Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Aralık '11

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
207
 

Nice Yıllara...

Nice Yıllara...
 

Bulutlanma sen hiç...


Ne garip değil mi? Biz hiç doğum günü kutlamadık. Eski yıla birlikte veda etmedik. Yeni yıla 'merhaba' demedik. Gözlerimizi birlikte açmadık bir bayram sabahında. Sahilde uzun uzun yürümedik. Günün yorgunluğunu dizlerimizde dindirmedik birbirimizin. Bir korku filminde birlikte çığlık atmadık. Bir aşk filminde nemlenmedi gözlerimiz. Hiç sarhoş olmadık.

Ne çok hiç... Ne yaptık peki? Hız trenine bindik mesela. Çığlık çığlığa, korkarak ve biteceğini bile bile 'Yeter!' diye bağırarak trenin durmasını bekledik. Anason değil acı kokan bir masadan kalktık ve hep sendeledik yürürken. Nemlenen gözlerimizi sakladık birbirimizden. Saklanmamasını seçtiklerimiz miydi bizi uzaklara iten? Bilmedik, bilemedik.

Şimdi sadece mahzun bir çift göz var aklımda. Belki gerçekten var, belki hafızam bana oyun oynuyor. Bilmiyorum. Sadece bitanem,  bugün doğum günün senin. Benim için... Çünkü ben doğum gününü bile hiç bilmedim.

Canım, 'can'ım, gözümdeki son damla, son hatıram, ilk ve son sevdam nica yıllara.

Tüm yıllar, tüm sevdalar, tüm dualar, tüm mutluluklar, tüm sevinçler, tüm 'ilk' ler, tüm beyazlar, hayata dair tüm güzellikler senin olsun. Çıkmaz sokaklarda kaybolma hiç. Hiç inmesin gözlerine sis, hiç ağlama. Hiç burkulmasın yüreğin acıyla.

Sen hep gül... Gülümse kendine ve geleceğe.

Seni Seviyorum.

(çokkkk gerilerde de kalsan bu yazı sana ait , hep de öyle olacak)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben seni uzun bir yolda yürürken görmedim ki hiç yağmurlar altında gördüm, kadeh tutarken gördüm de bir kıyıya bakarken, bakarkenki ağlayan yüzünle gördüm de, ben seni uzun bir yolda yürürken görmedim ki hiç. Öyle kısaydı ki adımların, diyelim bir yaz tatilinde bir otel kapısının önünde, tahta bir köprünün üstünde bir demet çiçekle paslanmış bir kedi arasında öyle kısaydı ki adımların şöyle bir bardak yıkayışının vaktiyle ölçülür ve denk düşerdi ancak ben seni uzun bir yolda yürürken görmedim ki hiç. yok bir yanıtın nereye diyenlere bir buz titreşimi gibi sallantılı ve şaşkın ve çabuk bir merhaban vardır bir yerden gelenlere o bir yerler ki, diyelim çok uzak olsun sen gelmiş gibisindir oralardan, otobüslerden yollardan, deniz üstlerinden topladığın gülüşlerle ben seni uzun bir yolda yürürken görmedim ki hiç. demiş Edip CAnsever. Aklıma geldi. Güzeldi tebrikler

Ahmet KARAKAYAN 
 13.12.2011 12:35
Cevap :
Teşekkürler Ahmet Bey. Çok guzel bir şiirdir.   13.12.2011 13:48
 
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 253
Kayıt tarihi
: 12.08.11
 
 

Bazen kelimeler içinize sığmaz olur ve taşar. İşte o zamanları yaşadığım şu günlerde yazdıklarımı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster