Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mart '12

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
174
 

Ne yaparsınız?

Ne yaparsınız?
 

internetten alıntıdır


Kendi doğrularını büyük bir inançla, sürekli başkalarına kabul ettirmeye çalışan, işine gelmediğinde karşısındakinin söylediğini asla duymayan, duysa da anlamak istemeyen, üstüne üstlük anlasa da yanlış anlayan bir insan tipi var.
Konu din olduğunda hiç sorgulamayan, düşünmeyen, dini kullanıp siyaset yapanları dindar sanan, onlar ne yaparsa doğru kabul eden bir insan tipi de var.
İyilik yapacağını düşünüp, aslında nasıl bir kötülük yaptığının farkında olmadan başakalarının hayatına sonuna kadar ve hırsla müdahele eden bir insan tipi de.
Bu üç özelliğin tek bir insanda toplandığını düşünün...
Ne yaparsınız?
Hiç bulaşmazsınız o insana değil mi? Mümkün olduğunca uzak durursunuz. Zaten başka ne yapılabilir ki, deli mi divane misiniz, bulaşıp da hayatınızı heder mi edeceksiniz?
Peki ama, ya bu insan en yakınınızsa? Kanınız, canınızsa?
Atsan atılmaz, satsan satılmazsa?
Ne yaparsınız?
Benim gibi uzun zaman idare ettikten sonra dayanamaz, bomba gibi patlar mısınız yoksa metanetinizi sonuna kadar koruyabilir misiniz?  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sn.Demirel, uzman birisi bu durumlar için iki seçenek sunabilmiş: Özel duruma uyarlayarak söyleyecek olursak; sizin dostluğunuza, ilginize, yardımınıza, paylaşımınıza ihtiyacı yoksa, yani bir bakıma yalnız kalmayacaksa uzaklaşıp uygun zaman ve durumlarda yoklayıp gerekiyorsa destekte bulunulacak; bu mümkün değilse, birlikte yaşanılacak, olduğu gibi kabul edilecek, olaylar karşısındaki tavrı bilinip beklenecek ve yadırganmayacak, kabul edilecek, bu bunu yapar, böyledir ve böyle olmaya da devam edeceğinden adım gibi eminim denilecek ve hayırlı bir davranış bekleme umuduna kapılınmayacak. Hani birisi damdan düşmüşte, birisi de müdahil olunca doktormusun ki demişler, yok değilimde ben de damdan düşmüştüm ne edileceğini bilirim demiş.... Saygılarımla.

Ünal Şeref 
 07.03.2012 2:01
Cevap :
Anlaşıldı Sarp bey, siz de damdan düşmüşsünüz:) Çok teşekkür ederim değerli yorumunuza.  13.03.2012 23:10
 

Yine de idaret etmek lazım. Kanınız ve canınız gibi birisiyle, herhalde ortak bir noktada anlaşmanız mümkün. Bence bir de bunu denemek gerekir. Bir insanın "kan" gibi "can" gibi olması o insana karşı hoşgörülü olmayı gerektirir. Yine de Allah kolaylık versin derim...

abdullah mert 
 05.03.2012 16:15
Cevap :
Ancak, onun dediğine uyar gibi yapıp, kendi bildiğini okumakla mümkün idare, Abdullah bey. Keşke ortak bir noktada anlşamamız mümkün olsaydı... Ne çok isterdim bunu, malesef olmuyor. Teşekkür ederim değerli yorumunuz için.  05.03.2012 22:57
 

İnsan yakınıda olsa kendi doğruları değişmeyen, sabit fikirli insanlarla bir yere kadar mğcadele ediyor. Sonrasında kendini soyutluyor ki, bence de en makbulu böyle oluyor. Diğerleri bağnazca bir fikre körükörüne bağlanmışken, dinlemezken biz neden hala mücadele edip kendimizi yıpratalım ki? huzur sırça köşk misali. İncinmesin, zarar görmesin. İyi haftalar Nurten Hanım.

Merve Ballı Acar 
 05.03.2012 11:03
Cevap :
Şennur hanıma da yazdığım gibi Merve'ciğim, benim de bir tahammül sınırım varmış. Neyse, açıklayayım, bu kişi benim annem. Sevdiğim, sevmekten vazgeçemeyeceğim, ama asla anlaşamayacağımı anladığım insan. Ve neden biraz daha sabredemedim diye kendime kızdığım bir durum işte... Sana da iyi haftalar canım.  05.03.2012 22:55
 

Ya sabır mı derim ne yaparım acaba ne zor bir soru Nurten Hanımcım.Düşünmeliyim.sevgiler

Şennur Köseli 
 05.03.2012 10:50
Cevap :
Çok zor bir soru evet... Aslında o kadar sabırlı bir insanım ki, hani sabır taşı çatlar ben çatlamam, o kadar yani. Ama her insanın bir tahammül sınırı varmış, onu anladım. Sevgiyle kucaklıyorum Şennur hanımcım.  05.03.2012 22:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 314
Toplam yorum
: 619
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 1084
Kayıt tarihi
: 07.08.11
 
 

Üsküdar İstanbul doğumluyum ve halen burada yaşıyorum. Okumak, yazmak ve seyahat etmeyi çok seviy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster