekillendirmeye çalışanlar, başkalarının sözleri ile yaşanacakları erteleyen insanların maalesef bir başka biriyle uyumlu bir birliktelik ya da ilişki yaşama ihtimalleri yoktur. Onlar tek başlarına yaşayıp, hayatlarını idame ettirmek zorundadırlar. Belki de bu şekilde daha mutludurlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kesinlikle mutlu değiller bu şekilde başkalarının söylediklerini dikkate alıp yaşayanlar.Çünkü bunun canlı örneği benim.Belki oturduğum şehirden yada oturduğun şehrin semtinden kaynaklanan bir durumdur.Ama benimde çok gayretim olmuyor bunu atlatma konusunda ve hep bir çok şeye kırılır ve mutsuz ederim kendimi.AMA ünv.kazandıktan sonra bu böyle olmadı yani en azında çok daha az sorun oluyor.yazınız için tşk.ederim.

yeşil su 
 19.10.2007 19:18
Cevap :
bir şey değil, beğenmenizde güzel oldu  19.10.2007 22:24
 

Olduğu gibi görünen kaç kişi vardır acaba dünyada?Belki de hiç yoktur.Bunu başarabilsek zaten bütün sorunlar çözülecek.Sorun sadece korkmakta bence.Korkmamayı öğrenmemiz lazım.Kendimizden korkmamayı.Sevgiler.

Ufaklık 
 18.10.2007 14:01
Cevap :
evet korkmamız ve önce kendimize dürüst olmamız lazım teşekkürler  18.10.2007 18:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 704
Toplam yorum
: 1697
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 2679
Kayıt tarihi
: 13.07.06
 
 

Tıp alanında doktor olarak çalışmaktayım, beyin cerrahi uzmanıyım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster