Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

10 Mayıs '10

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
755
 

Okul başarısı nasıl sağlanır?

Okul başarısı nasıl sağlanır?
 

Uğur Canbolat


Okul Başarısızlığı Nasıl Giderilir?

Akademik başarıyı etkileyen Okul başarısını düşüren dikkat eksikliği ve dikkat dağınıklığının nasıl ve kimlerde oluştuğu, çocuğu ve ailesini ne yönde etkilediği ile nasıl telafi edileceğini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV’de ‘İyi Bak Kendine’ programında Uğur Canbolat’a değerlendirecekler.

Okul başarısı nasıl sağlanır? 

Başarısızlığın temel nedenleri nelerdir?

Dikkat dağınıklığı okul başarısızlığını ve bağlantılı olarak akademik başarıyı nasıl etkilediğini, beraberinde hangi hastalıkların görüleceğini uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat’a değerlendirecekler.

Okul başarısızlığı nedir?

Dikkati neler dağıtır?

Dikkat eksikliği kimlerde görülür?

Dikkat eksikliği tedavi edilmediğinde kişi nelerle karşılaşabilir?

Dikkat eksikliğini oluşturan temel nedenler nelerdir gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Etiler Polikliniği’nden Uzman Çocuk Ergen Psikiyatristi Dr. Serdar Alparslan ve Uzman Çocuk Psikologu Leyla Arslan olacaklar.

Okul başarısızlığı ve dikkat eksikliğinin tedavisinde neler yapılmalıdır?

Tedavisinde ilaç ne kadar etkilidir?

İlaç kullanılması konusunda ailelerde oluşan çekingenlikler nasıl giderilebilir?

Psikoterapisinde neler yapılır?

Çocuğa ne sağlar?

Bugün itibariyle nasıl telafi edilebilir gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, ‘iyibakkendine@ulketv.com.tr’ adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; Amerikalı bilim adamlarının İtalyan Corriere della Sera gazetesinde yer alan elleri yıkamanın şüpheleri de ortadan kaldırdığını ve vicdanı rahatlattığını ortaya koyan araştırmasını İyi Bak Kendine programına değerlendirecek.

Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala’nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30’dan sonra ÜLKE TV’de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Nevzat Tarhan Hocama, ''İyi bak kendine'' prog. hazırlayıp sunan Sayın Uğur Canbolat Beyefendiye ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesinin değerli uzmanlarına bizleri aydınlattıkları için teşekkür ederiz. 

''Melekler yüreğinizden öpsün'' 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Türkiye'de eğitim sisteminin çöktüğünü bilmeyen kalmadı. Buradaki kabahatin çocuklarda ve öğrencilerde değil öncelikle bu konuda uzman olarak geçinenlerde olması gerekmez mi? Uzmanlar gerçekten uzman olsa sistem tıtkır tıkır çalışır ve onların TV lerde boy göstermelerine hiç gerek kalmaz. Ben şahsen sistemin iflası ortada iken sistemin içindeki insanların "uzman" sıfatıyla TV lerde boy göstermelerini hiç etik bulmuyorum. Uzmanların bildikleri bir şeyler varsa önce sektörün çöküşüne bir çare bulsunlar ve sonra göğüslerini gere gere sahneye çıksınlar. Yoksa yanılıyor muyum? Sevgiler ve selamlar

Matilla 
 14.05.2010 22:49
Cevap :
Sayın Matilla, Önce insanların sonra ülkelerin kalkınması için ilk şart eğitim. Onun için de önce eğitimi tırtıkladırlar. Tabii bilerek ve isteyerek insanımızı köreltmenin yollarını aradılar. (sebep olanlar beter olsunlar)Kabahati hangi çocuklara yükleyelim?Bir zamanlar bizi yetiştirenler de çocuktu onları yetiştirenler de çocuktu.Uzmanlarında bir zamanlar çocuk olduğunu unutmayalım.Uzmanların boy gösterdiği kaç TV var ki saçma sapan çöpçatan programlarının ve sapıkça ilişkilere davet eden dizilerin dışında asıl eğitime ve öğretime yer veren programlar yapsın?İnsanımız gayri ihtiyari,değim yerindeyse çobansız bırakılmakta.İnsanımız kendini bilemezken çarpık sosyelleşmeyi öğrenmekte.Tamam!Uzman uzmanlığını yapsın.Boy göstermesin.Peki uzmanı tamama tutup kaç kişi gerektiği şekilde dinliyor ve duyduklarını hayata geçiriyor.Uzman bu tür insanlara ne yapsın?Fikirler çok. Fikirleri çürütenler daha çok.Tabii ki görüşünüzde haklısınız.Tek başına kimse haksız değil.Uzmanlarda!Saygılarımla..  20.05.2010 21:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1986
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4824
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster