Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ağustos '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
969
 

Önce devlet özür dileyecekmiş!

Önce devlet özür dileyecekmiş!
 

Devlet, sizlerin terörist ve bölücü emellerinizi gerçekleştirmenize engel oldu. Ne özrü?


Başbakanımızı sevemediğimi belirten, ağır eleştiri ve hakaret içermeyen bir blog yazdım, yayına girmedi.
Sevgili editörler, dağdaki bir çapulcu benim koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti'me kafa tutuyor, bölücü, canice davranışları karşısında bir de özür bekliyor. Başbakan'dan veya hükümetin bir yetkilisinden ses yok. Tutturmuşlar bir "Kürt açılımı/Demokratik açılım" tamamen popülist politika yapıyorlar.

* Türkiye Cumhuriyeti Devleti demokrasi ile yönetilmiyor muydu şimdiye kadar?

* 23 Nisan 1920'
de TBMM demokratik idare şeklini mi seçmişti, halifeliği mi, tarikatçılığı mı, diktatörlüğü mü?

* Ben "Demokrasi" diye hatırlıyorum.

Kürtlerin, bu ülkenin temel unsurları, birinci sınıf vatandaşları olduğu zaten kabul ediliyor. Kimsenin bir itirazı yok. Birçok etnik köken arasında Kürt vatandaşlarımız da var.

Haa!.. Onları ezmiş bu devlet, terörist başının temsilcisi Murat Karayılan'a göre.
Eminim ki Kürt asıllı vatandaşlarımızın çoğu kızıyordur bu şahsa.

Kürtler kendilerini ezdirmezler, ezerlerse kendi kendilerini ezerler. Yoksa devlete, mevlete esir olmazlar. Büyük şehirlerimizde, tatil yörelerimizde hemen hemen tüm ekonomik imkanlar Kürt kökenli vatandaşlarımızın ellerinde. İnanmazsanız, mesela Antalya / Kemer'deki turistik tesislerin sahiplerini inceleyin, çoğu Kürt kökenli iş adamlarıdır. Devletin, Güneydoğu Anadolu'ya canlılık getirmek için verdiği imkanları, faizsiz kredileri Güney sahillerinde kullanmış, Güneydoğu'ya yatırım yapmamışlardır.

Genellikle mafya tipi işler, illegal orginizasyonlar hep Kürt kökenli vatandaşlarımız tarafından yönetilmektedir.

* Kürt, kendisini ezdirmez, karşısına çıkan engelleri aşmak için gerekirse gözünün yaşına bakmaz, herkesi ezer.

* Devlet mi onlara 8-10 çocuk yapmasını öneriyor?

* Devlet mi aşiret düzeninine ezdiriyor Kürt kökenli vatandaşlarımızı?

Kendi laçka feodal yapılarından sıyrılmayarak, aşiret reislerinin emirlerinde, kuma getirerek, kan davası sürerek, kız kaçırarak, en ufak bir anlaşmazlıkta birbirlerini öldürerek, TC Devleti'nin düzenini bozan yine genellikle Kürt kökenli vatandaşlarımızdır.

Kimse alınmasın, ırkçılık yapmıyorum, Kürt kökenlilerle de bir problemim yok. Derneğimizin bulunduğu İzmir/Kemeraltı - Piyaleoğlu Çarşısı esnafının hemen hepsi Kürt kökenli. Benim dükkan sahibim Şükrü Bey de Kürt kökenli. Bana kendi akrabalarımdan daha dostça davranıyor.

Sülalemde en sevdiğim insan, yeğenimin eşi de Kürt kökenli.

Almanya'da yaşadığım yıllarda sık sık Türklüğüm yüzünden Almanların haksızlıklarına uğradım. Alman olan eşim, çevresinin baskısıyla en kötü durumumda beni terk ediverdi. Ama Almanlar bile ırkçılıkla bir yere varamayacaklarını anlayarak, politikalarını değiştirdiler. Bünyelerindeki yabancı işçileri, "Gartarbeiter / Misafir işçi" olarak nitelendirmekten vaz geçtiler. Alman vatandaşlığına geçmeyi kolaylaştırdılar. Ama devletin resmi dilini Almanca olarak koruyorlar.

Eyaletlerle yönetilmelerine rağmen hiçbir eyalet Almanya'nın bölünmesini istemez.

Bizim DTP'miz Meclis'te ama PKK uzantısı olduğunu açıkça belirtiyor. Ülkemiz aleyhine her türlü faaliyeti destekliyor ve Başbakanla görüşen Genel Başkanları Ahmet Türk, ertesi gün ABD büyükelçisi ile yemek yiyor. Washington'da partisinin şubesini açacakmış.

Bugün Milliyet Gazetesi'nde Engin AKGÜRBÜZ'ün bir haberini okudum da, şaşkınlığımı belirtmek için yazıyorum bu yazıyı.

Fransız Le Monde
gazetesinin İstanbul muhabiri PKK terör örgütünün Kandil Dağı'ndaki elebaşlarından Murat Karayılan'la röportaj yapmış. Bu röportajı yorumlamış Milliyet muhabiri. Gazete muhabiri Perrier, Karayılan ile görüşürken,

“Ankara tarafından yapılan açılım Kürt problemine bir çare getirebilir mi?” diye sormuş. Karayılan, sorunu çözmenin iki yolu olduğunu öne sürerken, şöyle demiş:

“Birincisi Kürtleri ezeceksiniz, bugüne kadar kullanılan bu metot sonuç vermedi. Ya da diyaloğu başlatacaksınız. Bugün Türk devletinin yaptığı budur. Fakat Türk devleti sorunu tek başına çözmek için çaba harcamaktadır. Biz bunun uluslararası kamuoyunu yanıltmak için yapılan bir manevra olduğunu düşünüyoruz, böylece başkanımızın hazırladığı ‘yol haritası'nın etkisini azaltmayı istiyorlar. Bu safhada Amerika ve Avrupalılar'ın baskılarını arttırmaları lazım. Kürt sorununun çözümü ihtiyaçtır. ABD askerlerinin Irak'tan çıkmaları sorunun boyutlarını değiştiriyor. Türkiye, Nabucco enerji hattı sözleşmesininde gösterdiği gibi, bir enerji koridoru konumuna girdi, Batının bölgede stabiliteye ihtiyacı var."

PKK'lı terörist sayısının 7-9 bin civarında olduğunu, her an bu sayıyı artırabileceklerini söyleyerek Türkiye'ye adeta meydan okumuş. Türk Devleti'nin PKK'lıları yok edemediğini, hiçbir yerden yardım almadan yıllarca mücadele vererek kimliklerini kazandıklarını filan söylemiş.

Kargaların bile güleceği bu cümlelere ben gülemedim, üzüldüm. Hiçbir devlet yetkilisinden ses çıkmayışı üzdü beni.

Haberin devamını okumak isteyenlar aşağıdaki linki tıklayabilirler:

http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=1128874&Date=16.08.2009&b

Kürt asıllı o kadar çok arkadaşım var ki, saymakla bitmez. Birçoğu bu ülkeyi en az, en vatanseverimiz kadar seviyor. Ayrılmayı, bir Kürt Devleti kurulmasını isteyenlerine hiç rastlamadım. Belki de bir kısmı içindekileri dışa vurmuyor, bilemem.

* Yıllarca Kürt kökenli vatandaşlarımızın bu ülkeye küsmeleri için her şey yapılmış, politikacılar hiç umursamamışlar. İktidar kaygıları engellemiş onları.

* Bu insanların ana dilleriyle konuşmaları yasaklanmış ama Türkçe öğrenmeleri için de bir şey yapılmamış.

* Ağalık ve aşiret düzeninin kaldırılması işlerine gelmemiş. Kürt kökenli insanlarımız kendi aşiret reisleri ve ağalarının malı gibi yaşamış. Politikacıların işine gelmiş bu.

* Ağaları, aşiret reislerini kafaya aldıklarında, oylar cepteymiş. Öyle de olmuş.

* Meclis Kürt kökenli aşiret reisleriyle filan dolmuş. Doğru dürüst Türkçe konuşamayanlar bakan olmuşlar.

Almanya'ya iltica etmiş 500 bin üzerinde Kürt kökenli Türk vardı. Bunların çoğu Alman vatandaşı oldular ve "Ich bin Deutscher / Almanım" diye gururla yaşıyorlar o ülkede. Ne Kürtçe konuşmak istiyorlar ne de Kürt kökenlerini dile getiriyorlar. Ekonomik rahatlığa kavuştular ya, "Ich bin Deutscher" demek yetiyor onlara.

Vizesiz bir şekilde tüm dünyayı dolaşabilmeleri bile Alman olmakla gurur duymalarına yetiyor.

Politikacılarımız bir an önce milletin dinî duygularından, başörtüsünden, tarikatlardan medet ummayı bırakmalılar. Bu güzel ülkenin insanlarının çağdaş bir yaşama kavuşmaları, ekonomik problemlerinin ortadan kalkması için çalışmalılar. Sadece çevresindekileri, yandaşlarını zengin etmekle kaybettikleri zamanın ve devlet parasının bir kısmını da normal vatandaşlar için harcasınlar.

Herkese sağlıklı, mutlu günler!

Mustafa Mumcu / Milliyet Blog, 16 Ağustos 2009

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kalıplar, O kalıplar içerisinde olmak ve dışını görememek, işte bütün mesele bu. Bir an bizim gibi düşünün. NABUKO diye bişey oluşmuş, ülke enerji koridoru haline getirilecek ve bunun geleceğini gören tüm devletler ve yapılar bundan hem kendileri hemde gelecek nesilleri için pay iddiasında bulunuyorlar. Örneğin ermenistan, Bu projenin içerisinde olup devamı TÜRKİYE olacağından ebedi iş ortağımız oluyor. İRAN, IRAK, SURİYE de öyle peki abd boş dururmu tabiki durmaz İRAN'ı bir türlü karıştıramadı ama henüz projeye daha var. Kuzey ırak'a gelince abd orada huzursuzluk ve her şeyden önemlisi TERÖRİST İSTEMİYOR. O teröristlerin şu veya bu şekilde tasfiyesi gerekiyorki abd orada rahat hareket edebilsin. Netice de sınır komşumuz abd. NABUKO'nun içinde o da olmak istiyor ki o da haklı bence. Peki teröristler ne olacak hazmederseniz hazmedeceksiniz hazmetmezseniz abd bir şekilde bunları tasfiye edeceğinden Sayın ERDOĞAN'a halkım istemiyor, kabullenemiyor deme hakkını doğurursunuz. Hepsi o.....

Atila SARUHAN 
 20.10.2009 11:00
Cevap :
Bu güzel yorumunuz için size teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgilerimle.  20.10.2009 14:22
 

Sayın Mumcu;Nihayet ağızlarındaki baklayı çıkarttılar, maske düştü, kel göründü. Bizim toylar hala barış, dostluk, demokrasi, insan hakkı ve güvercin karışımı şekerli suyuna yalancı emzik batırmakla meşgullar.Sağlık ve uzun uzun ömür diliyorum.

Hüseyin Seyfi 
 02.09.2009 20:11
Cevap :
Sevgili Hüseyin Seyfi Bey, bu konuda aynı düşüncede olmamıza sevindim. Sağlık ve uzun ömür dileklriniz için de ayrıca teşekkür ederim. Saygı ve sevgiler.  02.09.2009 23:12
 

Uluslararası INTERNET, BLOG ve KİTAP YAZARLARI DERNEĞİ kurdum. Başkanıyım. Hayatımın geri kalan kısmını ülkeme, sizin gibi kadir kıymet bilen, değerli insanlara hizmet ederek geçireceğim. Birkaç gün içinde mi ölürüm, birkaç yıl mı? Allah ne kadar uzun ömür verirse o kadar faydalı olup, hayata gözlerimi kapayacağım. İki buçuk aydır hastanelerde, yapayalnız burada mücadele veririm, Milliyet Blog dostlarım ADEM, ÇALIŞKAN, PINAR ZORA, Karikatürist CELAL ve daha birkaç kişi haricinde kimseye belli etmem. Zira Blog'da hakkımda yapılan yıpratmalar da etkili oldu iyileşemememe. Bugün çok güzel ayağa kalkmış çalışmalara başlamıştım yine üzdüler uyuyamadım. Ama Önümüzdeki günlerde Türkiye beni tanııyacak. POLİTİKACILARA ABİCE ÖĞÜTLER bloglarımı önümüzdeki günlerde okumanızı rica ediyorum. RECEP TAYYİP ERDOĞAN, DENİZ BAYKAL, DEVLET BAHÇELİ, ABDULLAH GÜL analizleri yapacağım. Bana da ERGENEKONCU diye etkisiz hale getirmek için Silivri'ye gönderirlerse, herkes hakkını helal etsin. Saygılarımla.

Mustafa Mumcu 
 01.09.2009 3:51
 

Keşke sesinizi daha geniş kitlelere ulaştırma olanağınız olsa.Çok doyurucu,bilgilendirici yazıyorsunuz,bunun için teşekkür ederim kendi adıma.Ben merak ediyorum, bu Ahmet TÜRK neden bu, soylu, soyadını almış.Kendi soyunun adını kullanmaktan neden çekinmiş acaba.Bilinçli Kürt vatandaşlarımız da oynanan oyunun farkındalar.Bunun yanısıra aydın geçinen bazıTürk yazarlarımız da ,ülkemizin altını oymakla meşguller.Sizin gibi vatanını gerçek anlamda seven ,araştıran,sorgulayan kalemlere ihtiyacımız var.Elinize yüreğinize sağlık.Selamlar...

Nur Eşmeli 
 01.09.2009 0:56
Cevap :
Sevgili, NUR HANIM, Şu anda, saat 04:00'e geliyor ve ben uyuyamadım. İki buçuk aydır 3-5 Milliyet Blog arkadaşım haricinde kimse ilgilenmez benimle. 1995'de 27 yıllık Almanya yaşantımdan sonra ülkeme geri döndüm. 14 yıldır mücadele ediyorum. 2 kitabım var baskıya veremedim. Sizin bende gördüğünüz özellikleri akrabalarım da gördükleri için 150 kişilik akrabadan, 3-5'i hariç benden kaçarlar. Bu davranışlar yüzünden çok üzüldüm ve 8 yıl önce, kalp spazmı geçirdim. Şu anda kalp ve solunum yetmezliği ile mücadele ediyorum. Bu, düşüncelerimin geniş kitlelere yayılmasını engelledi. Bugün ayağa kalkmıştım, lise mezunu, geri zekalı bir tanıdığım, tabağıma 2 adet zeytinyağlı biber dolması koyamadı. Kendi ballı tabağına koymuş. Aşağıdan yukarı taşındım, banyomun duşunu yapsın ona faydam olsun dedim, 3 saatte bir halt edemedi, şu anda sular kapalı yarın yapacak. Ülkemizde lise doplamalı cahiller dolu. Bunlar bu ülkenin kilit noktalarında, parti yalakalığı ile köşelerde uyuyarak maaş alıyorlar>>>  01.09.2009 3:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 325
Toplam yorum
: 2858
Toplam mesaj
: 684
Ort. okunma sayısı
: 3133
Kayıt tarihi
: 10.04.07
 
 

06. 06. 1945 İzmir doğumluyum ve İzmirli olmaktan da gurur duyuyorum. 1968 yılında birkaç yıllığın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster