Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Temmuz '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
368
 

Sıra size de gelebilir...

Sıra size de gelebilir...
 

Pek değinmek istenilmeyen bir konuya girmek istiyorum. Bunları yazmadan önce çocuklarımı düşündüm, sonra bütün dünya çocuklarını. Dünyada bilhassa Afrika'da bir kuru ekmek bulamayan çocukları düşündüm. Bir de sadece İstanbul'da çöpe dökülen 100.000 ton civarındaki gıda maddesini.

Bir oyuncak alamayan, kaldı ki bunu istemeyen belkide hiç oyuncağı olmadan açlıktan ölecek olan cocukları gözünüzün önüne getirin. O masum, herşeyle mutlu olan çocukları düşünelim, sadece bir kaç saniye. Hayatımızdaki önem sıralarını düşünelim; sonra acaba birilerinin bikinili görüntülerinden öncemi sonra mı bu çocuklar diye.

Bir de öneri getireyim, gelin bu tarz görüntüler yayınlandığında TV'lerimizi kapatalım; o dakikalarda sarf edeceğimiz elektirik parasını açlık çeken ülkelere bağışlayalım.

Küçümsemeyin; ne olacak demeyin. Belk ide sadece 10 ekmek alabiliriz, ama bir insanın açlıga 30 gün dayandığını düşündüğümüzde, bir çocuğa bir oyuncak hayal etmek için 10 ay verebiliriz.

Hayallerin bedeli nedir bilen var mı aranızda?

Canınızı sıktıysam özür dilerim. Bu uykuya devam etmek isteyenlere iyi geceler, ama uyandım artık diyenler, günaydın, gerçek dünyaya hoş geldiniz!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Artık İstanbul çöplüklerinden ailesini geçindirenlerin olduğu bir Türkiye'de yaşıyoruz. Kışın şehirlerde bir parça ekmek bulamayan ya da evsizlerin çoğaldığı bir Türkiye'de . Eğer balık dağıtmaktansa balık tutmaya daha fazla önem verirsek bu tür dernekler ya da vakıflar istismar da edilemez. Mikro krediler, balık tutmayı öğreten dernekler artmalı.bu arada Afrika bize o kadar da uzak değil. Yardımlar için: http://www.usdfa.org/donate.htm http://www.sos-childrensvillages.org http://www.farmafrica.org.uk/

Başak ALTIN 
 02.08.2006 14:23
Cevap :
Yorumunuz için teşekkürler. Çalışmayı sevmeyen bir toplum halini aldık maalesef. Atatürk bizde ne görmüştüde Türk milleti zekidir, çalışkandır demişti onu sorgulamaya başladım. Belkide ulu önderimiz o şekilde olmamızı dilediği için söylemişti. Dünyada bir türkün buluşunu yada icadını göremiyorum zekiysek eğer neyi bekliyoruz. Kazananın çok kazandığı, kazanmayanın ise aç kaldığı bir ülke halini aldık. İki sınıf var artık Türkiye' de zenginler ve açlar. Dünyada da durum farklı değil Hala daha insanlar açlıktan ölüyor... Sudan sebelerle çıkarılan savaşlarda bebekler ölüyor. El kadar çocuklar hırsızlıktan tutuklanıyor. Üzülüyorum içim kan ağlıyor ölen bebekleri gördükce...  02.08.2006 15:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 1337
Kayıt tarihi
: 14.07.06
 
 

İdareci olarak çalışmaktayım. AÖF iktisat bölümü 2. sınıftan özel nedenlerden dolayı ayrılmak zorund..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster