Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mayıs '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
107
 

Ordan öyle mi görünüyor???

Ordan öyle mi görünüyor???
 

sözcü gazetesinden alıntı


Bir çok insanın yaralandığı, bazılarının hayati tehlikeye maruz kaldığı gaza bulanan 1 mayıs için vali bey, fevkalâde orantılı müdahale edildiğini iddia etmiş.

ORADAN ÖYLE Mİ GÖRÜLÜYOR vali bey?

Taksim meydanı 1 mayıs için simgedir! Bunun ne şekilde olsun kutlanacağı belliydi ve size de günler öncesinden bildirildi. Siz üstleriniz talimatlarınıza uyup fazlasıyla övgüyü hak ettiniz!...

Hadi taksime izin vermediniz ; pekiii başka semtlerde örneğin Beşiktaş-Şişli vb semtlerde vatandaşları neden biber gazına boğdunuz? Neden tazyikli su kullandınız?

Beşiktaşta kutlama gayet sakin bir şekilde başlamıştı ancak nedense " hırçın polisiniz " insanları gaza boğdu, semt sakinleri bizler balkonumuzun altına kadar gelen bombalardan nasibimizi aldık. Ve de yakında bulunan otellerden dışarı çıkan yabancı misafirlerde. GÖZLERİNDE ŞAŞKINLIK VE KORKU VARDI; nereye kaçacaklarını şaşırmışlardı.

Bulvar bölgesindekiler yetmemiş gibi Ortaköy tarafından takviye geldi.İnsanlar nereye kaçıyorlarsa onlar peşlerinden gidip durmadan veriyorlardı biber gazını.

İnsanları çığırından çıkarmak için ne gerekiyorsa yaptılar sözün özü.

***********************************************

PARDON bu biber gazlarını nereden alınıyor acaba? 

Diyeceğimşu ki, bu şirketler biber gazından çokça kazanç sağlasınlar diye mi kova kova biber gazları geliyor durmadan.?

Taksim için söylediğiniz yasak nedeni "ikazılar yüzündennsanlar zarar görür" idi.

Güldürmeyin Allahaşkınıza... Siz insanlara zararı misliyle verdiniz.

Bu kadar takviye kuvvetle kazıların başına etten duvar ördürürdünüz isteseydiniz!

Devlet bu kadar aciz mi de yollar kapatıldı, insanlar bahar gününde mağdur oldular.

Yolcular yollarına gidemedier.

Uçaklarını kaçıranlar mı dersiniz,hastalarını hastaneye götüremiyenler mi dersiniz?

Sayın sayabildiğiniz kadar....

İnsanlar iş yerlerini açamadılar, dışarı çıkamadılar, çıkanlar tabanvay ama onlar da çıktıklarına bin pişman oldular.

Çünkü marjinal grup sınıfına girip her türlü tehlikeye maruz kaldılar.

*********************

Daha baharının başında genç kız yaşam kalım savaşı veriyor şu anda ve de kaç kişi var hayati tehlikesi olan!...

Peki bütün bunlara hiç mi vicdanlar sızlamıyor?

BU MUDUR fevkalâde orantılı müdahale?

*********************

AYRICA İZMİR ANKARA gibi büyük semtlerde kutlama varken Neden İSTANBUL YASAĞI?

*********************

Diğer taraftan bir de küfür meselesi var; insanları aptal yerine koymayınız lütfen,bir tek siz değilsiniz akıllı olan!

Esnaf kepenk açamamışken ve de tam da bir yğın polisin yanında durup küfür edebilecek hangi babayiğit durur?  Babayiğit var da, ağzını kapatıp yaka paça coplanarak ve de sürüklenerek götürüyorlar.

Nasıl olur da bu kişi esnaf olabilir?

Her şeye bir kılıf uydururuyorsunuz ancak mantıklı değil.

İnsanlar sandığınız kadar saf değiller ancak ileri demokraside konuşmak yasak bu ülkede!...

Bu demokrasi falan değil düpedüz padişahlık sistemi!! Recep bey zaten geçmişte "evet ben padişahım"  demedi mi?

Her türlü söylemde " milliyetçiliği ayaklar altına aldık" diyen Recep bey milleti kaale almıyor zaten.

Fevkalade oran mı değil mi olduğunu görmek için lütfen polisiniz aracılığıyla  yaralanan insanlara gidip bir bakın ve de bir empati yapın; eğer sizin çocuğunuz,kardeşiniz,anneniz bu olaydan ötürü  hayati tehlikede olsa ne yapardınız?

ELİNİZİ VİCDANIZA KOYUNUZ LÜTFEN!!!

Hâdiye Kaptan

Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hani söyleyeceği söz varsa bir şekilde sesini, duyurmak isteyen kişi ve guruplar ülkenin her yerinde (çevreye rahatsızlık vermemek şartıyla) izin almadan serbestçe seslerini duyursunlar. Bunlara müdahale eden bir devlet faşist devlettir. Bu imkânlar kendilerine sağlandığı halde bilmediğimiz art niyetlerle şiddete başvurarak kutlama yapmak isteyenler varsa tutun götürün kardeşim. Taksimde inşaata rağmen 1 Mayıs Taksim’de kutlanırdı. Yeni kutlama alanı yapılıyormuş. Ölüye yer mi ayarlıyorsun! 1 Mayıs demek Taksim demektir. “Başka yerde kutlasın” Olmaz kardeşim!1 Mayıs Türkiye’de Taksim’de kutlanır. İnşaat falan hikâye. Bunların amacı 1 Mayıs’ın ruhunu yok etmek. Bariyerlerle çevir inşaatın etrafını, arkadaşlar buyurun de. Alana sığmazlarsa onların sorunu.

Kerim Korkut 
 07.05.2013 19:40
Cevap :
Tıpkı Silivriye kurulan mahkemeler gibi; işte 1 mayıs için yapmak istedikleri de bu zaten... Katkıya teşekkürlerimle  07.05.2013 23:41
 

Bugünün yani 1 Mayıs’ın tatil ilan edilmesi AKP iktidarının halkı kandırmaya yönelik politikasıdır. Tatil ilan ediyorsun, kutlamayı yasak ediyorsun. Beşiktaş’ta elinde bayraklı göstericiye biber gazı sıkıyorsun. Neden? Bırak adam gösterisini yapsın. Öyle de başbakan akşam yandaş medyada ne konuşacak. Polis gaz sıkacak, adamlar da taş atacaklar ve sözde teröristlere/çapulculara izin vermeyen AKP’nin oyu artacak. Nevruza (ya da Nawroz) müdahale etmeyen AKP 1 Mayıs’a müdahale etmiştir. Çünkü orada(Nawruzda) müdahale etmemesi oy getiriyordu, burada ise müdahale etmesi.

Kerim Korkut 
 07.05.2013 19:40
Cevap :
Tamamen katılıyorum,olay böyle gerçekleşti zaten. İstedikleri yöne estiriyorlar rüzgârı güç ellerinde ya...  07.05.2013 23:43
 

Bütün bunlara bakarak şunu söyleyebiliriz: AKP hükümetinin de, bazı art niyetli siyasi gurupların da derdi 1 Mayıs değil. Belli guruplara karşı gösterilen biber gazlı coplu şiddetle beslenen AKP ve 1 Mayıs’ı istismar eden guruplar eminim ki geçen yıl sorunsuz kutlanan işçi bayramından mutlu olmamışlardır. Nasıl mutlu olsunlar, şiddet ortamı olacak, başbakan çıkıp “Bunlar ülkeyi karıştırıyorlar” diyecek ya da sendika baronları 1 Mayıs’la örgütlerinin reklâmını yapacaklar. 1 Mayıs Marry Angles’in doğum günü değil, sembolik olarak kutlanamaz. O gösteri gurupları ne yaptıklarını sanıyorlar? “Bakın biz 1 Mayıs’ın kutlanmasına izin veriyoruz” görüntüsünü yaratmak için insanların eline 200 lira verilerek “Ankara’nın Bağları” nın çaldırılması 1 Mayıs’ın ruhuna hakarettir.

Kerim Korkut 
 07.05.2013 19:39
Cevap :
BU LİNKİ TIKLAYARAK BİBER GAZINA HAYIR İMZA KAMPANYASINA KATILABİLİRSİNİZ.MÜMKÜN OLDUĞUNCA ÇOK KİŞİYE ULAŞTIRARAK SESİMİZİ DUYURABİLİRİZ. http://www.change.org/tr/kampanyalar/biber-gazı-kullanımının-kamu-sağlığı-etkileri-sebebiyle-kısıtlanması-kaldırılmasını-istiyorum?share_id=WhXXEGVLmT&utm_campaign=signature_receipt&utm_medium=email&utm_source=share_petition   08.05.2013 1:16
 

Taksim meydanında inşaat olması ne şans değil mi? Yoksa AKP iktidarı reklâmını nasıl yapacak, sadece insanların yüksek perdeden konuşmalarına, kavgalarına, gazlarına, dolduruşlarına, nutuklarına bakarak karar veren yurdum insanını %50 oy skalasının içinde nasıl tutacaktı. Şimdi başbakan akşam TV’lere çıkıp “Onların amaçları 1 Mayıs’ı kutlamak değil, ülkeyi karıştırmak” diyecek ve güya haklı olacak. Öte yandan Taksim’e samimi olarak işçi bayramını kutlamak için değil marjinal siyasetlerinin reklamını yapmak isteyenler (ki bu da normal) ve daha kötüsü böyle günleri fırsat bilip ülkeyi karıştırmak isteyenler alınmayacaklarını bildikleri halde Taksim’de kutlama yapma konusunda ısrarlılar.

Kerim Korkut 
 07.05.2013 19:39
Cevap :
Onlarla ilgilenselerdi daha iyi olurdu değil mi ancak maksat konuşmak için malzeme bulmak.  07.05.2013 23:48
 
 
Toplam blog
: 470
Toplam yorum
: 1657
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 131
Kayıt tarihi
: 16.05.11
 
 

Güzel Sanatlara tutkulu, Türk sanat müziği hayranı,  deniz ve İstanbul âşığı şiiryazar bir fâni....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster