Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mayıs '13

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
283
 

O halk sizin gaz bombanızdan korkmaz çünkü...

O halk sizin gaz bombanızdan korkmaz çünkü...
 

Reyhanlı'da 51 kişinin öldüğü yüzlerce insanın yaralandığı yerde, ellerinde Türk (Türkiye değil TÜRK) bayrakları ile yürüyüş yapmak isteyen gruba polis gaz bombaları ile müdahalede bulundu.

O göstericiler daha birkaç gün evvel, en sevdiği, asla vazgeçemeyeceği kişileri (akrabalarını, kardeşlerini, dostlarını) bugün tam da protesto ettikleri o sıfır noktasında kaybettiler.

Sayın yetkililer, o insanlar sevdiklerini gerçek bombalarla yitirmişken, sizin gaz bombanızdan korkacaklarını mı sanıyorsunuz?

Şu anda sosyal medyada fıldır fıldır paylaşılan iki video var:

Bir tanesi, patlamadan 8 ay evvel, Reyhanlı halkının mültecileri ve Suriyeli teröristleri (kusura bakmayın ben onlara militan demem!) protesto eden görüntüleri:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qZAxn2aZw_Q

İkincisi ise, Rehanlı'daki patlama anında çekilmiş olan ve zaten patlamayı da üstlenmiş olan El Nusra örgütünün videosu:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=C8tsT31pPqg

İki videoyu da aklınız ve vicdanınız ile izlemenizi rica ediyorum! Eğer ki, izlediklerinizi yorumlamaktan acizseniz ve birileri tarafında manipüle edilip, beyniniz yıkandıysa Suriye'yi suçlamaya devam edersiniz. Ama benim tavsiyem, kafanızın içinde bir beyin var, onu kullanın!

Son olarak, az evvel Milliyet Gazetesi'nin internet sitesinde yayınlanan Reyhanlı'daki protesto görüntülerini paylaşmak istiyorum. Sevgili dostlar, Reyhanlı halkı Suriye kökenli, Arap kökenli, Kürt kökenli vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Ama Türklüklerine, milletine, aynı zamanda vatanına asla ihanet etmemiş bir halktır. Ben bu videoyu izlerden gözyaşlarına boğuldum. Ellerinde Türk bayrağı, Atatürk posterleri ve dillerinde İstiklal marşı! :
http://www.milliyet.tv/video-izle/Reyhanli-da-gerginlik--iSzmxN28pO2w.html

VICTORIA TOUMIT

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Suç katogorisine girdi artık bunlar maalesef...Ancak bu kolaya kaçmaktan başka birşey değildir. Demokratik ülkelerde herkesin protesto hakkı vardır. Ama biz ileri demokrasi ile idare ediliyoruz ya!!! Kaleminize sağlık Sevgiyle kalın

SAHAFÇA 
 19.05.2013 22:43
Cevap :
Varolun arkadasim, guzel yorumunuz icin cok tesekkur ediyorum.  20.05.2013 0:08
 

Acıyı çeken bilir, demiş atalarımız. Reyhanlı'daki yurttaşlarımız kendilerine yönelik pek çok siyaset yanında Suriyeli Göçmenlerin yanı başlarındaoluşlarından nasıl huzursuzluk duymazlar? Yanı başlarında iki bomba patlatılıvermiş sinsice! Yaşanılan sorunlar soy sop sorunu değil ki Victoria! Sınırın yanı başında Göç yerleşkesi olur mu hiç? Bence o kişiler tez elden en az (150-200)km. içerilere yerleştirilerek sıkı bir güvenlik içerisine alınmalıdır. İşte o yanlış yaklaşımları ile çarpık uygulamalar sonucu toplumumuz tarihinin en kanlı terör saldırısını yaşadı. Bu alçak saldırının düzenleyicileri kim olursa olsun ince eleyip sık dokumuşlar ki Reyhanlı'yı seçmişler. Belki de Suriyelilerin bulunduğu kampı vuracaklardı! Ya sabır...

Ömer Faruk MENCİK YILMAZ 
 18.05.2013 23:55
Cevap :
Ama Suriyelilerin burnu bile kanamadi! Hatta en yogun olduklari, satis yaptiklari bolgelede olan patlama sirasinda, o an bir tane bile Suriyeli yokmus ortalarda. Onlara birsey olmaz! Cunku planlayanlar ta kendileri!  19.05.2013 12:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 155
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 7586
Kayıt tarihi
: 13.09.11
 
 

Gazetecilik mesleğine ilk olarak Hürriyet Haber Ajansı'nda muhabir olarak başladım. Daha sonra Üm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster