Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Eylül '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
664
 

Sevgiyi tükettik, tüketildik

Sevgiyi tükettik, tüketildik
 

Toplumda yaşıyoruz. İnsan olarak birçoğumuz sevdik, aşık olduk, ayrıldık, vurgunlar yedik, unutulduğumuzu sandık, pişman olduk, üzüldük, karşı tarafı da üzdük. Sonra da hepbirlikte yalnızlık denizine pupa yelken açıldık. Bir de üstüne, utanmadan memnun olduğumuzu söyledik, çok kimse inanmasa da bunu savunmaya çalıştık.

Ayrıldık, üzgündük ama her zaman cesur ve güçlü görünmeye çalıştık. Güvelir olmaya çalıştık.

Aşkları, sevgileri pamuk ipliğine bağladık. Türlü türlü mazeretler bulduk. Bunlar araba oldu, ev oldu. Sonunda olan oldu.

Her zaman daha güzelini aradık, kimse dört dörtlük değil dedik, o kusursuz insanı bulamayacağımızı bile bile aramaktan yorulmadık.

Kimimiz hayatını, geleceğini garanti altına almak uğruna çok çalıştı, hayatını yaşayamadı, dolayı ile hayatı ıskaladı. Kimimiz ise hayatı ıskalamamak için savaşırken, hayat onu ıskaladı.

Büyüdükçe kirlenmeyi, kirletmeyi öğrendik. Çocuklarımıza reklamlar da bile “kirlenmek güzeldir” lafını öğretmeye çalıştık. Kirletmeyi iyi sandık, fakat sevmeyi bilemedik, beceremedik. Sevgiyi tükettik, tüketildik. En sonunda kapılarımızı da kapattık. Kapıları açmaya çalıştığımızda, açılmasın diye arkasından destekledik. Bekledik ki, karşı taraf da üzülsün. O da bırakıp, gitsin istedik. Biraz sabır göstermedik. Bize yapılanı yapmaya çalıştık.

Hayallerimiz de vardı. Bizi hayata bizi bağlayan hayallerimiz vardır. Hepsi bitti.

Şimdi ben üzgünüm, o da üzgün.

Herkes yaralı, herkes vazgeçmiş ve herkes yalnız kaldı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yinede sevdik ve yinede sevildiğimizi hissettik ve yine yeniden diyerek sevmeye devam edicez...ama kirletmeden kirlenmeden yuvarlanıp yosun tutmayan taşlar misali..))

yk 
 29.09.2007 2:00
Cevap :
keşke kirlenmesek, kirletmesek, bu mümkün olsa.  29.09.2007 17:38
 

Çok güzel söylediniz,''Herkez yaralı, herkez vazgeçmiş ve herkez yalnız kaldı.'' Sonuçta bunları yaşamak için mi adım atılıyor birlikteliğe, hayır ama son zamanlarda, insanlarımızda bir doyumsuzluk ve mutsuzluk hakim. Bunuda yoğun tempo ile çalışmanın getirdiği stres ve maddi gücün yeterli olmayışına bağlıyorum..                   Mutlu günler dilerim...gülayca

gülayca 
 28.09.2007 10:54
 

budur işte biz büyüdük ve kirlendi dünya her şey çıkar ve ezme savaşı bu nası bi dünyadır anlamadım anlamadan da gidicem sanırım ama artık anlamak için çabada harcamıyorum hayatı akışına bırakıyorum bazen böle daha iyi sanırım.elinize sağlık..

CANSİN 
 28.09.2007 0:36
Cevap :
akşına bırakmak da bir çözüm yoludur  28.09.2007 10:40
 

halbuki saygılı olsak, onu dinlesek, ortak payda bulmaya çalışsak...

Canan Öz 
 27.09.2007 21:15
Cevap :
o zaman da başımız göğe erer, yine mutlu olmayız  27.09.2007 21:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 671
Toplam yorum
: 1692
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 2734
Kayıt tarihi
: 13.07.06
 
 

Tıp alanında doktor olarak çalışmaktayım, beyin cerrahi uzmanıyım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster