Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ağustos '11

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
390
 

Polyanna sana çok teşekkür ederim!

Polyanna sana çok teşekkür ederim! 

Sevgili Polyanna! 

Sana çok teşekkür ederim, Doğrusu, bu blogta benim için birinin bir anket düzenleyeceğini hiç tahmin etmezdim! Daha önce Sevgili Kadri Kanpak'ın - Gideyim mi? Kalayım mı? - anketini görmüştüm de, " Şu yazar ulusal basında yazabilir mi? " diye soran, ilk senin anketini gördüm! 

Böyle bir soruyu sorup, böyle bir anketi yayınlamış olman bile, senin de bilinçaltında benim ulusal basında yazabilecek çapta biri olduğumu kabul ettiğini, ancak bundan emin olabilmek için bloggerlara sorma ihtiyacı duyduğunu gösterir! 

Bu arada, bu yazdığın blog da, benim - ulusal basında yazma - idealime, hedefime bayağı bir destek olur! itici güç olur! Belki sen farketmemişsindir diye haber vereyim istedim! Hiç istemesen de, benim uğraşıma destek olduğun için, sana çok teşekkür ederim sevgili Polyanna! 

Benim yapmacık, içten ya da doğal olup olmadığıma yanlızca okurlarım karar verir. Ancak: 

- Başkalarını överken bile kendimi ön plana çıkardığım,  

- Blogtaki insanları bile bu amacıma alet ettiğim,  

- Sadece reklamımı yapmak derdinde olduğum,  

- Egomu kontrol etmek zorunda olduğum,  

- Herkese her şeyi öğretir tarzım ya da her şeyi ben bilirim tavrım,  

- Etrafıma topladığım ekürilerimle 

ilgili yazdıklarına ancak ben cevap veririm. 

- Okuduğun yazarları sen de analiz edip, yazabileceksen eğer, benim gibi, buyur yazsana! Başkalarında gördüğün iyiyi ve güzeli anlatabileceksen, övgüyü hak edebileni övebileceksen, " Hey millet! Burda bir değer var. Baksanıza! " diyebilecek özgüven ve birikim varsa eğer sende; - başkalarını överek kendini övmek ne menem bir şeyse! - sen de yapsana o dediğinden! 

- Blogtaki insanlar benim amaçlarıma alet olacak kadar salak! Bir sen akıllısın! Öyle mi canım? 

- Reklamcılık benim uzmanlık alanım. Ekmek kapım. Hakkımda bölümüne baksan görürdün. Burda reklam yapmak değil, bildiğimi paylaşmak benim derdim. 

- Kendini sevmek, kendine güvenmek, kendinle gurur duymanın adı bencillik değil, kendiyle barışık olmaktır. İstersen, git biraz sözlük karıştır! 

- Etrafımda insanlar, ekürilerim toplanıyorsa eğer, insanlar ya saygı duydukları ya gücünü takdir ettikleri insanın etrafında toplanırlar. Sebep hangisi olursa olsun, ben bununla gurur duyarım. 

- Herkese her şeyi öğreten öğretmen tavrımla ilgili iddianıysa zerre ciddiye almadığımdan, tümden pas geçiyorum! 

- Hakkında yazdıklarımla seni de güldürebildiysem eğer, ne mutlu bana! Çünkü ben Gülen Adamım. İnsanları güldürmekten ancak mutlu olurum. 

- Madem yazıp, övdüklerimi bu kadar kıskandın! Söylesene be canım! Bi övgü de sana yazaydım! Ama dur!...Söz sana! Yazılarını bi kalem elden geçirir, bi yapmacık methiye de sana dizerim! Olma mı canım? 

Bu arada, yaptığın ankette sadece benimle ilgili olumsuz düşüncesi olanları paylaşırsan bizlerle, çok sevinirim! Çünkü o ibretlik yazını önerdiğim bloglar arasına aldım ki, seninle kulvar, seninle çap farkımız bir kez daha insanların dikkatini çeksin diye! 

- Ben güzeli överim; göğsümü gere gere... Sense övgüye çapın yetmediğinden, ancak bulaşmaya çalışırsın güzele; dilinde binbir çivi çalışırsın can acıtmaya!... 

Ben hazır olduğumda, hakkım olduğunda elbet ulusal basında yazıcam da... Ben yazarken ulusal basında. o ara sen ne yaparsın acaba?!! Ama sen hiç üzülme! Ben seni de yüksek bir maaşla asistan olarak alırım yanıma! 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Başka söze gerek yok diyorum.Kendi adıma yazılarınızı keyif alarak okuyorum.Blogları, öğrenebileceğim,kişisel gelişimime yararlı olacak şeyler varsa takip ederim.Sizin yazılarınızı sürekli okuyorum,iş reklamsa hepimiz kendi reklamımızı yapmıyormuyuz?Blolarımız okunmuşmu,sesimizi kaç kişiye duyurabilmişiz?İşin özü malzemedeki kalite,sunumda güzel olunca, çekemeyenlere, taşlamaktan başka iş kalmıyor.Devam CEM bey.......

AYŞEGÜL ÇETİN 
 07.08.2011 1:22
Cevap :
Samimi desteğinize çok teşekkür ederim Ayşegül hanım. Her yazımda kendimi biraz daha geliştirebilmek, biraz daha farklı bir bakış açısı kazandırabilmek beni okuyana, bütün derdim. Bunun takdirini ise her zaman okuruma bırakırım. Cemce sevgilerimle...  07.08.2011 13:11
 

Başkası için anket yapmakta yaratıcı bir fikir, enteresan::))

Kadri KANPAK 
 04.08.2011 18:53
Cevap :
Belki de... Cemce sevgilerimle...  05.08.2011 18:07
 

hakkında yazdığım blogu yayından çektim seninle ilgili düşüncelerim zerre değişmedi ama ekmeğine yağ sürmek istemiyorum artık asistanlık konusuna gelince merak etme çok güzel bir işim ve iyi bir kazancım var ayrıca sen kendine aklı kıt, eh birazcık da güzel sarışınından bir asistan bulursun sende o potansiyel var hadi bakalım ulusal yazarımız sana hayırlı başarılar Allaha yakın bana uzak ol

Çakma Kontes 
 04.08.2011 17:48
Cevap :
Sen hatanı kabul edip, yazını yayından çektiysen eğer, şu andan itibaren benim için de sorun yok. Ama ben yazımı yayından çekmiyorum. Çünkü hiçbir yazımı yayından çekmek için yazmıyorum. Önce yazıp yazıp, sonra pişman olmuyorum. Çünkü ben yazmadan önce de, yazarken de yeteri kadar düşünüyorum. Yazıp, yayınladıktan sonra düşünmeye başlamıyorum. Cemce sevgilerimle...  04.08.2011 21:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1349
Toplam yorum
: 3614
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1737
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler veTanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster