Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Kasım '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
22532
 

Siz de evde füze başlığı yapabilir, karun gibi zengin olabilirsiniz. Enselenmemek şartıyla! ...

Siz de evde füze başlığı yapabilir, karun gibi zengin olabilirsiniz. Enselenmemek şartıyla! ...
 

Resim: Mynet


Mynet’ te yer alan son dakika haberine göre, işyerinde füze başlığı yapıp evde gözü gibi bakan ve köşeyi dönmeye ramak kala enselenen, eski bir milletvekilinin akrabası olan, E.M gözaltına alınmış.

Haber: Bahçelievler'de düzenlenen operasyonda İran'a götürülmek istenen füze başlığı hammaddesi ele geçirildi, diye başlıyordu…

En son ünlü katil Cem Gariboğlunun yakalanmasıyla gündeme gelen Bahçelievler’ de neler oluyor dememek elde değil.

İstanbul'da ele geçirilen korkunç madde Bahçelievlerde bir işyerine düzenlenen baskında, zenginleştirilmiş alüminyum ele geçirildi.

Bu maddenin, füze yapımı ve nükleer enerji santrallerinde kullandığı öğrenildi. Operasyonda eski bir milletvekilinin akrabası iş adamı E.M. gözaltına alındı.

Füze yapımı ve nükler enerji araştırmalarında kullanılan zenginleştirilmiş alüminyum, hiç kimsenin tahmin bile etmeyeceği bir yerde ortaya çıktı. Alınan bir ihbarı değerlendiren Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, zenginleştirilmiş alüminyumun Türkiye'ye getirildiği bilgisine ulaştı. Türkiye'de ticaret şirketi bulunan E.M isimli kişinin getirdiği maddeyi Bahçelievler'deki evinde sakladığı belirlendi, denilen haberin ara başlığı şöyle devam ediyordu.

ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ ALÜMİNYUMUN DEĞERİ 86 MİLYON EURO'YMUŞ

Gözaltına alınarak ifadesi alınan E.M'nin polise çarpıcı ifadeler verdiği öğrenildi. Alüminyumu Rusya'dan kaçak yollarla Türkiye'ye getirdiği öğrenilen E.M'nin elindeki malları İran'a satmayı planladığı ortaya çıktı. Zenginleştirilmiş alüminyumun gramının 1750 Euro olduğunu söyleyen E.M'nin, İran'da müşteri arayışına girdiği öğrenildi.

Satış için önce Dubai'deki zengin Araplarla irtibata geçen E.M'nin olumlu sonuç alamayınca İran'a yöneldiğini, görüşmeler sırasında ölüm tehditleri aldığını söylediği öğrenildi. Saf alüminyumu Rusya'dan birer kiloluk parçalar halinde getirildiği tespit edildi, diye de devam ediyordu.

İnsan böylesi haberleri duydukça, nelerle, kimlerle içice yaşıyoruz da haberimiz yok diyor.

Haberden sonra dedim ki; biz de mi alüminyum işine girsek ne? Keşke eski alüminyum tencereleri atmasaydık da, bu iş için kullansaydık! … İyi para varmış ha bu işte… Bir an önce eski alüminyum tencere toplama işine girmeli bari... Belki para eder, belki dünyanın en zengin kadınlarından biri olarak ölebilirim.

Her neyse… Ben bilmediğim konularda fazla konuşmayayım ben ve sizi haberin linki ile baş başa bırakayım. Saygılar

http://haber.mynet.com/detay/yasam/bahcelievlerde-fuze-operasyonu/479764

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Türkiye için verimli topraklar diye boşa denmiyor. Ne ekersen o fışkırıyor, tohumun özelliği de bu işte.. Köşeyi kolay dönmecilik 1980 li yıllarda ekilmişti yolsuzluk fışkırdı, daha sonra laylay lom...beyin göçünü getirdi, ardından kin, nefret, bölücülük. Şimdilerde korku köşeyi tuttu. Gölgemizden korkakar olduk, konuşmaya bile korkup, fısıldaşıyoruz. Topraklarımızdan cesetler fışkırıyor. Anayı, kızı, sevgiliyi, çoluğu çocuğu vahşice öldürüp gömenler...Cinnet hallerimiz yani... Daha sonra ne olacak düşünemiyorum bile... İç savaş burnumuzun dibinde gibi geliyor.

Saime Eren 
 15.11.2009 14:32
Cevap :
Arzu etmeyiz ama gidişat öyle gibi Saime. Sevgi ve saygılarımla...  15.11.2009 16:46
 

Alüminyüm tehlikeli mazallah kanser riski var... Ben şahsen saksıda uyuşturucu maddeler yetiştirmeyi yeğlerim... Bir gramı bile bir sürü para ediyor. Değer mi alüminyüm ile uğraşmaya. Elinden patlar falan? Düşünüyorum ikisi de sakıncalı... Yok birbirlerinden bir farkları benim önerim en azından kanser riski taşımıyor. Kullananın canı çıksın düşüncesinde bizim insanımız ... Tabii ki yazdıklarım şaka... Lakin görüyorum ki insanoğlu her geçen gün birbirini katletmek için üretim faaliyetlerini hızlandırıyor. Ne kadar acı? Selamlar sevgiler...

Zeynep Gülay 
 15.11.2009 10:48
Cevap :
Haklısın Zeynep. Evlere, işyerlerine kadar düştüğüne göre... Sevgiler  15.11.2009 16:41
 

Alüminyüm dedigin nedir ki asil tenekeden baska? Yeter ki, plütonyum ya da uranyum zenginlestirme isine soyunmasinlar:-) Dost selamlarimla.

pirmete 
 13.11.2009 21:09
Cevap :
Selamınız alındı, iadeli taahütlü gönderildi. Bir sorun olursa haber ver. Saygılar  13.11.2009 21:16
 

Evet, böyle bir işle iştigal ederek zengin olmak pekala mümkün! Sonra cezasıda yok. Hele birde İran varsa işin içinde! Selamlar...

Mesut KARİP 
 13.11.2009 9:50
Cevap :
Vallahi nereden gelmişse aklına. Fakat mal da elde kalmış, değerlendirememiş baksana. Üzüldüm adam. Sen o kadar çalış, çabala. Son anda enselen. Kimbilir ne hayaller kurmuştu. Yakında pencereden pencereye kadın kadına muhabbetin rengi değişirmiş. Hu... Komşu sende sodyum nitrat var mı? Az bi eksiğim kaldı da... Ya da biraz kurşun ver, ben de kalmamış da... Kurşun dökeceğim. Kurşun asker! :)) Sevgiler  13.11.2009 12:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 669
Toplam yorum
: 6100
Toplam mesaj
: 564
Ort. okunma sayısı
: 1462
Kayıt tarihi
: 19.01.07
 
 

Bir on dört mart sabahı güneş henüz arz-ı endam ederken üzeri yongalarla kaplı, küçük pencereli, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster