Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mayıs '19

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
405
 

Okunmadığım İçin Yazmıyorum

Milliyet Blog’da, yaklaşık dokuz yıldır yazıyorum. Doğrusu, Milliyet, sayfalarını blog yazarlarına açmakla çok büyük bir “internet gazetesi” ortamı yaratmıştı. Birkaç ay öncesine kadar o ortamda, dünyaya seslenebiliyorduk. Ki bu, biz tanınmamış yazarlar için bulunmaz bir fırsat ve imkândı. O sekiz yıllık dönemi, kendi açımdan gayet verimli kullandığım kanaatindeyim. Bundan dolayı Milliyet yönetimine şükran duygularıyla doluyum.

Ne vardı o dönemde?

Yazılarımıza resim ekleyebiliyorduk. Resim eklenen bloglarımız Milliyet’in, “güncel”, “ekonomi”, “dünya” gibi ilgili kategori sayfalarında, alt sıralarda da olsa yayınlanma imkânı buluyordu. Böylece, hatırı sayılır bir okur kitlesine görünme fırsatı yakalayabiliyorduk. O sayede, bazen, ilgi çekici bir bloğumun, bir günde 5.000 (beş bin) görüntülendiği oldu. Günlük ortalama ise bin görüntülenme civarındaydı.

Şimdi!

Artık, yazılarımıza resim ekleyemiyoruz. Öyle olunca, yazılarımızın da Milliyet kategori sayfalarında görüntülenme imkânı ortadan kalkıyor.

Eeeee…

Biz, meşhur olmayan, tanınmamış “yazarlar” kitlelere seslenme imkânını nasıl bulacağız?

Bulamıyoruz!

Kitlelere seslenmek önemli mi?

Bir birikimle, emek harcayarak, etkili olabilme ümidiyle yazıyoruz. Onun için kitlelere seslenebilmek, bence, hayatî önemde…

Bir yıl öncesine kadar, yazı gönderdiğim gün, okunma sayısı 1.000 (bin) civarında iken, bu rakam şimdi, 15-20’ye kadar düştü.

Bu bir yıkım!

Bu, korkunç bir hayal kırıklığı yaratıyor. Bu hayal kırıklığını yaşamamak için yazmıyorum.

Burada yazdığım süre içinde pek çok blog yazarıyla da tanışma imkânımız oldu. Bazı arkadaşlarım, sağ olsunlar, bizi merak ediyorlar. Telefonla arayan dostlarım oldu. Çok teşekkür ederim. Hepinizi çok seviyor, sizlere büyük saygı duyuyorum.

Bizi seven arkadaşlarımızla sosyal medya vasıtasıyla irtibatımızı sürdürebiliriz. Sosyal medya ortamında gayet faal olduğumu söyleyebilirim. Hemen her gün bir şeyler paylaşıyorum.

Orada bana ulaşan arkadaşlarım, bana buradaki yazılarını hatırlatmış oluyor. O vakit, onların Milliyet Blog’taki sayfalarını ziyaret ediyorum.

Bütün Milliyet Blog ailesine, eski güzel günlerin yeniden geri gelmesi dilek ve dualarımla saygılar sunuyorum.

İrtibatı koparmayalım diyorum.

Selâm ve muhabbetle…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazmasan da sizi bulur okurum. Selamlar.

Abdülkadir Güler 
 20.09.2019 12:22
Cevap :
Her zaman beklerim efendim. Sosyal medyada da buluşalım. Selâmlar...  23.09.2019 10:31
 

Merhaba Cengiz bey, siz yine de yazmaya devam ediniz.Ben şahsen yazılarınızı fırsat buldukça okuyorum. Temiz ve rakik yazıyorsunuz. Daha nicesine varmanızı ve yazmanızı diliyorum.Yüreğinize sağlık. Selamlar.

Abdülkadir Güler 
 16.09.2019 1:57
 

İsmail Bey,yazmak varolmaktır. Yazmaya devam ediniz.Hangi koşullarda olursa olsun yazmalı.

Hüseyin Başdoğan 
 14.09.2019 12:08
 

Takma kafana İsmail bey, yazmak bir yerde yaşamaktır. Unutmayalım ki söz uçar,yazı kalır... Sis yinede yazmaya devam ediniz. Ben şahsen yazılarınızı severek okuyorum. Yüce Mevlam sizlere sağlık versin. Selamlar.

Abdülkadir Güler 
 01.09.2019 0:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1414
Toplam yorum
: 4883
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1185
Kayıt tarihi
: 04.06.10
 
 

Ücret karşılığı hiçbir yerde çalışmıyorum. Sandıklı'da doğdum. Kuleli Askerî Lisesi, Kara Harp Ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster