Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ekim '06

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
1228
 

Ört ki, ölem!..

Ört  ki,  ölem!..
 

Elin ski'sine ne diye binersin, elin memleketlerinde a hocam! Haşemanın rengini de, ski'nin rengine uydurmuşsun evvel Allah... Gelsin cukkalar, gitsin cukkalar..

Yalova'yı, A.Pazarını fuhuş yuvaları ilan et. "Allah oralarda toprağı sallamağa devam etsin, iyi oluyor. Böylelikle dinlerini hatırlarlar diye vaaz ver." Eee, sonra? Ski ile elin memleketlerinden gelsin sesin.. Hocaaaaaaaaaaaa.!! Alooooooooooo!! "Yancesin, yancesin!" Benden söylemesi..

Dahası var. Maltaya geçen senelerde gittim dedin. Plajda denize girmedim, dedin. Çıplaklara mı? Tövbeler deyip, "bakmadığını" söyledin.. Resimler yalan söyelemez hocam.! Ağzın fena alışmış yalana! Efendim.. Hocamızın şekeri varmış. Kadın erkek ayırt edememiş plajda.. Bu yalana tilkiler, daha rahat gülebilmeleri için, kuyruklarını oracıkta bırakıp da yerlerde debelene debelene gülerler! Doktorun birine sordum ben de: "Aşırı miktarda bende de şeker var, plajda herkesi görürüm" diyor. Ama hocamız, dolarları sayarken, gözleri iyi görüyor ayrıca..

Softalar diyor ki: "Bir dünya görüşüne sahip bir kişi, toplumda kendine daha dikkat etmeli. Maltalar'da, bilmem nerelerde safa sürmenin anlamı yok. Evinize televizyon sokmayın deyip de kendisi televizyon almamalı. Çocuklarınızı okula göndermeyin derken, kendi çocuklarını kolejlerde okutmamalı. Çıkıp ekrana, villa da alırım, ski'ye de binerim diyeceksin, kaldı ki sana saldıranların bütün hayatları, bu işlerle meşgul olmaktır. Cüppeli, masum bir eda ile boynunu bükerek savunma yapmamalı..!" diyor...

Şimdi. Gel de bunu cüppeli'ye anlat. Biat, şirk, şeyh, şıh, türbeleri himayeleri altında. Minarenin kılıfları da ellerinde... Ha! Bu sıralar Diyanetten tek "Tık" yok! N'oluyoruz dersiniz, hı? Bu tip adamların zarar ve ziyanları daha ne kadar devam edecek? Bu tarikat yutturmacıları, ülkenin "inanç" birlikteliğini dağıtmaz mI? Bozmaz mı? Tehlikeli değil mi?

Bakan Çiçek: "Toplumsal dokuda, inanç yapımızda nasıl bir çürümüşlük olduğunu da, bu davranış, açıkça ortaya koyuyor" diyor. Daha ne desin?

İslamiyetin inanç şemsiyesini sen hocaefendi, plaj semsiyesi yaptın. Çıplakları görmedin, haşa!.. Sakal kesenlere "Günah" diye, veryansın ettin.. Ama, tırnak kesenlere bir şey niye demedin? Sen, ben, hepimiz uzayan tırnaklarımızı kesmiyor muyuz? Hı?.. Bunun neresi günah!?

Zaten her şey, elin memleketinde, elin ski'sine binmekle başladı. Hay binmez olaydın. Rezil ettin ortalığı.

Velhasıl, Gregory Peck'in filmi olan "Roma Tatili"ni de geçti hoca'nın "Malta Tatili" sefası..

Ört ki, ölem!..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsan günlük yaşamda kullanılan şeylere o kadar alışıyor ki, onların da televizyon gibi teknolojinin getirdiği bir yenilik olduğunu unutuyor. Örneğin; araba, radyo, asansör, buzdolabı, elektrik, camilerdeki hoparlör... Velhasıl her şey. Demokrasiyi kullanarak demokrasiye karşı gelmek gibi,teknolojiyi kullanarak ta teknolojiye karşı geliyorlar. Bir kere durup düşünseler ve akıllarını kullansalar, her şey düzelecek. Tabi asıl onları dinleyenler bunu yapmalı. Yurdum insanı, Allah'ı ile arasına, kendi gibi birini koydukça da düzeleceğimiz yok ya hadi hayırlısı.

derinmavi.. 
 12.07.2007 11:40
Cevap :
Teeşhisleriniz ne kadar doğru.Teşekkkürler  12.07.2007 14:03
 

Aziz Nesin, Uğur Mumcu'nun "Sakıncalı Piyade" kitabı için yazdığı önsözde "kendi yazdıklarıma gülmem,ama senin yazdıklarına çok güldüm. Hem de acı acı güldüm" der. Bende yazınızı acı acı gülümseyerek okudum. Ellinize, beyninize sağlık.

Gökçe SAĞLAM 
 14.10.2006 10:55
Cevap :
Konu,Türkiyenin müşterek meselesiydi.Acı mizah tanımlaması yapıyorsunuz.Yazıyı,kendinize yakın bulmuşsunuz.Demek ifade edebildim dikkatli yürek ve gözler önündeki sınavlarda..Eh,karadada ölüm yok artık.Daha dikkatli,ve sizlere daha layık olmağa çalışarak..Ve sevgiyle kal diyerek..  14.10.2006 11:58
 

Ortak hisleri dile getiren fikirlerinize, yazı için ellerine, yüreğinize sağlık. Başıboşluk, cahillik devam ettiği sürece çok Hoca görürüz jet skı'lerde sanırım. Acaba, sanatçıların gelirlerini, ekstrelerini kalem kalem inceleyen maliye yetkilileri Hoca'nın kaset gelirlerini biliyor, gerekli denetlemeleri yapıyorlar mı vergisini verip vermediğini öğrenmek için. Kimbilir belki de vergiye tabii değildir?Bunu siz bilemezsiniz elbet ama paylaşmak istedim, konu hoca ve icraatları olmuşken. Selamlar.

Tuğba 
 14.10.2006 3:18
Cevap :
Evet.Tanım çok yerinde ve çarpıcı:'2Başıboşluk ve cahillik'' Tanımların dört dörtlük..Duygular,o konuda,hepimizin duygularıdır.Hepimiz bu tip adamlardan çektik,çekiyoruz.Sadece bunlar müslüman.Her şey tekelinde.İşte böylecene de faka basarlar.Kaset gelirleri de öylesine.Böyle başa,böyle tarak..Çok teşekkürler,arayıp sorduğun için de..  14.10.2006 11:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 883
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster