Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mart '09

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
545
 

Sizin de başınıza geldi mi?

Sizin de başınıza geldi mi?
 

Dün akşam, son yazdığım bloğumun linkini bir dosta yollamak isterken, bir de baktım ki bana yazılan 11 yorum cevaplarıyla birlikte silinmiş. Aynı şey sevgili arkadaşım Şerife Mutlu'nun da başına gelmişti, üstelik en çok yorum alan yazısında.

Blog yazarken emek veriyoruz. Yorumları cevaplarken de aynı emeği, belki de daha fazlasını sarfediyoruz. Çünkü, blog yazarken karşımızda kendi benliğimiz var. Cevaplarken, karşımızdaki insanı kırmamak, yanlış anlaşılmalara meydan vermemek adına bir kat daha özenli olmamız gerekiyor.

Buradan yola çıkarsam;

Hiçbir zaman tıklanma, çok yorum alma gibi bir kaygım olmadı. Fazla tık almak için neler yapmam gerektiğini de biliyorum. Ama, dedim ya böyle bir kaygım yok. Üzüldüğüm şey, onca kişinin bana emek vererek yazdığı ve benim onlara yazdığım cevapların sistemden silinmesi. Bunun nedenini merak ediyorum sadece.

Bu arada;

Bu yorumlar ve cevapları şifreyle girdiğim kendi sayfamda duruyor, yorumları yazan arkadaşlarım cevabımı göremiyorlar. Yorumlarını sildiğim gibi bir düşünceye kapılmaları ya zaten beni rahatsız eden. Aklıma takılan bir başka şey de, şifreyle sayfama girdiğimde gördüğüm yeni gelmiş yorumların maile bana haber verilmemesiydi.

Üyesi olduğum bir şiir sitesi var. Oradaki sistem de MB'deki sisteme benzer bir sistem. Orada da özel mesajlar yollanabiliyor, ya da şairlere yorum yazılabiliyor. Bu mesaj ve yorumlar, aynen MB'deki gibi maille bildiriliyor üyeye. Ama, oradaki sistemde MB'de olmayan çok güzel bir yan var. Üyeye yazdığınız mesaj tıpkı Messenger'da karşılıklı konuşuyormuşçasına tuşlara bastığınız an iletiliyor üyeye. Ve en güzeli, karşınızdaki insan, sizin mesajı ya da yorumu saat kaçta yazdığınızı biliyor. Siz de aynı şekilde mesajınızın saat kaçta, hangi tarihte okunduğunu biliyorsunuz.

MB'de ise yanyana iki bilgisayardan yorum yazsanız, karşınızdakine saatler sonra ulaşacak sanırım. Bu sabah Şerife ile konuşup, yorumların kaybolduğunu söylediğimde, dün bana bir yorum yazdığını öğrendim. Oysa ortada ne yorum, ne de mailimde yorumunuz var haberi var.

Yoruldum...

Sizin de başınıza bu durum geldi mi merak ettim. Eğer geldiyse, editörlerden yardım istememiz gerekecek.

Sorunsuz yorumlamalar ve cevaplamalar dileğiyle...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Nedir yani. Yorumuzun siliniyormuş. Niye siliniyor? Ben bilsem sorar mıydım? Sormazdım elbet! Eeee?!)))) Ya işte böyle sevgili dost. Bloglarımız yenileniyor. Önümüzdeki bayrama yeni esvaplarımız olacak. Bir bahar temizliğidir gidiyor blogda. Bize de bildirdiler. "Diyeceklerinizi deyin. Güzelliklere ortak olun" diye. Az kaldı. Dişinizi sıkın. Blogdan uçanlar, bayram münasebetiyle tekrar yerine gelir merak etmeyin. Blogda tadilatlar var. Sararmış perdelikler, değişiyor. Kararmışlar elden geçiyor. Yeni yeni sayfalar açılıyor. Güzellikler, pat diye ortaya çıkacak, çektiğiniz sıkıntılar bitecek. Eli kulağında az kaldı. Aklıma gelmişken şu kutuyu da bir tamir etseler.Ne yazdığımızı bilelim. Cümleler, Arnavut tüfeği gibi dimdik, yarıdan kesilmiş olarak ekranlara çıkmasın. Numaratör yani. Dönmüyor meret. Sıkışmış mı ne? Kotayı aşarsak, kaldık yalınayak anlayacaağınız. Bendeki yağ,çok ince amma, daha incesi sizde varsa, yağlasaka karşılıklı diyorum. Belki numaratör düzelir.Selamlar

Muzaffer Cellek 
 14.03.2010 12:57
Cevap :
İlâhi Muzaffer bey:) Bin yıl önce yazdığım bu bloğu nereden buldunuz:) Oysa naftalin kokusu vardır diye kimse bir daha okumaz sanıyordum ben:) Acaba rica etsem benim eve de tadilata gelir mi, Blog şürekası:) Valla ben diyeceğimi blog kategorisindeki başka bir yazımla dedim zaten. Spam bildirebilsek, canımızın istediği mesajı alsak, istemediğimizi kendimiz engelleyebilsek diye. Belki duyan olur, ne bileyim. Bende halis sızma yağ var ama, Kırkpınar'a yollamayı düşünüyorum:) Sevgilerimle...  15.03.2010 8:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 261
Toplam yorum
: 2348
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2088
Kayıt tarihi
: 23.07.07
 
 

1954 Antalya doğumlu ve Antalyalı'yım. Ülkemin ve özellikle bu şehrin sevdalısıyım. Sanatın pek çok ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster