Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Haziran '13

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
219
 

Sihirli bir değneğe ihtiyacım var!..

Sihirli bir değneğe ihtiyacım var!..
 

alıntı,


Düşünüyorum da, Milliyet  blog   sadece bize bir sayfa açmadı. Yüzünü bile görmeden yüreğinden geçenlerle sevdiğimiz dostlara - arkadaşlara sahip olma şansını da beraberinde verdi.

İkinci bir aile ortamı daha  var oldu   benim  ve benim gibi düşündüğünü bildiğim arkadaşlarım için de,  farkettim  ki  birbirimizin haliyle hallenerek, nice keyifli ya da hüzünlü   olaylara tanık olduk zaman içinde ve dostlarımın sevinciyle gerçekten mutlu olup, acılarıyla acı çektim. Kendi yaşadığım ve yakın çevremden  yaşadığım acıların  hafiflediğine ve dostlarımın tesellisiyle sevinçlerin katlandığına    tanık oldum. Bir süredir Can dostum bloğumuzun şahane yürekli kızı ŞENNUR KÖSELİ  ile haberleşemedim,  aramak istiyorum rahatsız etmeyim  şimdi diyorum bir koşu sayfasına yöneliyorum, sessiz  şaşıyorum yaz(a)masa bile okur yorumlar bir hareket  olurdu diyor ve kendi kendime konuşuyorum "Ablası iyi çok yorulduğu için bir kaç gün tatile çıktı,  belki de ablası ağırlaştı  bakımı da güçleşti v.s" diyerek sessizliğine sebep bulmaya çalışıyordum. Dün sevgili blog kızımız DUYGU CAN' ın  haberiyle içimin yanmasından sonra  bu sabah dayanamadım ve Şennur hanıma mesaj gönderdim  hemen ardından sağ olsun kendisi  aradı, telefonumda adını görüp sevindiğim arkadaşımın sesi yüreğinin acısını nasılda yansıtıyordu, anladım, üzüldüm, ve  o anda bir sihirli değneğim  olabilmesini çok istedim.  Başka türlü ne söylesem ve ne yapsam hem yetersiz  hem de  çaresizdim. Çünkü Can dostum ablasına çare olmaya çırpınırken, kızı böbrek  ameliyatı için hastanedeydi. Hastane koridorlarında çaresiz beklemenin nasıl bir şey olduğunu iyi bilen biri olarak ne söylesem yetersiz kalacaktı biliyordum şifa dileyerek kapattım telefonu akşama kadar da dualar ettim aynı yönde,  akşam bir mesaj aldım kendisinden ve "Kaybettik dostum" yazıyordu.

Sevgili arkadaşım ŞENNUR hanıma  başsağlığı,   blog yazarlarımızdan  olan sevgili ablasına Allah'dan rahmet  geride kalanlarına uzun sağlıklı ömür,  kızına acil şifalar  diliyorum. 

Sevgili Duygu Can'a tekrar sabır ve şifalar diliyorum yavrusuyla beraber!..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Epey aramadım,bugün blogunuzu okuyunca acı bir haberle karşılaştım. Şennur Hanım kardeşimizin ablasının vefatını teesürlü öğrendim. Merhumeye Allah'tan rahmet ve Şennur Köseli kardeşimize de Allah'tan sabırlar ve baş sağlığı diliyorum.Ben de Şennur Hanımdan neden haber yok diye düşünüyordum ve merak ediyordum... Bu acı habere yürekler dayanmaz ki.... Geride kalanlara tekrar Allah'tan sabırlar ve baş sağlığı diliyorum.

Abdülkadir Güler 
 01.09.2013 23:49
Cevap :
Üzüldüm Abdulkadir bey, Bazı şeyleri takip edemeyebiliyoruz çok doğal bu Şennur hanım da böyle düşünecektir sanıyorum. Bir kaç gün önce konuştuk Şennur hanımla ve sizden söz ettik inanın saygılarımızla, ablasına çok emek verdi iyileştirebilmek için ama takdiri İlahiden kaçış yok, Allah yerinde rahatlık versin cennet mekanına kabul etsin Şerife hanımı, Şennur hanımla geride kalanlarına sabırlar uzun ömürler versin. Teşekkür ediyor, sağlık huzur dileklerimle selamlıyorum sizi   02.09.2013 22:55
 

Acılara alışmalı mıyız yoksa.

Kerim Korkut 
 06.08.2013 7:08
Cevap :
Alışmamalıyız elbette kerim bey, ancak başa çıkabilme gücü kazanmalıyız. teşekkür ediyor iyi bayramlar diliyorum.  06.08.2013 16:26
 

Altın kalbiniz dert görmesin! Okumasaydım kederlenmezdim. Kederlenmeyi sevmiyorum ben. Sihirli değneğim vardı fazladan kırıyorum şimdi, bu iş değnekle olacak iş değil... Ben azraili öldürmeye gidiyorum. Sonra dedem korkut geliyor deli dumrulu anlatıyor bana.

Mehmet Beyazıt ATEŞ 
 31.07.2013 15:22
Cevap :
Bu kadar zahmetin için hakkını helal et sevgili İbrahim, çok teşekkür ederim üçüncü kez selamlarımla ve şimdiden iyi bayramlar dileğimle  01.08.2013 22:48
 

Altın kalbiniz dert görmesin! Okumasaydım kederlenmezdim. Kederlenmeyi sevmiyorum ben. Sihirli değneğim vardı fazladan kırıyorum şimdi, bu iş değnekle olacak iş değil... Ben azraili öldürmeye gidiyorum. Sonra dedem korkut geliyor deli dumrulu anlatıyor bana.

Mehmet Beyazıt ATEŞ 
 31.07.2013 15:22
Cevap :
Amin, kederlenmekte yürek ister be İbrahim, dozunda yaşanan her duygu insan için gerekli aslında, Sen şu Azraili öldürdüğünde belki de içimiz rahat olacak hep beraber, teşekkür ediyorum ikinci kez  01.08.2013 22:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 201
Toplam yorum
: 3073
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 335
Kayıt tarihi
: 13.09.11
 
 

Günlere gün ekleyemesek, saatlerden bir dakika eksiltemesek de bize armağan edilen anlara sevgi, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster