Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Nisan '16

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
55
 

Sevgi Çiçeklerim...

Sevgi Çiçeklerim...
 

15.04.2016
 
Güneydoğu'da bir ilçe, uzak gibi görünse de gönül köprüsü ile birleşiyor çabucak. Bu güzel öğrencilerimizi, siz altın kalpli genç arkadaşlarımı tanımama vesile olan Selçuk öğretmene çok teşekkür ederim. Ben de sizden biriyim. Şanlıurfa merkezde bir 5 Mayıs günü dünyaya geldim. Hep hayallerim vardı. Okumak, yazar olmak, başka şehirlere, başka ülkelere gitmek istiyordum.
 
İnsanlar mutlu olsun, çocuklar ağlamasın, dövülmesin isterdim. Ailem bakımından şanslı bir çocuk ve genç kızdım. Urfa’da olmama rağmen bazı ayrıcalıkları çok değerli annem ve babam sayesinde yaşadım.
 
Sizlere verebileceğim birkaç anahtarla belki hayatınızın akışını değiştirebilirsiniz. Bunlardan biri ne istediğinizi iyi bilin. Ne istediğini iyi bilmek körü körüne bir konunun üzerine gitmek değildir. Doğru olduğu şüphe götürmez gerçeklerdir.
 
Kendinizi geliştirin ve okuyun, ne bulursanız okuyun. Bir şeyi gerçekleştirmek için önce hayal edin o konuya inanın, sonra isteyin, bilin ki, evren harekete geçip o arzularınızı gerçekleştirecek yollar arayacaktır.
 
Her zaman kendinize güvenin. Siz değerli ve çok özelsiniz, bir tane daha sizden yok.
 
Diğer bir anahtar; sevgi enerjisinde olun. Korku enerjisi hep halka halka size olumsuzlukları getirir.
 
İnsan bütün duyguları yaşar. Çünkü insan… Sever, ağlar, kızar, küser, nefret eder, fakat alt negatif denizlerde çok dolaşırsanız ve onları affedip bırakmazsanız o olumsuz düşünceler sizi yer bitirir.
 
Kendinize dönüp sorun; ben ne istiyorum. Beş yıl sonra kendini nerede, nasıl görmek istiyorsun. Bu benim elimde değil deme. Sen istersen olur.
 
Şükretmesini bil. Hiçbir şeyin yoksa Allah’ın verdiği cana, aldığın nefese şükret.
 
Hiçbir zaman çocuksu yönlerini ve neşe enerjini kaybetme. Onu kaybettiğinde bir çiçeği kokla, bir çocuğu öp, bir yaşlının elini tut. Bir köpeğin başını okşa, çık kırlara ve sarıl bir ağaca, o ağaç tüm olumsuz duygularını alır. O da mı yetmedi. Çıkar ayakkabılarını yürü toprakta silkele tüm olumsuz duygularını toprağa…
 
Bir genç kızken hayallerim vardı. Bunlardan çoğunu gerçekleştirdim. Nasıl mı? Önce istedim. Sonra inandım ve asla pes etmedim.
 
Hayallerim bitmedi. Şu anda kalbimde uyuyan, bir kuşun kanadına gizli henüz doğmamış hayallerim var. Ve tüm kalbimle oldu. Şükür diyorum, şimdiden.
 
e-mail:belginturan@gmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 427
Toplam yorum
: 65
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 491
Kayıt tarihi
: 04.02.09
 
 

Lisansını Anadolu Üniversitesi/ İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi/ Sosyoloji Bölümlerinde “O..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster