Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Aralık '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
87
 

Saat sıfır civarında sen

Saat sıfır civarında sen
 

Canım senden habersiz seninle ilgili yazıyorum bak yine.

Birkaç saat sonra havai fişekler patlayacak. 2012 noktalanacak ve 2013 inşallah hoş gelecek.

İçimde tatlı bir heyecan, ayrı geçirmek zorunda kaldığımız her yılbaşında olduğu gibi beni arayacaksın o " sıfır saati" cıvarında. Ah senin o güzelim sesin. Bugünün en güzel noktalanışı, yarının en güzel başlangıcı... Sesine yansıyan o duygular.

İki gözüm. Gönlüm isterdi ki bu ve bundan sonraki her yeni yıla yanyana girelim. Sadece, senin bana fırlattığın bir çakmak bakış için bile isterdim bunu inan. O bakışların delici ve binlerce duyguyu tek harfe gerek kalmadan anlatan. Lakin bazı konular yerine gelmeden, aramızda hayatlarımızı birleştirmeye dair, o adımlar atılmadan, birlikte bayramlar, yılbaşı hoşlukları olamayacak biliyorsun. Bu seneden en çok sağlık ve sonrasında o adımların gerçekleşmesini bekliyorum.

Gözlerimi kapatıyorum bazen; romantik bir müzik duyunca, ya da yatağıma uzandığımda, ikimizi düşlüyorum.

Bir düğün salonunda ikimiz.

Aşkım... Bir düğün salonunda gelin ve damat olarak ikimiz. İki sonbahar aşığı. Düşüncesiyle, kültürüyle,  kalbiyle, inancıyla birbirine çok denk ve birbirinin üzerine titreyen, gözlerini birbirinden alamayan, hatta tavla oynarken bile birbirini kırmaya kıyamayan, beraberken yüzü gülen, her ikisinin de sevda ışıtan aurası çok uzaklardan belli olan ikimiz...

Bir düğün salonunda ikimiz. Harika bir müzik eşliğinde gözgöze dansediyoruz. Dünyayı iki kişiliğe dönüştürmüş, gözlerimiz dolu, mutluluğun her zerresini yaşayarak dansediyoruz.

O anda kalbimdeki bayramı, bitmeyen tebessümümden anlayabilirdin. O bayrama ne kadar zor ulaştığımı tahmin edemesen de, senin kaybedip sonra 2011 in en hoş hediyesi olarak yeniden bulduğumdan beri içimde başlayan kutlamaları bilemesen de, yüzüme bakan herkesin farkedebileceği gibi,sen, seven bir kadının sevdiğine kavuştuğu için yaşadığı bayramı her hareketimden, bakışımdan, gülüşümden bilebilirdin.

Öyle bir gün Allahın izniyle gelirse eğer, bu senin için de, İnşallah, uzun bir tünelin sonundaki ışığa kavuşmak gibi olacak ve hep konuştuğumuz gibi, 80 yaşımıza geldiğimiz de de "iyi ki bu kadınla evlenmişim"  diye şükredeceksin.En azından, iki gözüm, bu sadık ve sevgili kadın seni asla yarı yolda bırakmayacak ve pişman etmeyecek.

İki gözüm. 2013 yılına saatler kala heyecanlı ve had safhada duygusalım.

İçimde karmaşık duygular.

Sana söylemesem de, bu güçlü sevgi bağının daha anlamlı olması için bu yılın ilk aylarında, gereken adımları atamazsan, yapabileceğim fazlaca bir şey kalmayacak, günah benden gidecek ve seni pat diye bensiz bir yolculuğa uğurlayacağım. Bu defa dönüşü olmayan bir seyahat olduğunu, kararlı olduğumu farkedeceksin ancak, dönüş vizesi için gereken adımları atmadıkça bu kez ben sana içim sızlasa da,   "kib bye" diyeceğim.

Buna hazırım. Zor olacak olsa da hazırım. Önceden provasını yaptırdığın ve beni aniden pat diye ümitsiz, ışıksız, belirsiz, sensiz yolculuğa gönderdiğin günlerin bir faydası varsa o da  buydu işte.

İki gözüm ben şu an hayatta hiç kimse için öyle enine boyuna ayrılık acısı çekecek halde değilim. İstemesem de bu dayanma  dersini, 3 yıl önce bana sen verdin. Bilirsin ki bizi öldürmeyen acılar, gücümüze güç katıyor sonunda.

Yazdıklarımdan, senden duygularım azaldığı için  ayrılmayı istediğimi anlama, sevgimi sorgulama sakın hayatım. Bu olamaz. Mümkün değil. Biz kadınlar bir kez kalbimizle seçtik mi, vahim yanlışlar dışında kolay kolay sevdadan dönmeyiz. En azından kendim için bunu söyleyebilirim.

Sadece, insan  ruhu hayal kurmaktan yorulmaya başlıyor zamanla ve mutluluk hayalleri de maalesef keder gibi zamanla, etkisini, önemini yitirebiliyor. İnsanın aşka inancı tükenebiliyor ve vazgeçip tutunduğu dalları bıraktığında, pat diye sevdanın olmadığı  hayatına dönebiliyor.

Her neyse canım, şartlar negatif düşüncelere gerek duyurmayacak kadar iyiye gidiyor çok şükür.

İçimden bir ses, bu yılın ikimiz ve ailelerimiz için daha iyi geçeceğini söylüyor. O sese inanmak istiyorum..

İki gözüm, geçen yıl önceki yılda olduğu gibi, bu yıla da kalbimde o harika sevginle ve ümitlerle giriyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hala bu güzel yazının etksindeyim.

Kerim Korkut 
 06.01.2013 7:37
Cevap :
Beğeniniz için teşekkürler.Duygusal ve doğal bir yazı. Tam da 2013 e girmek üzereyken hissettiklerimmi yazmıştım ve yazdığım gibi sağolsun tam havai fişekler patlarken değer verdiğim o insan beni aradı.Herşeyin hayırlısı neyse o olsun inşallah 2013 te.  06.01.2013 13:23
 

Siz gerçek bir kavuşmadan mı söz ediyorsunuz yoksa? Ayrıca şu "çakmak bakışları" da merak ettim doğrusu.

Kerim Korkut 
 05.01.2013 20:14
Cevap :
Selam."Tünelin sonundaki ışığa kavuşmak" demişim. Benim için bu sevginin aldığı hal böyle.Bu şahısla hikayemiz gerçekten de tam bir film gibi. Eski bloglarımda da ipuçları var bu hikayenin. Çok değer verildiğimi sevildiğimi biliyorum da, ben, frekanslarımızın çok uyuştuğu bu şahısla ilgili somut gelişmeler istiyorum artık. Seviyor seviliyorsam da atılacak adımlar bellidir.Yoksa, ömür hızla geçiyor. Kafamda belirlediğim bir tarih var gelişme olmazsa sevgimi feda edeceğim ve bu hikayeyi ne kadar güzel de olsa noktalayacağım. Belki benden tek bir iz bile bulamayacağı günler ona kendi sevgisini de anlama imkanı verir. Esasen şahsi konuları yazmak istemesem de, okurlar bu yazıları beğeniyorlar diye bir tür edebi çalışma gibi yazıyorum.Yazdıklarım da %100 gerçek değilse de %80 itibarıyle gerçek hayatımla ilgili.Çakmak bakış konusu da şahsi bir konudur tabii ki.Seven sevdiğini değişik görür.Yakışıklılık ya da güzellik izafi kavramlar bilirsiniz. İyi günler.Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim  06.01.2013 13:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 144
Toplam yorum
: 216
Toplam mesaj
: 58
Ort. okunma sayısı
: 386
Kayıt tarihi
: 21.09.07
 
 

Merhaba...  Üniversite mezunu Kamu İdaresinde  çalışan bir bayanım. Ankara'da iki oğlumla yaşıyorum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster