Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Haziran '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
682
 

Solun köhnemiş düşüncesi; bir çocuk yapıp oturalım, yaşlı nüfus medeniyet hanesinde fındık kıralım

Solun köhnemiş düşüncesi; bir çocuk yapıp oturalım, yaşlı nüfus medeniyet hanesinde fındık kıralım
 

Genelin mutluluğunu düşünmek genelin mutluluğunu sağlamıyor maalesef, gelecekten endişe duymak geleceği güvenli yapmadığı gibi; solun sorunsuz ama mutlu dünyası fantezi.

Dünyayı kurtardığını sanıp vurup kelleyi yatan bilim adamı anlayışı bunlar; dünya kurtulmaz ve sen de yatamazsın!

Bu biraz da kapitalizm sosuyla tatlandırılmış, gelişmiş ülkelere özgü sol anlayış dünyanın ve hayatın gerçekleri karşısında kör; var etmen için var olman gerekiyor, bir çocuk dersen bir çocuk kadar gelişirsin, nasılsa ona yetiyor neden fazla üretesin!

“Fazla” kelimesi sol’un lügatinde yer almaz, yerine yeterli kelimesini koymuşlardır. Tamam, “az” kelimesi de yer almaz ama fazla mal göz mü çıkarır yapmayın etmeyin!

Biliyoruz geri kalmış ülkelerdeki aşiret kalabalıklar, sokakları dolduran aç boğazlar gözünüzü korkutuyor ama bu sefer de Âdem’i hadım, Havva’yı kısır ettiniz be yahu!

Dünyaya baktığımızda da nüfusu fazla olan ülkelerin durumunun daha iyi olduğunu görüyoruz; yoksa Sayın Cumhurbaşkanımız en az 3 çocuk derken doğru mu söylüyordu diyeceğim ama burada askeri anlamda gücün meram edildiğini düşünüyorum; yani bizim söylediğimizle ilgisi yok.

Hayat mantıklı değil, bilimi bile yanıltıyor. “Bakabileceğimiz kadar çocuk yapalım” Neresi mantıksız bunun? Ama dünyanın halini görüp bakamayız endişesiyle “tohumluk” gibi bir tane yapınca da 50 yıl sonrasının yaşlı nüfusa örnek gösterilen Almanya’sı oluruz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Üstadım, reaksiyonel yorumumda kaba bir hitap kullandığımı kabul ediyor, özür diliyorum, blog başlığınızda ifade ettiğiniz köhnemiş düşüncenin sola izafe edilmesinin ve bu vesileyle solun toptan mahkum edilmiş olmasının haksızlık olduğu kanaatimi koruyorum. Sağlık dileklerimle, saygı ve sevgilerimle...

Kenan ışık 
 05.06.2017 17:30
Cevap :
Kenan bey özür dileyecek bir şey yok lütfen, görüşlerinizi belirtmişsiniz...Her konunun ve herkesin üzerine gittiğim için bu tür yorumları çok alıyorum ve bu yorumlar benim en çok önem verdiğim yorumlar.  08.06.2017 11:45
 

Merhaba, Ayağını yorganına göre uzat derler bizim buralarda. haklı olduklarını düşünüyorum. saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 04.06.2017 20:34
Cevap :
Ben pek ayağımı yorganıma göre uzatmam, yorganı uzatmaya çalışırım...  08.06.2017 11:18
 

Bu köhnemiş (!) görüşün sola ait olduğuna dair kaynağınız ne? Kendinizi kimlere beğendirmek adına uydurup sola izafe ettiğiniz safsatalarla sol görüşlü insanlara hakaret ediyorsanız bilemiyoruz da başarılar dilemekten başka diyeceğimiz de olamıyor doğallıkla... Saygılarımla,,,

Kenan ışık 
 03.06.2017 18:01
Cevap :
Biraz daha objektif olmanız dileğiyle...Çünkü saygı duyduğum bir insansınız...Baki selamlar yazarıma.  04.06.2017 17:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5239
Toplam yorum
: 13584
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 664
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster